Petice na ochranu chodců před neukázněnými cyklisty v centru Prahy

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#1

2014-08-05 04:46

Bydlím v Nerudově ulici a mimořádně mne obtěžují cyklisté a skupiny lidí na segwayích. Uvítal bych naprostý zákaz vjezdu cyklistů a lidí na segwayích do této ulice. Na jiných místech Prahy 1 by měli dodržovat platné dopravní předpisy.

Odpovědi

Petr Kučera
Praha 1

#2 Re:

2014-08-05 08:42:37

#1: -  

Chodím Nerudovou velmi často a velmi mě obtěžují parkující auta, zúžující už tak velmi úzký prostor. Neohleduplní řidiči aut jsou též velmi nepříjemní. Nakonec v tak úzkém prostoru je nepříjemný každý neohleduplný člověk, jezdec nebo cyklista, dokonce i chodec blokující úzký průchod. Ovšem kdo překáží nejvíce, jsou jednoznačně automobily.

Nepovažuji za rozumné psát petici proti cyklistům, když hlavním problémem jsou automobily. Nepovažuji za rozumné směšovat problematiku cyklistů a segway vozítek. A obecně nepovažuji za rozumné začínat občanskou aktivitu peticí, když lze použít i jednodušší prostředky, jak na věc upozornit a řešit ji. Mobilizace občanů je vhodná v situaci, kdy jiné prostředky jednání selhaly nebo nejsou dostupné.

Přeji hezký den


Nepřihlášený uživatel

#14 Re:

2014-08-20 10:50:27

#1: -  

 Na bandy ohelmovanejch blbečků na segwayích jsem už alergickej. Doufám, že je u nás zakážou jako v Londýně.