Maturita pouze pro gymnázia

Quoted post

Ed.

#11

2015-05-06 11:33

Můj názor je, že gymnazisté jsou zbytečnější, než lidé z odborných škol. Na gympl se hlásí většina lidí, co ani neví, co vlastně chtějí v životě dělat. Odborné školy jsou alespoň se zamřením. Takže povyšování gymnazistů je naprosto směšné. Nemůžou se dělat rozdíly mezi gymnáziem a například obchodní akademií podle typu školy. Na akademiích jsou často o hodně chytřejší studenti než na gymnáziu. Takže ten, kdo vytvořil tuto petici by se měl stydět.  A chcete další věc? Jelikož letos maturuji, a chodím na obchodní akademii, tak máme o jeden maturitní předmět víc, než gympl. A to praktickou zkoušku z účetnictví, kde se ukáže co jsme se za čtyry roky naučily. Když je gympl tak úžasnej, proč něco takového taky nemají? Asi proto, že to jsou mazánci učitelů ;) 

Odpovědi

Es

#36 Re:

2015-05-07 16:29:13

#11: Ed. -  

 Naprosto souhlasím :) jsem taky studentka obchodní akademie, kamarádím se s lidma, co studují gympl a jejich názory mě celkem zaráží. Myslím si, že jsme zbyteční a měli bychom mít místo maturity jenom výuční list a neustále si honí triko s tím, že se toho k maturitě musí učit 5x víc než my, jenže nevidí, že my se musíme učit ještě na praktickou maturitu z účetnictví, které máme častěji než hodinu například českýho jazyka. Už se těším, až budu dělat účetní a nějaký gymplák, který neudělal maturitu mi bude chodit uklízet kancelář.