petice za navrácení prodlouženého rodičovského příspevku

Quoted post

lukon

#15

2012-01-23 17:29

Jsem samoživitelka 2 zdravotně postižených dětí,stát z exmanžela alimenty dostat neumí,ale nám peníze bere.Soc reformami jsem přišla o 6500resp9000Kč.Jak máme žít a vyžít-jen speciální školka stojí 2000Kč, posuzování na PNP trvá déle jak půlroku a navíc je pravidlem,že 1:žádost bývá seškrtána na 1.stupeň-odvolání trvá rok.Od ledna běháme jen po úřadech a vyplňujeme nesmyslný počet formulářů. Drábek a spol vůbec neví,o čem je život s postiženým dítětem a už vůbec pak netuší,co je to pro ženskou být naprosto izolovaná od světa-n jako chlap,byť tvrdí,že se staral o postižené dítě-tak zcela jistě chodil na to své pivo a za kamarády.Matky samoživitelky jsou doma a ještě nemají ani na vlastní jídlo-v tom bude ten rozdíl....Astronomické odměny vyplacené na jeho úřadu jsou vpořádku,jeho lidi dřou jak koně-zato my matky sedíme 24h denně na zadku s nohama na stole...kéž už je konec této vlády

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#85 Re:

2012-02-01 09:55:23

#15: lukon -  

 Taky jsem jen za leden byla třikrát po úřadech, protože v našem městě to samozřejmě přestěhované není, jak mělo být, takže každé odd. stále jinde a navíc systém nefunguje ani trochu a už vůbec není propojený, jak měl být. To mě ještě teď v únoru čeká odd. dávek v HN,protože jinak s dětmi skončím pod mostem. Dnes by měla probíhat mimořádná tisková konference NRZP, která chce prosadit novelu zákona a vrátit zpět souběh RP s PnP rodinám  s dětmi do 7mi let, tak jim všichni držme palečky, ať se zatím alespoň toto podaří. Jinak maminky, které jste přišly o RP a SocP, můžete zkusit zažádat ,v souvislosti s poklesem příjmů odebráním těchto dávek, o dávky v hmotné nouzi na základě Metodického pokynu k zákonu o pomoci v hmotné nouzi č. 1/2012. Nenechte se odbýt, protože řada úřednic o tom neví, tak si nechte zavolat vedoucí. Je to tedy asi jen pro rodiny, které nedosahují dvounásobku ŽM.