petice za navrácení prodlouženého rodičovského příspevku

Ivana Glazerová
Nepřihlášený uživatel

#76

2012-01-30 09:34

Ano souhlasím,je to bezradnost,mám tři děti,které mě potřebují,ale nepřijde mi,že žiju,ale spíše přežívám,připadám si jak ve Faktoru strachu,co bude dál už teď jsem počítala každou korunu a už ted přemýšlím jestli zaplatit nájem a nebo nakoupit jídlo.Nemohu nikam do práce ani brigádně,zkoušela jsem v noci,byla jsem v práci dvě hodiny a o půlnoci mi volali,že dcera je vzhůru,ano k autismu patří nespavost,potřebuje mou péči 24 hodin denně,opravdu nevím jak dál:-(,přišla jsem o |RP 3.800kč a soc.příplatek na dceru 3.900kč,nyní mám jen příspěvek na péči a přídavky,to dělá 10700kč.Z toho nájem 6.000kč,elektrika 1.500kč a léky pro nejmladší a nejstarší dceru 3.500 měsíčně:-(,kolik platí stát ústavu na jedno postižené dítě,které vychovává,jsou rodiče,kteří to ustanou a mají své děti doma a drží a jsou rodiče,kteří tam dají dítě a mají klid,mluvila jsem o tom s paní doktorkou,že zrovna my jsme případ,že zuby nehty bojujeme,teď si vemte kdyby opravdu každý rodič dal takové dítě do ústavu:-(

 

Ivana Glazerová

#77 Re: Re:

2012-01-30 09:47

#55: skodna - Re:

ano,přesně tak souhlasím a je to dost smutné tak to žít!!!!!!!!!!!!!!!!


Nepřihlášený uživatel

#79

2012-01-30 21:46

Dorý večer.Já už jsem napsala doist dlouhý dopis a prosilka jsem poana Krásuvaby to dal těm volum co tam sedí a schalují takové věci to je prostě výsměch pro naše lidi.Za koho nás mají a co ty maminky s těmmi dětmi to si dělají srandu za koho nás mají že si to všechno necháme líbit,tak na to ať zapomenou.píšu za všechny lidi kterým tak ubližujete že vám není hanba, není jinak by to nemohl nikdo schválit
.

Nepřihlášený uživatel

#80

2012-01-30 22:00

Nutně vrátit rodičovský příspěvek.

Nepřihlášený uživatel

#81

2012-01-31 09:20

JE to fakt sproste co delaji poslanci, kdyby tak byli na miste tech postizenych deti, a nebo tech matek co berou tu almuznu. HLAVNE ZE ONI SI NAHRABOU PORADNE KAPSY PENEZ!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#82

2012-01-31 10:13

rodiny s postiženým dítěem to nemají lehké co se týká financí

Nepřihlášený uživatel

#83 Re:

2012-02-01 09:35

#1: -  

 Pokud bydlíte v domečku, zkuste se popídit a zažádejte o vyloučení rodičů ze společně posuzovaných osob. Mělo by to jít, když tak zkuste napsat dotaz do  poradny -  poradna@nrzp.cz, určitě vám tam poradí.


Nepřihlášený uživatel

#84 Re:

2012-02-01 09:41

#10: sněhulka -  

 Moje řeč. Říkám, že by si každý politik měl povinně vyzkoušet péči o jedno z našich dětí a hlavně za ty peníze, které máme, respektive jsme měli a teď už nemáme. Jako by to pro nás byla nějaká slast žít jen z toho, co nám stát dá. To je způsob života jiné sorty lidí, ale těch se to nedotkne a navíc ti dostávají dávky ve výších, o kterých mi si můžem nechat jenom zdát a ještě si stěžují, že je to málo.


Nepřihlášený uživatel

#85 Re:

2012-02-01 09:55

#15: lukon -  

 Taky jsem jen za leden byla třikrát po úřadech, protože v našem městě to samozřejmě přestěhované není, jak mělo být, takže každé odd. stále jinde a navíc systém nefunguje ani trochu a už vůbec není propojený, jak měl být. To mě ještě teď v únoru čeká odd. dávek v HN,protože jinak s dětmi skončím pod mostem. Dnes by měla probíhat mimořádná tisková konference NRZP, která chce prosadit novelu zákona a vrátit zpět souběh RP s PnP rodinám  s dětmi do 7mi let, tak jim všichni držme palečky, ať se zatím alespoň toto podaří. Jinak maminky, které jste přišly o RP a SocP, můžete zkusit zažádat ,v souvislosti s poklesem příjmů odebráním těchto dávek, o dávky v hmotné nouzi na základě Metodického pokynu k zákonu o pomoci v hmotné nouzi č. 1/2012. Nenechte se odbýt, protože řada úřednic o tom neví, tak si nechte zavolat vedoucí. Je to tedy asi jen pro rodiny, které nedosahují dvounásobku ŽM. 


Nepřihlášený uživatel

#86

2012-02-01 12:02

Jsem maminka dvou chlapečku. Jeden je zdraví a druhý má dětský autismus.Mladší chodí do školky, ale druhýho mi nevzali na základě toho, že by nedostali dotaci od státu.Bohužel do práce nemůžu a ikdyž jsem si scháněla, volala bylo mi řečeno, že nechtějí člověka s postiženým dítětem. Tak mi ctěná vládo vysvětlete co mám dělat, abych uživila svoje děti !!!!

Nepřihlášený uživatel

#87

2012-02-01 16:15

Jsme jednou z mnoha mně blízkých rodin, kterou toto opatření potkalo. Nám velmi ztížilo rozvoj našeho nemocného syna Vítka - FARMAKOREZISTENTNí epileptický syndrom a středně těžká mentální retardace.

Nepřihlášený uživatel

#88

2012-02-03 12:47

ha hlavne ze se z nasich dani zivi svine v korytach a kazde prase nepracujici nejsem rasista ale s takovou asi zachvili budu na ty nepracujici negry co se vali a jeste k tomu maji mit ty svine zdarma hromadnou dopravu krouzky obedy ve skolach ale muj maly postizeny syn nema ani na zasrane pliny kdyz normalne bude jist takova je nase spravedlnost povztat cesko jit a vybit ty hovada z oken jako kdysi a lituju ty kreteny co tenkrat cinkali klicema to byli ti nejvetsi debilove

Nepřihlášený uživatel

#89

2012-02-03 12:52

utahnete si vy opasky a ne postizenym detem jeli jsme hromadnou dopravou atkovy nejmenovany kreten autobusak se ozval na smich hlasity od synka stiste si to dite nebo si taky muzete vystoupit akdyz se mu reklo ze to je autista a ze to nejde tak rekl ze takove dite uy vubec do autobusu nepatri ale negri ti to budou mit zdarma

Nepřihlášený uživatel

#90

2012-02-03 20:18

Velmi nás tato situace zasáhla.
Nechápu,jak to někdo mohl schválit.
Je nemožné,aby jsme šli do práce od dětí,které potřebují celodenní péči.
Ano,i můj syn chodí,mluví,ale má několik nemocí,kdy často navštěvujeme lékaře,potřebuje péči celý den.Jsem zvědavá,jestli se do tabulek vejdeme a kam z 2.stupně spadneme.....
Na hmotnou nouzi asi nemáme.Paní na soc.se mě vysmála,že na to asi nedosáhneme.
Ale já vím,kdo na ni dosáhne.Ten,kdo nepracuje,ani se nestará o nemocné děti....TI co dostanou přídavky,příspěvky na bydlení a dostavou i hmotnou nouzi.
Pane bože,to těm poslancům nedochází ???!!!!!
Vzali peníze poctivým lidem,kteří každým dnem pomáhají svým dětem dát nejvíce,aby jim život usnadnili.
Dejte prosím někdo vědět,jak proběhlo jednání.
Děkuji


Nepřihlášený uživatel

#91

2012-02-07 14:34

Vážení,
Pobírám po mnoha operacích páteře ID III.st. Loni koncem jara jsem byla v Jánských lázních, kde jsem se sešla s kamarádkami, které tam jezdí za svými dětmi, které jsou postižené, je ostudou této vlády, že pokračuje ve dvacetiletém okrádání společnosti a sahá i po takových praktikách, že bere těm nejpotřebnějším a nejbezbrannějším. Musíme udělat všechno, abychom tomu zabránili
Milá vládo probuďte se,prosím!!!!!!!

#92 Proč??

2012-02-10 09:18

Abych pravdu řekla nevím na vlastí kůži co to znamená mít postížené dítě,ale vím jistě,že to není sranda!!!!Mám dceru které bude 10 let a má diabetes tipu 1 a syna který se narodil ve 30.týdnu....se silným astmatem.Mám známé kteří mají postížené děti s epilepsií,mos. obrnou.autismus a vím jistě,že obdivuji tu sílu maminek,které se jim opravdu velice věnuji aby se naučili chodit,mluvit,jíst a hlavně se naučili základní hygienické povinnosti.....Většinou ty maminky zůstávají sami s těmi dětičky...protože tatínkové neunesou tu zprávu,že jejich dcera či syn jsou postížené nebo nemají sílu se o ně postarat...Proč brát takovým lidem aspoň tu almužnu co stát dal zákonem???Příjde rok a opět nový zákon,s tím,že se vše odebere???Víte vůbec co to znamená???Maminky které to opravdu potřebují je ubohé jim to brát!Nevíte vůbec co to pro tu matku znamená!!!Děti s autismem nikdy nepoznají kamarády,hračky atd. jelikož žijí svůj život,který Vy nahoře který se cpou kaviárem nikdy nezažijí...Protože se jich radši zbavíte nebo je dáte do ústavu!!!!Proberte se!!!!Matka která má takové dítě je pro ni to nejdůležitější aby to dítě mělo vše co potřebuje a né,že to využívá na své potřeby!!!ty maminky obdivuji,neznají nic jiného než starost,trápení,únavu a hlavně strach!!!Proč máme trpět mi rodiče??Vy máte platy které mi nikdy neuvidme ani nepocítíme ten pocit jaký to je mít tolik peněz....Zamyslete se nad sebou a začněte mít otevřené oči a vnímat.Je mi líto,že máme takovou vládu která je sobecká!!!Říká se,že naše zdravotnictví je nejlepší??zajímalo by mě kde??!!!Chtěla bych vidět je kdyby měli takové starosti jako mi jestli vyžijem s tou almužnou do dalšího měs.které se říká rodičovský příspěvěk,jestli budeme mít korunky na dárečky pod stromeček,na autobus do práce,jak odvést děti do školy,na zaplacení nájemného atd.To nééé oni si vezou zadek v luxusních autech,bydlí si v baráčcích o kterém se nám ani nesnělo,s dětmi chodí ochranka,koupí si na co si ukážou a Nám lidem,rodičům berou důchody,mateřské,a vše na co člověk má právo!!!!Souhlasím s peticí a pklně podporuji jejich iniciativu!!!!!!
mikkinkka

#93

2012-02-14 14:38

Souhlasim s petici i kdyz mam zdrave dite ale vim co potrebuje kolik co stoji ale kdyz se jedna o postizene dite tak pece o nej stoji dvakrat tolik je to sileny ja bych chtela videt Vas politiky jak by ste toto zvladaly s almuznou pojde si na rok vymenit pozice a uvidime mozna by se Vam rozsvitilo v hlave jaky starosti pridelavate obycejnym obcanum a postizenym detem je to smutny a od vas SOBECKY stydte se!!!!!!!!!!!!!!!!!!! petici sem podepsala ja a podepsala sem to i za moji kamaradku a za pritele drzim palecky at to vyhrajete


Nepřihlášený uživatel

#94

2012-03-04 16:08

jeto neskutečne.stydim se za naši vladu.je nelidská.uřednická arogance mně velyce zaraží.znam vaše pocity vidim to u své sestry která má autistu a neni to lehké zajistit mu jeho každodenné potřeby.
BRUKLI

#95 Re:

2012-03-14 19:55

#13: -

Jestli si nekdo mysli ze pro cikani vlada penize ma tak je naomylu .Jak  dotycna pise ze pro romy penize  vlada ma. Vzdit tyhlety takony tato vlada dela proti romum.Kdo v tehlete zemicce ma nejvyc deti prece cikani jak onas casto rikate .MYJSME taky prisli o penize a je dobre lidicky zese zacinate ozivat  a branit svoje prava jen tak dal.Akdyby jsem mel jedno prani pral bychsy aby tato skorumpovana vlada skoncila  co nejdriv.Spozdravem  MIREK.


Nepřihlášený uživatel

#96

2012-03-20 03:29

Vláda by se měla rychle vzpamatovat, nebo podat demisi .
Pokud tak neučiní zbývá už jen Defenestrace. V tomto státě se nedá žít !!!