petice za navrácení prodlouženého rodičovského příspevku


Nepřihlášený uživatel

#26

2012-01-23 23:32

Je morální povinnosti státu, aby maximálně napomohl k slušnému životu všem, kteří se o sebe nedokáží postarat sami. To je základní funkce standardního, humáního státu. Vláda, která upírá slušnou existenci postiženým a nemohoucím dětem a jejich rodičům je nemorální a nemravná a její členové by měli urychleně opustit své funkce.

Nepřihlášený uživatel

#27

2012-01-24 00:06

petice za navrácení prodlouženého rodičovského příspěvku
tetinka

#28 Re:

2012-01-24 00:12

#26: -

Tak takoví lide, s Vaším myšlením,by měli být na místech,kde sedí  lidé,kteří neví nic o morálce.Dík za Vaše slova...


Nepřihlášený uživatel

#29

2012-01-24 00:15

jsem matka samoživitelka dvou 6 šestiletých dcer,z nichž jedna je postižena / DMO / ..Dokud jsem pobírala rodičovský příspěvek a sociální s příspěvkem na bydlení tak jsem tak tak vyžila ale ted když jste všechno zrušily ,myslíte že jste udělali dobrou věc??? Vubec netušíte jak to máme my matky co se starají o postižene dítě těžké!! Hlavně že vy si vozít prdele v drahých autech,na kontech plno peněz a ostatní at se nejak starají.Stydte se !!!!!!! Určitě souhlasím s petici.

Nepřihlášený uživatel

#30

2012-01-24 00:45

Dle mého názoru je to nejpodlešjší krádež této vlády. Krade přímo z kapes peníze určené pro obživu nejmenších od matek. Je to stejně tak podlé anehanebné,jako zabít ze zadu člověka !!!!
vendulka :-)

#31

2012-01-24 00:51

Plně souhlasím s touto peticí je smutné že berete nemocným dětem a jejich rodinám i to málo co měli. Je mi špatně z toho, že se vychloubáte jak jste navýšili ŽIVOTNÍ MINIMUM když to není pravda je navýšené opět jen pro ty co nepracují a ve většině případech ani pracovat nebudou a postiženým jste toto ŽIVOTNÍ MINIMUM snížili :( bylo ze zákona navýšeno na 3-násobek u těžce postižené osoby a ted 1-násobek tomu se říká zpravedlnost. Neuvědomujete si jak si přejeme mít doma zdravé děti ale bohužel nebylo dopřáno tak se stím musíme poprat ale aby nás někdo trestal že se staráme to je do nebe volající. Ono pro nás není ani příjemné prosit od různých nadací pomozte nám a přispějte nám na kočárek, vozík, sluchadlo nebo dýchací přístroj aby mohlo dítě domů z nemocnice, nebo taky musíme jako rodiče žádat i o korunky na asistenčního pejska.... Zvažte prosím kolik ušetříte, když není postižený či nemocný človíček v ústavu, ale když se stará rodina. Máte v plánu rozjet profesionální pěstouny po zrušení kojeneckých ústavů a platit je proč něco podobného neudělaáte i pro maminky postižených dětí vždyť ta prodloužená mateřská je aspoň něco. Prosím přemýšlejte o tom a snažte se udělat aspoň něco málo pro nás. Děkujeme zda nás vyslyšíte a trošku pochopíte není to pro nás lehké

Nepřihlášený uživatel

#32

2012-01-24 00:57

jsem pro navrácení!!!!Sama mám 2 letého chlapečka který je dosti často nemocný a trpí chronickým asthmatem.Nyní nám bylo řečeno že si musíme operaci na kterou čekáme bohužel zaplatit sami!!!Sakra to už je ta republika tak v pr....že seberou úplně všechno slušným maminkám a romům dají úplně vše?!!!sakra otevřete oči!!!!!!!
jana

#33

2012-01-24 01:07

Díky Bohu jsou moje děti zdravé. I tak není snadné v dnešní době vyjít s měsíčním rozpočtem. Modlím se za vás všechny a děkuji za vaši lásku k vašim dětem. Připojuji proto i svůj podpis a věřím, že se přidají i další. Myslím, že naši politici vůbec nekoukají směrem dolů k majoritní společnosti s příjmi kolem průměru (nebo pod ním). Natož aby přihlíželi k obtížným životním situacím. Je to na vás, rodičové. Bojujte za své děti i děti svých přátel.

Nepřihlášený uživatel

#34

2012-01-24 10:00

tohle by měla podepsat každá maminka

Nepřihlášený uživatel

#35 Re: xxx

2012-01-24 10:20

#6: Drahuna - xxx

je to všechno pravda dobytek je to , sami mají na všechno imunitu , příspěvky na bydlení. Je to hnus , člověku seberou všechno a sami si hrabaji , člověk musí prodat i lednici protože mu na nic nepřispějou , a co neschopenky , ty si ani neberou a jsou doma , plat jim jde pořád, tři dny zadarmo nemají , dyŤ sami mají málo a dělníky nechají pochcípat , copak si někdo z nás vezme neschopenku ? To už bysme měli úplný hovno. Kdy nebuder mít na nemocnici tak chcípne jek jinak. Postiženým vezmou příspěvky , dají jim minimum a co invalidní vozík , ten asi podle nich nic nestojí a nebo máme záda ne , můžeme postižené nosit a jsou jiný a jiný věci ,bylo by to na sepsání knihy .


Nepřihlášený uživatel

#36

2012-01-24 10:55

Není co komentovat,jen lze napsat,že by se naše vláda mohla stydět!!Chtěla bych vidět pány ve vládě,jak by se chtěli starat o takové dětičky bez prostředků!!Jsou to ubožáci!!Rodinám s malými dětmi stále ubírají,ale svoje kapsy si stále mastí!!
Pája

#37

2012-01-24 11:20

Co ještě nám chcete vzít???????????????????? Mám postiženého syna bohužel do práce nastoupit nemůžu a jak bych ráda šla pracovat..........!!!!
Snížili jste peníze na benzín
vzali jste nám prodlouženou mateřskou
poplatky za hospitalizaci jsou zvýšené na 100,-
Díky tomu všemu syn nemůže jezdit do spec. školky ,protože nejbližší specka je 25km !!
Nemůžeme nastoupit lázenskou péči ,protože jen měsíční pobyt mě a syna výjde na 6000,- jen na poplatcích !!!
To nepíšu o lécích,o ježdění po doktorech ,o častém pobytu v nemocnicích ,rehabilitacích a doplácení šílených peněz za vozíky,kočáry či jiné komp. pomůcky!!!
Tak se ptám co ještě nám chcete vzít????Jak nám ještě chcete zkomplikovat už tak těžkou situaci???? Je mi z toho všeho zle!!!!!!!!


Nepřihlášený uživatel

#38

2012-01-24 11:57

každé společenství lidí se hodnotí dle toho jak se umí postarat o potřebné ,nemocné a starší spoluobčany....

Nepřihlášený uživatel

#39

2012-01-24 12:33

Sama mám nemocné dítě a vím jaké to je, když Vám seberou peníze...

Nepřihlášený uživatel

#40

2012-01-24 14:10

Je mi z našich zákonodárců na zvracení. Všem bych zablokovala účty, dala jim životní minimum, postižené dítě a nechala je rok žít v paneláku, kde se platí nemalé nájmy. Byla bych zvědavá, jak by si stím včím poradili, jak by asi tak s tou almužnou, kterou rodič na postižené dítě dostane, vystačí. Jak se by jim takový život asi tak líbil?

Nepřihlášený uživatel

#41

2012-01-24 20:48

myslím si že to jsou lidé ,v tomto případě jsou bezmocní,a je na nás všech, jak jim umožnit slušný životne je o tu pomoc,dá se říct minimální,okrádat.

Nepřihlášený uživatel

#42

2012-01-24 22:34

Je hrozně špatné brát nám prodlouž. mateřskou pro postižené děti-vždyt kolik léku je třeba za měsíc-pro dítko-jezždění po nemocnicích atd-je to velká ostuda státu-jen nám hází klacky pod nohy.

Nepřihlášený uživatel

#43 Re:

2012-01-24 23:09

#1: -

Mám postižené děti dvě!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sebrali mi všechno. Mám autisty a nemáme příjem


Nepřihlášený uživatel

#44

2012-01-24 23:25

Zapojte se do dobré věci :)

Nepřihlášený uživatel

#45

2012-01-25 00:41

Romové dostanou všemožné dávky,... Já bych šla pracovat hned, kdybych měla na asistentku pro své dítě,....odváděla bych daně státu já i asistentka,... A bylo by postaráno i mou dceru,... :-( nevím, co víc napsat,... To jak se zachovala vláda k rodinám s postižením je hnus !!!! At berou tam kde mají lidé možnost pracovat ,.. A myslim , že všichni víme o kom je řeč :-((

Nepřihlášený uživatel

#46

2012-01-25 09:52

je to smutné, co se děje v tomto státě, lidé chodí do práce, dřou jako mezci a ani zdaleka to mnohdy není za 'statisticky propočítanou měs. mzdu okolo 20 000 kč'!!!( neznám, ty jejich číselka, ale znějí srandovně) A co z toho mají? pokud chtějí mladé rodiny dítě, tak si na něj prvně musí naspořit a když už konečně mají naspořeno tolik, že by se zdálo, že by mohli mít svého vysněného potomka slušně zaopatřeného, tak je jim 40 a mnohdy i víc :-( A stejně příjdou na to, že to je málo, protože každý milující rodič chce pro své dítě jen to nejlepší ono i to vzdělání není zadarmo, ale přicházím na to, že dnešní státní hlavouni chtějí mít narod plný blbců a analfabetů... myslím, si že snížení, či rušení prodloužených MD není problémem jen u rodin s nemocnými dětmi...tento problém se týká všech rodin s malými dětmi a co teprve ti, co si je v budoucnu budou chtít pořídit? Myslím si, že má stát podporovat rodinu...protože ta rodina tvoří stát a hlavně ho ŽIVÍ, místo toho cpe peníze do nepřizpůsobyvých, jak jim v posledních dnech rádi přezdívají, kteří o práci nezavadí a žijí jen ze sociálních dávek, s výmluvou, že práce je málo a nebo špatně placená.jsou rodiny, kde rodiče mají i dvě a více zaměstnání aby zabezpečili své rodiny, tak ať jdou do toho taky, vždyť pro ně tady budou i školky a opět budou mít spoustu výhod, my pracující matky nebudeme mít kam umístit své děti, už teď je to problém, hlavně, že oni se začlení a nebudou odstrkováni a tak my 'platící' půjdeme stranou. S takovými stát slitování má, pro ně má vždy pochopení...malé děti, nemocné děti či jinak postižení lidé v tomto státě nemají šanci, ti všichni na slušný a důstojný život v tomto státě nemají nárok :-(

Nepřihlášený uživatel

#47 Re:

2012-01-25 12:32

#1: -  

 Od letoška je PnPve 2. stupni 6.000 Kč, nikoli 5.000 Kč. aspoň něco


Nepřihlášený uživatel

#48

2012-01-25 13:17

Myslím,že by nebylo od věci petici upravit!!!!Hrubky,čárky atd......setkala jsem se negativním přístupem,že nepodepíší protože to nemá hlavu-patu a dramatika je šílená!!!!Mrzí mě to,protože odkaz šířím kde se dá a doufám,že se to uchytí!!!!

Nepřihlášený uživatel

#49

2012-01-25 15:41

Sám jsem od mala postižen po polio a vím co to obnáší když se o mne rodiče staraly a jak byly omezováni. Nemohly mne nechávat doma samotného, musely se mne přizpůsobovat a museli si kvůli mne často odříci X věcí. Ještě teď po 40 letech mne má sestra vyčítá, že tím že jsem byl postižen a rodiče za mnou jezdili do lázní, do ústavu atd.atd. tak na ni nezbýval jednak čas a jednak ji rodiče nemohly dát to co by potřebovala. Tím chci napsat, že rodiče mají pokud mají postižené dítě navybranou. Buď dítě dají i když ho milují do ÚSP a nebo si ho nechají i za tu cenu, že jejich další děti na úkor postiženého nebudou mít to základní. Dostatek jídla,vitamíny, nebudou mít na školní pomůcky a další. Proto prosím vládu a naše poslence aby zapomněli na to, jaké mají postavení, kolik mají platu a vyšly mezi lid. Aby se dívali kolem sebe a naslouchali. Aby byly několik týdnů na vozíčku či na lůžku a přehodnotili svůj život.

Nepřihlášený uživatel

#50

2012-01-25 15:42

Rodiče dětí se zdrav.postižením jsou odvážní lidé,když dokáží otevřeně hájit své postavení,i postavení svých nemocných členů rodiny.Jsou to lidé,kteří musejí snášet útrapy o nichž dosud mnoho lidí nemá ani představu.Usilování o důstojný život zdrav.postižených dětí a jejich rodin přispěje k polidštění celé naší společnosti...Vyspělost národa je dána tím,jak je schopen se postarat o své nemocné a slabé..Já sama jsem matkou těžce postižené dcery-DMO-EPILEPSIE,a v roce 2001 jsem již jednu petici podepsala a dokonce se zůčastnila řešení v Poslanecké sněmovně...jednalo se tenkrát o příspěvek o osobu blízkou--3700kč,Petice rodičů pečujících o zdrav. postižené děti..MOJE DCERKA DNES JIŽ ZLETILÁ,čekala na vyřízení invalidního důchodu 7 měsíců,dodnes jí byla vyplacena pouze záloha...a to až po dvojím upozornění..nebojte se bránit se..paní Hanka