Požadujeme navýšení rozpočtu Slezského divadla v Opavě

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#149 Re:

2012-03-12 17:43

#148: František -

Vážený pane Františku,

to je právě velice diskutabilní co komu stačí? Lékařům, například, zdá se je 50000 měsičně málo. Já vám napíši co mě nestačí, v 46 letech a s 25 letou praxi prvního tenoristy mi nestačí cca 17 500 čistého, vím, že je v této republice hodně lidí, kteří pracují za mnohem méně, ale vzhledem k tomu, že na cesty do zaměstnání - na které nemohu uplatnit odpočtv, protože jsem v trvalém pracovním poměru - vydám měsíčně 9000 a více. Jistě uznáte, že cca 8500 na žití je opravdu málo. Samožřejmě, tato situace je velice individuální, něko má měnší náklady - tím pádem menší potřeby i když by měl větší přání. A chtěl bych připomenout, že toto je plat předního sólisty, kolik berou garderobiérky, vlásenkářky a mnozí další ---- 8? - 10? tisíc?

Bohužel mnoho lidí v české společnosti si myslí, že umělci v divadle jsou honorováni 50 - 100 tisícovými částkami, věřte, takových je české republice tolik, že bychom je na prstech spočítali. Je zajímavé, že se nikdo nepozastaví na tím, že třeba Lucie Bílá s panem Maláskem mají za koncert 300 - 400 tisícový honorář, u takových lidí se to bere, že je to v pořádku, vždyť je to Česká slavice, paní Kramolišová je Česká Thalie a Libuška a kdyby si řekla za velkou roli 100 tisíc, tak by se jí ve většině divadel vysmáli. Taková je smutná skutečnost.

Michal Pavel Vojta

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#150 Re: Re:

2012-03-12 18:08:03

#149: - Re:

Michale děkuji ti  za tento příspěvek. Já bych s dovolením doplnila, že můj plat je 15000 Kč čistého...jen pro představu, protože patřím mezi "kšeftaře"....Ilona Kaplová


Nepřihlášený uživatel

#152 Re: Re:

2012-03-12 19:03:19

#149: - Re:

Pane Vojto,

 

divím se, že si Vás divadlo takto cení. Je to ostuda. Asi nebudou teď rádi, že jste zveřejnil svůj příjem.Přiznám se Vám, myslel jsem si, že přední sólista  ve Vašem věku se bude opravdu přibližovat aspoň ke 30.000,- Kč čistého. Je to běžný plat vedoucích pracovníků s míň odpracovanými roky v každé bance. Je smutné, že ani výjmečné schopnosti, které Vás předurčili k tomuto povolání, nejsou ohodnoceny ba naopak hluboce podceněny.