Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

Quoted post

ČIPOVÁNÍ

#146 Re: PETICE PROTI TRVALÉMU OZNACOVÁNÍ......

2013-02-04 01:55

#1: rozum -

NECHÁPU,CO MÁTE PROTI ČIPOVÁNÍ PSŮ.A KDYŽ SE VÁM PES ZABĚHNE A BUDE NALEZEN A DÍKY ČIPU TAKÉ BUDE DOHLEDÁN JEHO MAJITEL,TAK CO NA TOHLE ŘEKNETE.ŽE JE TO TÝRÁNÍ ZVÍŘAT.ČIPOVÁNÍ NENÍ ŽÁDNÉ TÝRÁNÍ.JE TO JAKO KDYŽ DOSTANE INJEKCI.JÁ MÁM |4 PSY A JSOU PRO JISTOTU VŠICHNI OČIPOVANÍ.NEHLEDĚ NA TO,ŽE VE SVĚTĚ JE TO DOCELA BĚŽNÁ VĚC.ČIPOVAT ZVÍŘATA,ABY SE DOHLEDALA.TO SE VÁM VÍCE  ZAMLOUVÁ TETOVÁNÍ?I TO JSEM ZAŽILA VE SVÉ CHOVATELSKÉ PRAXI.A JE TO DALEJKO HORŠÍ A BOLESTIVĚJŠÍ PRO ŠTĚŇÁTKA NEŽ ČIPOVÁNÍ.A TECH 600 KORUN SI MYSLÍM MŮŽE DÁT KAŽDÝ.CO KDYŽ VÁM PES ONEMOCNÍ A BUDETE MUSET VYPLÁZNOUT VÍC JAK 600 KORUN?TAK O CO VÁM JDE ?TOTO JE PRO PSA ,ABY MOHL BÝT DOHLEDÁN ,KDYŽ SE ZTRATÍ.NEBO VÁM HO NĚKDO UKRADNE.VY HO POZNÁTE,ALE DOTYČNÝ TO POPŘE.CO UDĚLÁTE,KDYŽ NEBUDE ČIPOVANÝ?NO,CO?ŘEKNETE  PUŇTO ,KONEČNĚ JSEM TĚ NAŠEL.A JAK DOKÁŽETE ,ŽE JE TO ZROVNA TEN VÁŠ PEJSEK?VEZMETE ČTEČKU A PODLE ČIPOVACÍHO ČÍSLA TO POZNÁTE.NEPŘEHÁNĚJTE TO S TÍM PROTESTEM.TO SE ZASE NĚJAKÝ CHYTRÁK ,OCHRÁNCE ZVÍŘAT CHTĚL ZVIDITELNIT,ALE UBLÍŽIT VÁM A PSŮM.VEMTE ROZUM DO HRSTI A POPŘEMÝŠLEJTE,CO JE PRO VÁS DŮLEŽITĚJŠÍ.KDYŽ PSA ,KTERÝ VÁM UTEČE UŽ NIKDY NENAJDETE NEBO POMOCÍ ČIPU NAJDETE,PROTOŽE SE DÁ DOHLEDAT.TADY KŘIČÍTE KVŮLI JEDNÉ INJEKCI,ŽE JE TO TÝRÁNÍ.A NEVADÍ VÁM,ŽE SE JINDE PŘIVÁŽE TŘEBA FENA DO KOZELCE A KE STROMU V LESE A TA CHUDINKA V TAKOVÉ POLOZE RODÍ.TOTO JE TÝRÁNÍ A TRESTU HODNÉ.NÉ JEDNO ČIPOVÁNÍ.A URČITĚ MNOZÍ Z VÁS KOUŘÍ .NA TO MÁTE A TADY SE OHÁNÍTE 600 STOVKAMA ZA ČIP.TAK SI ODPUSTTĚ PÁR ŠKALTULÍ CIGARET A BUDETE NA ČIP MÍT.A TO MYSLÍM VČETNĚ DŮCHODCŮ,KDYŽ SE S NIMI OHÁNÍTE.TAKOVÉTO PSEUDO OCHRANÁŘSKÉ ŘEČI JSOU NEJLEPŠÍ.JÁ MILUJI SVÉ PSY A NIKDY BYCH JE NENECHALA NEOZNAČENÉ.A DODNES JIM TO NIC NEUDĚLALO.ŽIJÍ SI SPOKOJENĚ A NEVÍ,ŽE MAJÍ ČIP.

Odpovědi

Dedahad

#152 Re: Re: PETICE PROTI TRVALÉMU OZNACOVÁNÍ......

2013-02-04 13:12:58

#146: ČIPOVÁNÍ - Re: PETICE PROTI TRVALÉMU OZNACOVÁNÍ......

Dobrý den ,

vůbec nikdo z nás vám určitě nebránil v čipování vašich 4 psů / platíte za všechny poplatky a jsou i přihlášeni ?/ ! Vy nám zase nebraňte vyjadřovat zde svůj názor a požadovat zrušení předmětné vyhlášky či spíše vyžadovat dobrovolnost čipování ! Stejně jako byla zrušena povinnost u t.zv. II. pilíře důchodového pojištění a podobná povinnost u sKaret , žádáme totéž u vyhlášky 9/2012 ! A pokud se mi zaběhne pes , je to jen můj problém , ne Váš,  ten potom budu muset  řešit ! Budu ho však řešit sám a nemusím k vůli tomu mít psa čipovaného - to je rozhodnutí chovatele, který také za psa zodpovídá ! Nechci dělat ramena , že se mi to nemůže stát , ale jít třeba na Silvestra ven se psem bez vodítka , tak to se mi opravdu nemůže stát.

Důvodů , proč odmítáme čipování je mnohem více a není to jen otázka / nezanedbatelná / financí . Siláckých slov o neškodnosti či bezbolestnosti čipování jsem slyšel kromě od vás mnohem více , ale pokud vím , je v ČR pouze jediný člověk, který čip vyzkoušel POD vlastní kůží a to ne na levé straně krku , ale na předloktí . Nepřejte si slyšet , jak to hodnotil , ale to by pro vás asi nic neznamenalo - vždyť vyhláška je jen pro psy / ne kočky , křečky, ...../ a čip je asi něco jako TP pro auto - tak to je zase názor jedné takychovatelky psů , který odvysílal i rozhlas. Nebo co říci na čipování nemocného či starého psa , u něhož si chovatel nemůže být jistý , zda se s ním nebude muset brzy rozloučit a zase - zaplať chovateli ! A případné zdravotní komplikace po zavedení čipu včetně ojedinělého , ale možného vzniku nádoru , o tom nevíte ? O škodlivosti hormonální antikoncepce pro ženy a jejich úmrtích/ Francie / jsme se také dozvěděli teprve před cca 14 dny ! Tak je třeba se alespoň více zajímat a ne jen kritizovat . A znovu : kdo to zaplatí ?

Snad bych vás chtěl jen požádat , že pokud nechcete pomoci , tak alespoň neškoďte a respektujte i rozdílné názory spoluobčanů a ne jen názory těch , kteří na této vyhlášce resp. na čipování chtějí vydělávat ! Věřte nebo ne , není jich málo , čipovací lavina se šíří nejen v ČR už nejméně 8 roků ! No a vy jim jen přihráváte k vyšším ziskům ! A už vůbec nic vám nebrání v sepsání  " PETICE - CHCI ČIPOVAT " ! Zatvrzelost s níž mnozí chtějí již teď "upravenou"vyhlášku protlačit "zuby-nehty" o mnohém napovídá !

Hezký den Dedahad

nSrt

#1506 Re: Re: PETICE PROTI TRVALÉMU OZNACOVÁNÍ......

2020-01-12 11:44:10

Takže, ohánět se tady s důchodcema nebo cigaretama se náš pán kritik nemusí. Takových tady bylo, odvážlivců kteří nemají nic lepšího na práci než si hrát na ty spravedlivé ale za čtyřnohýho 'občana' by se sami nepostavili, ať by se dělo, co by se dělo. Každý zásah do těla je PORUŠENÍ ORGANISMU jako takové a ať už u lidí nebo u zvířat, to nemusí jejich tělo dobře snášet. Pořád se tady mele o SVOBODĚ ROZHODOVÁNÍ ale jak vidím tak naši arogantští občané mají problém s kýmkoliv kdo se rozhodne sám za sebe, nebo za svého mazlíčka. VŠAK ŽÁDNÝ STRACH, čipování bude snad i u lidí brzy možné!!  Tak si to budeme moct vyzkoušet na vlastní kůži! Uvidíme co pak budeme mlet dál.  Proč neočipovat i další ze zvířat?! Jo! taková petice by tu měla být!!!  POKUD MOŽNO TAK OČIPOVAT VŠECHNA ZVÍŘATA POVAŽOVÁNA ZA 'MAZLÍČKY'! Psi nejsou jediní kteří můžou být náchylní na ošklivé nemoci!