Petice proti umístění busty Karla Kryla v budově parlamentu ČR

Janrohacx

#51 Re: Karel Kryl

2014-09-25 22:23

#7: jááááááááá - Karel Kryl 

 Karla Kryla dokáže polistopadová, havlobolševická pakáž zneužít vždy jen ke svému prospěchu. Není náhodou, že se tak děje v dobách předvolebních !!!

 


Nepřihlášený uživatel

#52

2014-09-25 22:29

Nemohu uvěřit, že se toto mohlo schválit!!! Pan Karel Kryl by s tím nejen, že nesouhlasil, navíc by ho trefil podruhé šlak a tudíž by se obracel v hrobě, a to, hned několikrát!!!

Tento příspěvek byl odstraněn administrátorem webu (Zobrazit podrobnosti)

2014-09-25 23:56



Nepřihlášený uživatel

#54

2014-09-26 06:22

Výpůjčka uvedené busty celkem jednoznačně hodnotí celou situaci i když pominu prvotní "myšlenku". Vypůjčené charaktery a časem i možná jen vypůjčená vlast. Jsem celou akcí znechucen a ztratil jsem poslední iluze o soudnosti našich zákonodárců. Tohle není památka ani uctění člověka s demokratickým smýšlením a silným sociálním cítěním.

Nepřihlášený uživatel

#55

2014-09-26 07:46

Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou:
ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou,
ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce,
a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce.

Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky,
brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky,
farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky,
my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda,
zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda,
král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem,
pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

Demokracie panuje od Aše po Humenné,
samet i něha v pánu je a zuby vylomené,
dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí,
zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

Demokracie dozrává do žaludečních vředů,
bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů,
a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu,
že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.
Saurah
Nepřihlášený uživatel

#56

2014-09-26 08:18

Podepsala, i když peticím už nevěřím. Plzeňáci podpisovali proti spalovně, proti zbourání Domu hrůzy (Horníčkova divadla...); bylo po něm takovým fofrem... soud uznal, že protiprávně, ale pozdě... místo něj máme Ementál :-((( (raději nekomentuji)... a vůbec... Bysta KK kdekoli jinde ano; tam, kde si ho upřímně vážili- ať naše děti znají autora už téměř zlidovělých písní... ale tohle je pokrytectví. Na druhé straně- KK v Parlamentu, hm... Kocourkov, národ Švejků- on, i když poeta, by nás nazval jistě mnohem méně poeticky :-). Nevidím do toho, ale není to trochu recese jednoho člověka, co ti naši mocipáni jsou schopni bez uzardění zase... ?

Vojtěch Klimt
Autor této petice

#57 Re:

2014-09-26 08:36

#56: -  

Dobrý den, petice bohužel v našem státě nejsou právní nástroj, ale také je fakt, že už nejsou  odpovědnými orgány brány na tak lehkou váhu jako před lety. Myslím, že v tomto případě je nutné se minimálně ozvat a dát najevo, co si o tom myslíme. Nenechat je, aby zcela neomezeně mohli Karlu Krylovi dělat ostudu. V Klubu Karla Kryla se o to snažím už 24 let.

Saurah

#58 Re: Re:

2014-09-26 08:54

#57: Vojtěch Klimt - Re:  

 Dobrý den, Vojtěchu, tak to také beru. Alespoň se ozvat, i když tuším tu "marnost nad marnost". A děkuji Vám za petici: nevstupuji sice do žádných skupin, ale s tvorbou KK jsem vyrůstala, hrála a zpívala... dodnes ho mám v ♥. Děkuji, Dag.


Nepřihlášený uživatel

#59

2014-09-26 09:07

Coby Karlův dlouholetý kamarád, nebo jak on o mně říkal "dobrý přítel", zodpovědně prohlašuji: TOHLE BY SI ROZHODNĚ NEPŘÁL! Umístění Krylovy busty v parlamentu ČR je degradací tohoto vzácného člověka.
DANIEL STROŽ
Ota Nepilý

#60 Re: Re:

2014-09-26 09:13

#57: Vojtěch Klimt - Re:  

Petice může být právním nástrojem, ale neplatí petice internetová, ta je pouze orientačním názorem veřejnosti. Pro právní vymáhání změny, referenda, dlašího projednávání, musí být petice písemná s originál popisem a celou adresou i rodným číslem.

Aby se peticí musel někdo z úředníků, z vlády, z právního hlediska zabývat, musí být nasbírán určitý počet platných podpisů pro daný problém. Např. petice v Brně za referendum o poloze hlavního nádraží potřebovala min. kolem 15 tisíc platných podpisů. Zde se vycházelo požadovaných % obyvatel města, kteří se k problému musí vyjádřit, aby byl jejich názor zohledněn. Pokud se petice týká celého národa, je zákonem daný počet hlasů, kdy už to úřady nemohou ignorovat a musí vyhlásit referendum pro občany. 

Jinak si myslím, že Karel Kryl má nad těmito věcmi už velký nadhled a neprožívá to stejně jako my, ale určitě nám fandí, že nejsme k věřejným věcem lhostejní a ozveme se, když se nám něco nelíbí :-)

Vojtěch Klimt
Autor této petice

#61 Re: Re: Re:

2014-09-26 09:23

#60: Ota Nepilý - Re: Re: 

Právním nástrojem může být petice jen v případě žádosti o vypsání místního referenda, na celostátní úrovni se bohužel nelze ani peticí domáhat právního nároku. Nicméně je třeba se ozvat, abychom se sami před sebou nemuseli stydět. Bude-li na petici alespoň jeden podpis a úplné údaje, což budou minimálně mé, bude se jí příslušný úřad zabývat. Zapojí-li se někdo další (jednu nabídku už mám) v zajišťování podpisových archů s úplnými údaji a podpisy, budu jenom rád.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2014-09-26 09:45


Tento příspěvek byl odstraněn administrátorem webu (Zobrazit podrobnosti)

2014-09-26 10:13


Petr Krtička
Nepřihlášený uživatel

#64

2014-09-26 12:35

Umístění busty Karla Kryla v budově parlamentu ČR,je urážkou Krylovy památky.Básník sám,celý život bojoval proti podobným věcem a rozhodně by s tímto podivným gestem nesouhlasil.Myslím,že většinu bytostí,co si v parlamentu chrochtá u koryta,by Karel vypráskal bičem někam hodně daleko...


Nepřihlášený uživatel

#65 RELIEF KARLA KRYLA DO SNEMOVNY

2014-09-26 12:52

KDYSI JSEM ČETLA- OD  AUTORA ŠKUTINA-- a tam bylo napsano,,Bojte se BOHA  soudruzi,,  a podotykam,,Bojte se Boha  a Krylovych textu,,,však vite proč


Nepřihlášený uživatel

#66 Re:

2014-09-26 19:04

#55: -  

 A teď si , prosím, představte, že 3. 3. 2014 byla v Kroměříži na rodném domě odhalena- za účasti nejvyšších představitelů radnice deska - že byl SYMBOLEM SAMETOVÉ REVOLUCE. (!!!)

Větší insinuaci, drzost a sprostotu jsem neviděl! Hledáme-li důstojné místo, obávám se, žejsme se zkorumpovali tak, že ono čestné místo v Československu najdeme jen obtížně. Snad v nově objevené jeskyni na Punkvě? :-)) Je zajímavé, že v celé diskusi - v podstatě dva lidé - nedojdou ke konsensu. Jeden to chce na Kampu, druhý do břevnovského kostela, třetí vrátit autorovi, čtvrtý pojmenovat divadlo, pátý na hřbitov, šestý na náměstí a sedmý kdovíkde. Petici jsem nepodepsal, od svého přítele Vojty Klimta si to slízl, a čekám, kdy mi vynadají další. Nu, pakliže o Karlíkovi diskutujeme, je to O. K. Ale zbytku národa je uctění památky takové osobnosti úplně  j e d n o ?    Nedávno byla na ČT 1 repríza Gottových 70. narozenin a komentátor řekl, že tenkrát na balkoně Melantrichu zpíval státní hymnu SÁM. (!!!) Tady se falšuje historie ve velkém, tvorba K. K. po roce 1990 je tabuizována, "gumována", " a my se hádáme o bustu...

dr. Jiří Mrva, publicista Kroměříž

=============================================================

Vojtěch Klimt
Autor této petice

#67 Re: Re:

2014-09-26 19:21

#66: - Re:  

Jirko, konzistentní je, že to tam nemá co dělat. Kam s tím, se může řešit následně.


Nepřihlášený uživatel

#68

2014-09-26 19:51

Nechápu proč když něco podepíšu mám něco potvrzovat.Já vím co jsem podepsala,za člověka kterého je třeba uctívat a mladší generaci říkat kdo to byl.

Nepřihlášený uživatel

#69 Re:

2014-09-26 19:53

#68: -  

 Jo jo, softwér, snažej se eliminovat manipulace, trochu je chápu.


Nepřihlášený uživatel

#70 Re: Re: Re:

2014-09-26 20:57

#67: Vojtěch Klimt - Re: Re:  

Milý Vojto, věděl jsem, že to zase schytám! -)) Já to myslel takhle: Mám-li výhradu, že socha TGM nebude na nějakém místě, to je krok první. Ale jaký bude - automaticky - krok druhý? Kam tedy s TGM? A my se nemůžeme dohodnout na DRUHÉM kroku. Proti mému jedinému názoru stojí nějakých 600 lidí. Asi to vyplývá z mé povahy. Tu sochu bych postavil, aby byla každému poslanci - všem těm "dobrodincům lidstva"- na očích, aby na ni dobře viděl! Na sokl bych nechal vytesat :

"INTELIGENCE MDLÉ, LEČ PRONIKAVĚ AMBICIÓZNÍ," - ŘÍKAL PAN UČITEL. "...BUDEŠ POSLANCEM, SYNÁČKU..."

Č e s t n é h o   poslance se to nemůže dotknout ani urazit. Anebo ano?! 

Tvůj Jiří

=====================================================

 


Nepřihlášený uživatel

#71

2014-09-26 21:01

hajzlům bronzový hajzl a ne pana Kryla...

Nepřihlášený uživatel

#72

2014-09-27 02:18

co napsat , je to jeho urážka,stejně jako když tam maj TGM

Nepřihlášený uživatel

#73

2014-09-27 03:08

ANI JEDEN ZE SOUČASNÝCH ČESKÝCH POLITIKŮ MI NESTOJÍ ZA KOMENTÁŘ...PLIVU NA NĚ A TĚM, MOŽNÁ DVĚMA SLUŠNÝM, SE OMLOUVÁM.

Nepřihlášený uživatel

#74

2014-09-27 03:55

Cožpak ti parchanti nemají v sobě kousek soudnosti?

Nepřihlášený uživatel

#75

2014-09-27 06:01

Jsem zásadně proti umístění v této i v jiných budovách a místech podobného charakteru.Vnímám to jako potupení památky na Karla Kryla, který by s těmito darebáky nechtěl mít nic společného!!!