Petice proti snížení dotace města sportovnímu klubu AZ Havířov


Nepřihlášený uživatel

#1

2014-12-02 13:10

Nesouhlasim se sniženim dotace....raději vemte jinde...myslim si že Az nam děla dobre jmeno


Nepřihlášený uživatel

#2

2014-12-02 16:37

Naprosto souhlasím! Snad bych ještě dodal:
1) AZ je jediná pozitivní věc, za kterou mohu být jako havířovák hrdý, co se celonárodního pojetí týče ( a to nejen díky srdcařům A-týmu a jejich fandů, ale také díky restartu (r.2010) výchovy mládeže, o které bychom (pokud se podaří udržet stejná úroveň) za necelých 10let hodně slyšeli a o to větší měli možnost být hrdí na své město)
2) V souvislosti s nejhorším ovzduším v našem regionu je pobyt na ledě tou nejzdravější a co do prašnosti nejčistší formou trávení volného času, aniž by se musely vynakládat složité finanční prostředky na výjezdy do hor, návštěvy solných jeskyní atp. Pokud chce radnice zastavit migraci lidí z města, tak to není jen o zajištění práce, ale také o zastavení stěhování díky respiračním chorobám našich dětí. Každý dětský lékař potvrdí pozitivní vliv a zlepšování dýchacích problémů při pobývání v hale na ledě!

Nepřihlášený uživatel

#3

2014-12-02 20:23

Souhlasím s Pavlem v plném znění,taky mám kluka sportovce,taky klubu chybí peníze a myslím, že mládežnický sport ať už jakýkoli by měl mít podporu
Města

Nepřihlášený uživatel

#4

2014-12-02 21:19

Souhlas,  myslím že  ne jen tento klub, ale i ostatní mají spoustu zvučných jmen které vyrůstaly v našem městě.

Ať je to kterékoliv sport. Odvětví např.  Hokej a David Pastrňák začínající v NHL. A mnoho dalších. 


Nepřihlášený uživatel

#5

2014-12-02 22:03

Plně stojím za obsahem této petice. Mimo jiné koalice tohoto magistrátu má rozvoj města pro mladé a jejich děti ve volebním programu. Tak ať ukáže, jak jim to půjde naplnit. Mají možnost.

Nepřihlášený uživatel

#6

2014-12-02 22:31

 kdyz nepotpori sport, tim potpori kriminalitu.co je lepsi?

 


Nepřihlášený uživatel

#7

2014-12-03 09:21

Postavit nejdražší útulek pro psy a nejdražší domovy na to se peníze najdou, přestože všichni ví, že je to předražené. Dělat 3 ohňostroje ročně, které si myslím, že jdou do stovek tisíců na to taky peníze jsou. Tak nechápu, proč chtějí ubrat dětem, kteří jsou a budou pro naši společnost prospěšní. Pro Havířov je asi špatně, že vedeme děti ke sportu a disciplíně. Asi je lepší nechat je sedět u PC a čekat, kdy se budou jen tak flákat. Je mi z toho smutno!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#8

2014-12-03 10:38

Za sebe můžu říct, že jsem hrdý na to, že můžeme s klukem trénovat v Havířově.........Snížíte dotace.............snížíte úroveň!!!


Nepřihlášený uživatel

#9 Re:

2014-12-03 10:42

#7: -  

 Co k tomu dodat,jen to,že už je po volbách a sliby zapomenuty !!!!!


Nepřihlášený uživatel

#10

2014-12-03 10:45

Zajímalo,by jistě více obyvatel Havířova ,o kolik si snížila rozpočet radnice!!!!

DS

#11 Nesouhlas

2014-12-03 10:52

Zcela nepochopitelný krok vedení města. Na jedné straně je zde evidentně dobře fungující klub se stále rostoucí základnou mládeže a celkovou prestiží klubu, na straně druhé snaha klub za dosavadní snahu snížením dotace v podstatě potrestat. Jsem otcem dvou kluků, kteří za klub hrají, osobně se angažuji v přípravě těch nejmenších a sám jsem jako žák tímto klubem prošel. Stejně jako ostatní rodiče jsem se těšil nejen na druhou ledovou plochu, ale hlavně na rekonstrukci zázemí včetně sprch a sociálních zařízení. Lidé rozhodující o přidělení dotace nemají absolutně představu v jakých hygienicky nevyhovujících podmínkách malí kluci tráví čas. Bylo by fajn, kdyby se alespoň obtěžovali na vlastní oči se o pravém stavu věcí přesvědčit. AZ Havířov je jeden z mála dobře a transparentně fungujících subjektů v tomto městě, má největší základnu jak fanouškovskou tak mládežnickou, je to troufám si říci jediný havířovský subjekt známý napříč celou naší zemí a takový subjekt budeme trestat?!! Je to ostuda a nepochopení těch, kteří takto rozhodují. Je na nás všech zainteresovaných, abychom jim dali náš nesouhlas pocítit a v příštích volbách jim to spočítali i s úroky.


Nepřihlášený uživatel

#12

2014-12-03 11:07

jsem pro, ale jen pokud ty dotace pudou na mladez, ackove tymy by si prachy meli zajisti sami


Nepřihlášený uživatel

#13 Re:

2014-12-03 11:32

#12: -  

 Ćo se týče áčkových týmů,je to bohužel jejich povolání,dnes už se nemusí schovávat za profesi horníka a měli by dostávat odpovídající plat stejně jako radní !!!!


Nepřihlášený uživatel

#14

2014-12-03 14:21

Mělo by se Az více přidat a ne ubrat.Jen co já vím, vždy se tady hokej hrál a mělo by se ho podporovat.

Nepřihlášený uživatel

#15

2014-12-03 20:06

nesouhlasím s nesmyslnou peticí, už fakt nevíte coby


Nepřihlášený uživatel

#16

2014-12-03 21:19

Bez komentáře

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2014-12-04 06:49


vikino

#18

2014-12-04 07:02

klubu který propaguje město po celé republice,vytáhl jse sám s problémů za které neslo odpovědnost techdejší vedení a i město které v té době na hospodaření dohlíželo a to byla dotace zhruba o 10mil. větší přitahuje mládeš ke sportu lidi na stadion,dosavadní sponzory jsi sehnal sám bez přispění města což jinde vždy tak není by jse nnělo přidat a ne ubrat,přeci když dobře pracuješ tak ti přidám-


Nepřihlášený uživatel

#19

2014-12-04 07:24

Šetří se všude, tak proč by např. kultůra nebo životní prostředí mělo šetřit 2x tolik, protože sport šetřit odmítá. Proti sportu nemám absolutně nic, ale když šetřit, tak bez rozdílu a lobistických priorit. Důsledek toho, že Havířov sežere za rok víc než vydělá, což není ve zdravé ekonomice problémem. Horší je, když se to vymkne z rukou a úroky z úvěrů začnou přerůstat přes hlavu. Pak nastupují úspory na kterých je spravedlivé podílet se společně bez rozdílu zájmových skupin.


Nepřihlášený uživatel

#20

2014-12-04 07:31

Dobrý den.Nedávno jsem jela kolen zim.stadionu AZ,syn šel na hokej,byl podvečer,vše krásně svítilo a kolem mnoho lidí,stánky,dobroty a vše bylo tak krásně pohodové. Drobátko o hokeji něco vím,kluci ho hráli a milují dodnes. Jako rodič vím,že to není levný sport,ale vždy se to nějak udělalo,aby kluci tento krásný sport mohli mít za svého koníčka.Obdivovala jsem je ,když ráno v 5 jsme už fičeli na trénink,když soboty neděle,jako rodina jsme byli na zimáku :) a fandili ,protože dítě bojovalo na ledě. Proč jedno vedení města může sporty ve městě podporovat a dbát, ať děti mají kde chodit,vědět co je to soudržnost,tým,zažít radost i hořkost prohry,poslouchat trenéra,kterému na nich záleží,který jim dává zkušenosti a rady do hry i života. Že mají kde dospěláci si zajít,potkat se, pokecat,zasmát se. Vždyť v tomto dnešním shonu,je to tak krásné zastavit se a na 3 třetiny zapomenout na shon života. Přála bych novému vedení města,zajít kouknout na ty malé prcky,kteří sotva stojí na bruslích,dres mají zavázaný na dupce v uzlík,aby si ho nepřišlápli a opírajíc se o hokejku a s výrazem bojovníka ,míří na branku ,aby dali tolik si přející goool.Aby se jim to podařilo,musí ujít dlouhou cestu tvrdého boje a úsilí trenéra,který jim dává celé své srdce a sílu, aby se jim to povedlo...Držte se J.Hadašová

Nepřihlášený uživatel

#21

2014-12-04 07:39

Držím palce, souhlasím s každým slovem v dopise, proto doufám že to dobře dopadne.
Karel Juhasz

#22 Dotace ?

2014-12-04 08:32

Jen na mládež, u mužů na led, dopravu... Takže ano, klidně zkrátit, mě na firmě taky nikdo nic nedá.

Karel Juhasz

#23 Re: Re:

2014-12-04 08:42

#13: - Re:  

 Ano máte pravdu, je to jejich profese, ale nejsou to ani radní ani poslanci, ani hasiči ani policisté. Jsou to normální řadoví zaměstnanci a není normální aby jim někdo z veřejných rozpočtů platil výplaty. Nevím kde pracujete Vy, ale zkuste si zajít na město, ať Vám přispívá na výplatu. Nechápu.. 

Pavel Kopčaj
Autor této petice

#24

2014-12-04 08:43

Poslední info z města je takové, že se uvažuje o snížení dotace v rozmezí 10-13% a toto snížení by bylo pro klub již opravdu likvidační :-(

Nepřihlášený uživatel

#25

2014-12-04 09:34

Zachovejme AZ Havířov takový jaký je! Potřebuje ale podporu...