Uvalení spotřební daně na petardy, dělobuchy a další pyrotechniku


Nepřihlášený uživatel

#26

2015-01-01 09:45

Jeden kontrolovany ohnostroj v meste resp. obci na Novy rok uplne staci.

Nepřihlášený uživatel

#27

2015-01-01 09:51

Pyrotechnika mě omezuje!
Pyrotechnika může být životu nebezpečná nejen pro ty co jí používají dokonce i pro kolemjdoucí také pro kardiaky kteří můžou dostat z leknutí kolaps.
Běžně lidi hážou petardy pod projíždějící tramvaje,z oken a balkónú .
Opilci hážou petardy lidem pod nohy!
proti cocotkům

#28 Re: Dementárium

2015-01-01 10:01

#16: Nemám podpis. - Dementárium 

 aspoň se podepiš,ať všichni vidí s kým mají tu čest,chůďo bezejmenný


Nepřihlášený uživatel

#29

2015-01-01 10:08

Díky, autore, za petici. Jsem pro úplný zákaz dělobuchů, nebo alespoň pro jejich výrazné zdražení. 

M.E.Š.

#30 PRYČ S PYROTECHNIKOU

2015-01-01 10:40

TAKÉ BYCH SOUHLASILA S ÚPLNÝM ZÁKAZEM PRODEJE PYROTECHNIKY. U NÁS JSOU MAGOŘI, KTERÝ TO HÁZÍ SCHVÁLNĚ. JÁ UŽ JSEM O TÉHLE PROBLEMATICE  PSALA S KLADENSKÝM TAJEMNÍKEM OD PRIMÁTORA MILANA VOLFA A TEN MI NAPSAL, ŽE JSME DEMOKRATICKÁ ZEMĚ, ŽE NEBUDOU NIC ZAKAZOVAT.  PROSTĚ VYSMÁL SE MI. PSALA JSEM VŠUDE MOŽNĚ I DO DVOU TELEVIZÍ..........TV PRIMA TA NERÁČILA ANI ODPOVĚD A ČT Z POŘADU ČERNÉ OVCE ODEPSALI 2X, ALE POCHYBUJI, ŽE SE NEBUDOU ZABÝVAT TÍMHLE TÉMATEM. BYLA BYCH RÁDA, KDYBY TO PODEPSALO MNOHO NORMÁLNÍCH LIDÍ. DŘÍVE TO TAKÉ FUNGOVALO BEZ PETARD I JINÝCH NESMYSLNÝCH DEBILIT. A JAKÝ BYL KLID.

 

pejskařka

#31

2015-01-01 10:42

Jsem všema deseti pro !!! Podepisuji i jako panička tří / i když nebázlivých / pejsků. Já osobně bych přidala ještě jeden bod : prodej omezit jen na jeden den v roce ;-)


Nepřihlášený uživatel

#32 Re: Re: Dementárium

2015-01-01 11:47

#25: AKKINA - Re: Dementárium 

 HM, já měl kamaráda co se zabil v autě, jsem pro absolutní ZÁKAZ používání automobilů. A taky jsem viděl jak elektrika zabila chlapa, jsem pro zrušení elektráren a hurá zpět na stromy. 


Nepřihlášený uživatel

#33 Re:

2015-01-01 11:48

#31: pejskařka -  

 A pejskaři, to je kapitola sama pro sebe, že se z těch čoklů jednou neposerete. 

Pes patří do boudy nebo do trouby.


Nepřihlášený uživatel

#34

2015-01-01 12:18

tato akce je bohužel jen na fb. měla by se zviditelnit i pro lidi, co nemají PC. Proto by to měly začít řešit města a ÚMČ. Taky osvěta na školách, ale hlavně- rodiče. Ale chci proto také něco udělat, proto v pondělí zajdu na radnici. Krásný rok 2015, a ať v příštím roce nemusíme toto řešit. Pejchalová Jarmila

Nepřihlášený uživatel

#35

2015-01-01 12:19

Myslím, že by měl platit celoroční zákaz bez výjimky na používání jakékoliv pyrotechniky v zastavěné oblasti. Tím myslím nejen zahrady u domů, ale i ulice a náměstí. Kdo má nutkavou a nezvladatelnou potřebu činit tnto prostoduchý a ničivý kravál, nechť se odebere na střelnici a zaplatí za to tučné vstupné.
Hermanová
Roman Sukdolák
Autor této petice

#36 Re:

2015-01-01 12:28

#34: -  Děkujeme!! 

 


Nepřihlášený uživatel

#37

2015-01-01 12:57

Jsem jednoznačně pro to, aby zábavnou pyrotechniku obsluhovali jen profesionálové a jen na oslavu Nového roku, laikům vůbec do rukou nepatří!

Nepřihlášený uživatel

#38

2015-01-01 13:17

Petici podporuji. Problém s pyrotechnikou už trvá hodně let a zřejmě kvůli komerci se to nijak neřeší. Obtěžuje to lidi i zvířata. Mám jezevčíka a vím, že takových pejsků je víc, který se nemůže již prakticky celý prosinec v klidu proběhnout a vyvenčit. Uslyší ránu a táhne domů celý roztřesený. V.Protivová

Nepřihlášený uživatel

#39 Re:

2015-01-01 13:23

#23: -  

 souhlasím, je to kravina


Nepřihlášený uživatel

#40

2015-01-01 13:52

Naprosto souhlasím a posílám dál.

Nepřihlášený uživatel

#41

2015-01-01 13:53

SOUHLASIM:
Laki

#42

2015-01-01 14:12

ohňostroj jako tradice v českých zemích? a to řekl kdo? naplavený američan?


Nepřihlášený uživatel

#43 Re: Re: Re: Dementárium

2015-01-01 14:18

#32: - Re: Re: Dementárium 

 Dp toho auta si sedal ten člověk sám, nikdo ho nenutil, elekřina zabíjela také z nedbalosti či neopatrnosti. Ale ten rámus jsme nudćeni poslouchat ať chceme či ne. A zvířátka také. A kdo zaplatí poškozený majetek? Kdyby vám někdo poškodil nové auto, asi by se vám to nelíbilo, že?

Tomu, kdo se poraní při manipulaci či jen přihlížení bych nechala komplet zaplatit veškerou léčbu a při úmrtí žádný vdovský či sirotčí důchod. Na to doplácíme my všichni.


Nepřihlášený uživatel

#44

2015-01-01 14:20

Zbytečný hluk, který stoji životy zvířat

Nepřihlášený uživatel

#45

2015-01-01 14:21

K oslavě nového roku stačí nehlučné ohňostroje, dělobuchy a petardy bych zakázala, těch se bohužel používá nejvíc a jsou všude lehce dostupné

Nepřihlášený uživatel

#46

2015-01-01 14:31

Škoda, že se všichni, kdo tuto trapnou petici podepsali nemohou odstěhovat do jiné země nebo jinou planetu. Příště budeme zakazovat co, že se nesmí prdět na ulici? Je mě vás ubožáků líto.


Nepřihlášený uživatel

#47 Re:

2015-01-01 14:33

#14: StokyCZE -  

 Tady se nejedná o žádný zákaz jen a pouze usměrnějí a omezení na Silvestra si budete bouchat stále i o Nový rok.Jinak snad může být klid říká se tomu respekt nebo ohledlplnost k ostatním.Nikdo nic nezakazuje.Jen si za to připlatíte a bude se prodávat klvatní pyrotechnika.

k

#48 Re: Re: Re: Dementárium

2015-01-01 14:39

#32: - Re: Re: Dementárium   Jenže tady je možnost volby nikdo ho nenutil aby jel autem to se rozhodl on sám.Když nebudu chtít tak auto nemám a nebudu tedy jezdit nemusím si ani dělat řidičák k tomu mě nikdo nenutí.Pokud se pracuje s elektrikou musí se odpojit to ví snad každý.Něco asi udělal špatně zase jeho volba měl ji odpojit a neodpojil.Naopak pyrotechniku jsme nuceni všichni vnímat ikdyž o to nestojíme.Někomu to prostě vadí  a omezuje ho to.Tahle petice nemá nic zakazovat jen usměrnit a omezit.Budete si bouchat dál,ale prostě jen o Silvestra a o Nový rok jinak snad může být klid no a připlatíte si za to holt to bude dražší a taky bude se prodávat jen kvalitní pyrotechnika.  


Nepřihlášený uživatel

#49 Re:

2015-01-01 14:56

#46: -  

 Tak se na jinou planetu odstěhujte vy zastánci petard a budete mít klid.No a prdět na ulici?To je přece základ slušného chování to se přece neprdí základní vychování od rodičů zřejmě chybí.Pokud si znění petice přečtete pořádně a pozorně tak zjistíte že nemá vůbec nic zakazovat o zákazu tam nepadlo ani slovo. 


Nepřihlášený uživatel

#50 Re: Re:

2015-01-01 14:58

#22: - Re:  

 Já jsem pro absolutní zákaz nechat vás běhat po světě