Uvalení spotřební daně na petardy, dělobuchy a další pyrotechniku


Nepřihlášený uživatel

#51 Re:

2015-01-01 15:01

#26: -  

 Víte co? Vy buzíci? Tak se na silvestera seberte a jeďte si někam do prdele když se vám to kurva s petardama nelíbí. Petardy k silvesteru patří.. Ano, měli by být JEN na silvestera a případně na povolených akcích, ale kurva na ten novej rok bejt musej. Takže se seberte, jděte do nejbližšího obchodu, kupte tu největší raketu co najdete, zapalte ji a narvěte si ji kurva do prdele a přestaňte otravovat.


Nepřihlášený uživatel

#52

2015-01-01 15:04

Souhlasím,úplný zákaz by mi taky nevadil..

Nepřihlášený uživatel

#53

2015-01-01 15:09

Souhlasim se vsim co je v petici o zabavne pyrotechnice uvedeno,neustale se rozmaha mezi detmi i lidmi uzivajicimi alkohol a jine omamne latky.Jeji uzivani neni omezeno na urcita mista,dny ci cas.Muzete se s petardami ci ohnostroji setkavat kdykoli a kdekoli temer po cely rok.U nss na Praze 4 - Libusi je dokonce velkoobchod s pyrotechnikou a tak nam vsem obyvatelum tyto aktivity zneprijemnuji zivot.Kdykoli vas muze byt nekdo z lidi okolojdoucich zranen,nemluve o hluku,ktery je zvlaste v nocnich hodinach velmi neprijemny.Je nutne omezit utivani pyrotechniky tak,aby neohrozovala verejny porade a zdravi lidi i zvirat.

Nepřihlášený uživatel

#54

2015-01-01 15:15

četl z autorů petice někdo vůbec vyhlášku č. 123/2014 Sb.? Trochu mi přijde, že ne. Tato petice pokud by byla úspěšná bude kontraproduktivní a povede pouze k rozvoji černého trhu.

Požadavky petice: 

1) uvalení spotřební daně způsobí pouze rozvoj černého trhu s daleko nebezpečnější pyrotechnikou, která může daleko více ohrozit člověka, zvíře nebo majetek. (nebudeme mít pak aféru jen z metanolem, ale i s tím jak levná, nelegální, neschválená a podomácky vyrobená pyrotechnika zabila několik, klidně i nevinných lidí či zvířat)

2)Zákaz manipulace s pyrotechnikou při jakékoliv konzumaci alkoholu. Prakticky na všech výrobcích je uvedeno, že se s nimi nesmí zacházet pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. To je spíše o tom, že lidé nečtou varování na obalech. I kdyby vznikla nějaká vyšší úroveň zákazu tak třeba na silvestra není v silách policie to ohlídat a případné viníky chytit. To by každý druhý člověk musel být policajt. Chtělo by to spíše nějakou větší osvětu už i ve školách o tom co nesprávně použitá pyrotechnika může způsobit.

3) Zpřísnit a korigovat podmínky prodeje osobám mladším osmnácti let. Tady už je to dost omezené a lidé mladší 18 let toho moc nemůžou koupit. Víte co vůbec spadá do prodeje od 15 let? Například práskací kuličky, prskavky, třaskavé provázky a jiné prakticky vůbec neškodné věci, které nevytvářejí ani velký hluk. První nějakou základní petardu lze koupit až od 18 let (v 18 letech můžete řídit automobil, v rukou mladých frajírku auto považuji za zbraň a ne petardu. Jednoduchá otázka kolik 18 letých zabilo nebo zranilo někoho petardou? A kolik 18 letých zabilo nebo vážně zranilo někoho autem?). To že osobám pod 18 let prodá nebezpečnější pyrotechniku nějaký překupník ve stánku už je zase jiná věc a je to podobné jak s alkoholem nebo cigaretami. Vždy se najde někdo, kdo to prodá.

4) Definovat místa vhodná pro odpalování. Pokud by jste si přečetli tu vyhlášku tak místa už obecně definovaná jsou.

Jedinou petici, kterou bych podepsal ohledně pyrotechniky by bylo časové vymezení, kdy se smí používat. Omezení určitých kategorií například jen na poslední týden v kalendářním roce a vyjímky (například velká soukromá oslava, svatba, městské slavnosti atd.) jen na povolení města (případně povolení PČR, záleží pod koho by to spadalo) a dále vyčlenění speciálních míst (střelnice atd. ), kde by bylo možné pyrotechniku používat celoročně bez negativního dopadu na okolí.

Tomáš Marný

#55 Re: Re:

2015-01-01 15:27

#33: - Re:  

 Přesně tak. ;-) Ať si čoklaři napřed zametou před vlastním prahem!


Nepřihlášený uživatel

#56

2015-01-01 15:29

Autor petice, "Je to rebel!" Tři podepisovatele petice těžce zranil, dva zhmoždil a sám sebe zesměšnil :)   Lidská blbost světem vládne a udivuje mne, jak tento mladý člověk horlivě brojí proti takové hlouposti.

Tomáš Marný

#57

2015-01-01 15:30

Napřed by si měli pejskaři zamést před vlastním prahem. Pyrotechnika vás obtěžuje pár dní v roce, nás výkaly a štěkot psů celoročně!

Otázečka.

#58 Zakladeteli této petice

2015-01-01 15:33

A co takhle zakázat rovnou internet, cigarety,alkohol, tvrdé drogy, sex a jídlo pouze na příděly? 

Jestlipak někdo ví, jak se pak téhle ultramoderní společnosti říká?

Zakladatel této petice by měl znát odpověd, doufám.


Nepřihlášený uživatel

#59

2015-01-01 15:52

Event. penize z dane pouzit napr. na uklid po akci, na lecbu deti, zrizeni a provoz hospicu.......

Nepřihlášený uživatel

#60

2015-01-01 15:57

mám malou yorkšírku a to co ona chudák prožívá na silvestra,to je hrůza......

Nepřihlášený uživatel

#61

2015-01-01 15:58

Žádnou petici jsem nepodepsal a počítač mi hlásí, že můj podpis byl potvrzen. Jděte do hajzlu

Nepřihlášený uživatel

#62 K smíchu.

2015-01-01 16:03

Dálší petice k ničemu, ale hlavně že se zabavíte ne? A o tom to je .


Nepřihlášený uživatel

#63

2015-01-01 16:13

Tisice vystresovanych a poranenych zvirat . Clovek muze zabezpecit napr. psy ,ale tezko uz kone . Vim o spouste vaznych urazu velkych zvirat ,o srnach atd ani nemluvim . Je to hloupe ,zbytecne a nebezpecne . Manipulaci nepovolanym bych jednoznacne zakazala !!!!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#64

2015-01-01 16:38

Neohleduplnost těch, kteří používají zábavnou pyrotechniku, přesahuje všechny meze. Jaký to má smysl? Jaké škody tito lidé napáchají, si ani nedovedou představit. Nejvíce však trpí zvířata, ať už domácí nebo v přírodě.
Griffon

#65 Omezenci omezují

2015-01-01 16:43

Chtěl jsem sepsat svůj názor, ale pak jsem si vzpomněl, že už to před časem někdo udělal za mě: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009060802 Doporučuji k přečtení a zamyšlení všem, kterým tahle petice připadá správně.


Nepřihlášený uživatel

#66

2015-01-01 17:00

Plně souhlasím s touto petici.Zdvihalová I.
Alma

#67 Re:

2015-01-01 17:01

#14: StokyCZE -  

 Vaše definice je přesná - pyrotechnika patří k oslavě Nového roku... dodávám - v rukách způsobilých osob (ne dětí, mladistvých, pod vlivem alkoholu a drog), ve stanovenou dobu a na určených místech. Zpřísnění podmínek prodeje a používání pyrotechniky novoroční oslavy nijak neomezí,  jenom snad ubyde škod způsobených na zdraví lidí i zvířat, případně škod na majetku. A těch pár korun navíc díky spotřební dani určitě stojí za to, aby se prodávala pyrotechnika kvalitní. 


Nepřihlášený uživatel

#68

2015-01-01 17:24

Už je toho opravdu dost !!!

Nepřihlášený uživatel

#69

2015-01-01 17:28

Petici jsem podepsal, přesto ji komentuji jako nedomyšlenou. Je třeba to zakázat nebo omezit prodej. Pyrotechniku nezletilým kupují často rodiče nebo starší sourozenci. Nezletilci nejsou trestně odpovědní a vymahatelnost práva na nich je téměř nulová.

 


Nepřihlášený uživatel

#70

2015-01-01 18:05

S výbušninami nemůže zacházet kdekdo. Ten shon za výdělkem za každou cenu je víc jak nesmyslný.

Nepřihlášený uživatel

#71

2015-01-01 18:14

Nejvyšší čas zastavit ty blbce

Nepřihlášený uživatel

#73 Re: Re: čoklové

2015-01-01 19:09

#33: - Re:  

 Výborně,tak budeme zakazovat prodej záb,pyrotechniky kvůli pár zablešenejm čoklú a nebo kvůli nějaké prašivé kočce.To že se to bude jinak vyrábět po domácku a hlavně nebezpečně,Vám čoklaří nevadí žéé.


Nepřihlášený uživatel

#74 Re:

2015-01-01 19:12

#57: Tomáš Marný -  

 Tomáši,pes je jenom továrna na hovna.

Petra Ptáčková

#75 Vymezení času

2015-01-01 19:21

Já proti ohňostrojům nic nemám, když je to s mírou. Na silvestra jsou lidi jak praštění, střílejí celé dny. Přímo na silvestra bych ještě vymezila čas střílení, striktně od půlnoci do jedné max, ať se všeci vyblbnou teda a oslaví ten nový rok, ale mimo tento čas bych 31.12. a 1.1. dávala normálně pokuty za střílení. Ty zvířata fakt trpí.