Omezení provozu motorových plavidel na Orlické přehradě

Páter Tomajzl

#151 Re: co je tohleza nesmysl???

2016-08-09 08:08

#140: Jsem pro, aby se dodržovala pravidla - co je tohleza nesmysl??? 

Domnívám se, že hluk vodních skútrů bude ohrožovat i omezovat lidi i přírodu i kdyby měly vyhraženy jakoukoli oblast. Jezdím na Orlík pravidelně a místní situaci i lidi celkem znám. Vodní skútry jsou jen zábavou duševně vyšinutých jedinců.

Tolerovat skútraře je stejně sebevražedný nesmysl jako tolerovat islám.


Nepřihlášený uživatel

#152

2016-08-09 08:46

Hluk člunů a skůtrů je nic proti hluku řvoucích motorů na pramicích a minulí týden jsme se setkali na Radavě s gumákem opatřeným přívěsným motorem co měl agregát z křovinořezu a to je teprve peklo.

 

Jinak lodní motory a to včetně skůtrů mají stanovené hlukové normy a ty jsou přísnější než u kuchyňských mixérů.


Nepřihlášený uživatel

#153 Re:

2016-08-09 17:54

#129: -  

 Skútr vidět nemohl, když váš synek projel kolek parníku zezadu, což je zakázáno, a navíc parník neminul levobokem, jak je přikazováno.

Zřejmě si najmete zajímavého právníka, pane pražák. Měl jste synka lépe vychovat. Neměl dělat hlouposti na skútru, který měl jen 2 dny.


Nepřihlášený uživatel

#154 Re: Re: Re: Re:

2016-08-09 17:57

#131: - Re: Re: Re:  

 Rodina viníka zde asi spamuje. Nestydí se, neomlouvá se, jen napadá a háže vinu na oběť. Dokonce si zřejmě nechala tato rodinka napsat článek paní Kolářovou do Píseckých postřehů, která překroutila zprávu o nehodě od Plavební správy.

Copak je ten Kryštof zač?!


Nepřihlášený uživatel

#155 Re: Re:

2016-08-09 18:00

#125: Forman - Re:  

 Ano, Kryštofe, řekli to o tobě svědci.


Nepřihlášený uživatel

#157

2016-08-29 13:37

Komentáře netřeba, stačí si sednout na chvíli v sezóně o víkendu na břeh přehrady a každý, byť duševně zcela chorý vidí, že není vše v pořádku. Tedy myslím tím každý, krom plavební správy, ta čeká, až se blbečci navzájem pozabíjí, aby začala konat. A nejspíše začne konat tak, že zvýší kontroly a buzeraci rybářů, kteří budou ráno dýchat, jestli nemají v dechu 0,000...promile alkoholu.

Nepřihlášený uživatel

#158 Re: Je vidět že jste blbci

2016-08-29 14:06

#15: Hulis - Je vidět že jste blbci 

 Souhlas, tahle petice je samozřejmě extra vyšinutá záležitost v reakci na to co se stalo, stejně jako ten mladík co způsobil nehodu. Chápu důsledky pro pozůstalé i riziko pro budoucí, ale tímhle přístupem by jsme chodili pěšky a svítili si v jeskyních loučemi. Ty to a podobné zákazy jsou úplně mimo realitu současného trendu žití a spolu žití. Obě strany se musí navzájem akceptovat. Největší problém ale vidím v plavební správě, která neoznačila místa pro plavce a nekontroluje a netrestá takovéhle týpky. Jinak chci poděkovat autorům petice, že umožnili tuto diskuzi.


Nepřihlášený uživatel

#159 Re: Re: co je tohleza nesmysl???

2016-08-29 14:26

#151: Páter Tomajzl - Re: co je tohleza nesmysl??? 

 Podle Vašeho uvažování předpokládám, že ani nemáte auto, nejezdíte veřejnou doupravou a chodíte jenom pěšky. Jinak jste totiž po přečtení Vašeho příspěvku úplně divnej, řečeno hodně slušně.


Nepřihlášený uživatel

#160

2016-08-30 07:16

Proč se petice vztahuje pouze na Orlickou přehradu?

Nepřihlášený uživatel

#161

2016-08-30 10:33

V novinách bylo, že dle pčr bude mladík stíhán.

 

Na www.jctec.cz někdo napsal, že mladík, který jel na skútru, žije s dcerou R. Genzera a Finkové.


Nepřihlášený uživatel

#162

2016-08-30 18:08

http://ask.fm/ChristophSteinert

 

Jen se koukněte.


Nepřihlášený uživatel

#163 Re:

2016-08-31 09:10

Petr Holubička

#164 Re:

2016-10-24 18:27

#99: Klára Pešková -  

 Dobrý den,

já tuhle petici nechápu. Na Orlíku je tak krásně, copak to nevidíte? Končně jsem si mohl koupit malou parcelu a člun a začít tam jezdit a už mi to zase bude někdo zakazovat? To už jsem zažil, lodě jako buržoasní přežitek a už to zase někdo oprášil. Konečně se tam dá na víkend dojet (od nás z Mastníku) a už to zase někomu vadí? Vždyť veřejná doprava tam nejezdí, lodě končí na Živohošti a pokračují zase až od hráze Orlické přehrady, Kamýk nic, velký kus Slapů nic. To si mám podle vás koupit k tomu ještě auto nebo letadlo nebo co abych se tam dostal? V tom vidím jen závist, protože jedno přejetí člunem v sobotu a jedno v neděli nemůže nikomu vadit. Tam a zpátky nebudu jezdit, když už tam jsem, nejsem vůl a kde bych vzal na benzín a proč bych to dělal?

Když budu muset jet na volnoběh, abych plul jen výtlačně, každý motor na volnoběh má malou účinnost, nejhorší spalování, maximum škodlivin. Navíc dvoutakt, co mám já (byl levnější a já nejsem žádný boháč)se delší jízdou na volnoběh zanese a přestane jet, musí se vyčistit svíčky a časem i motor. Aby k tomu nedocházelo, když už začne chcípat, musí se delší dobu tůrovat. Takže místo toho, abych kolem projel a byl pryč, pojedu kolem dlouho, občas se zastavím, budu tůrovat motor, až nás zahalím do spalin dýmu, budu pokračovat, abych to o kus dál udělal znova, no hezky jste to vymyslela. Nehledě na to, že ve výtlačném režimu tam možná ani nestihnu za sobotu dojet, to se mám otočit a plout zpátky? Co řeknu ženě? Sorry, koupil jsem sice rychlý člun, ale kvůli Kláře Peškové a mnoha jiným s ním musím jet tak pomalu, že nedojedeme? Zkusíme to příště, třeba to někdy vyjde? Omlouvám se, že píši tak jízlivě, ale těšil jsem se, že si na stará kolena užijeme kousek krásné přírody a místo toho čtu petici až se málem klepu strachy, že nám to zase jednou někdo vezme a možná už příští rok. A zase budeme sedět doma na zadku protože nám někdo nepřeje, aniž by nás znal.


Nepřihlášený uživatel

#165 Re: Re: co je tohleza nesmysl???

2017-02-09 07:11

#151: Páter Tomajzl - Re: co je tohleza nesmysl??? 

 Na stupnici (1-22) nebezpečnosti vrahů  je patrný rozdíl. Tenhle to i při velké snaze  dotahuje na nanejvýš tak na dvojku. Islám je nad patnáctkou.