Omezení provozu motorových plavidel na Orlické přehradě


Nepřihlášený uživatel

#26 Re:

2016-07-12 06:37

#1: -  

 přesně tak, na Slapech to není o nic lepší...omezení by mělo být celorepublikové


Nepřihlášený uživatel

#27 Re: Re: Re: Skútry omezení

2016-07-12 07:09

#25: - Re: Re: Skútry omezení  

 Já se rozhodně nezastávám idiota, který někomu ublíží a je jedno jestli řídí kolo, auto nebo loď. Jen říkám, že existuje něco jako plavební dráha a ačkoliv pravidla nejsou jasně daná, tak mi přijde jako hazard se životem plavat napříč vodním tokem...

http://www.plavebniurad.cz/ruzne/zasady-bezpecneho-koupani-a-potapeni


Nepřihlášený uživatel

#28 Re: Re: Re: Skútry omezení

2016-07-12 07:21

#23: - Re: Re: Skútry omezení  

Proč by nemohl plavec plavat přes řeku? Protože je to víc hloupé než když chodec půjde přebíhat dálnici. Nebojuju tady vůbec za majitele skútrů, jen si asi víc než někteří uvědomuju jak problematické je vidět hlavu plavce, když jen trochu fouká a jsou vlnky a to nemusíte jet kilo na skútru.

Nejjednodušší řešení je omezit značkou rychlost plavby v určitých úsecích, kde se dá více očekávat pohyb plavců a jiných (pomalejších) rekreačních plavidel a pohyb skútrů v daných lokalitách sám vymizí a není potřeba kvůli tomu řešit vyhlášky.


Nepřihlášený uživatel

#29

2016-07-12 09:09

at se milovnici tohoto sportu jezdi odreagovavat na plochy, kde je na to misto, nejlepe k mori, tady u nas nejenze reky na to nejsou prizbusobeny, ale jeste to nici puvodni raz toku

Michal Komůrka

#30 Re:

2016-07-12 09:10

#8: Charlie -  

 Souhlasím, jen mi přijde scestné že lidi se ozívají až když se něco stane. Nadávají na scootry a na lodě že jezdí rychle ANO je to pravda tak tak od čeho platíme daně na POLICII? Ať řeší tyhle frajírky policie. Já sám mam loď na Orlíku a nelíbí se jak to tam teť vypadá, ale zakazovat NESMYSL

Tak založte patici na zákaz aut na silnici to je snad to samé ne. Po silnici se pohybuje 80% dementů který mají řidičák a jezdí. Věřím že jsou i tady takový lidi protože když má někdo čas řešit petice a takové ho... tak je to jen a jen zavistivec který jen kouká na pláži jak vyvrženej vorvaň jak si lidi úžívají.

Klára Pešková
Autor této petice

#31 Re: Re:

2016-07-12 09:28

#26: - Re:  

 Dekuji za nazory, iniciativu zkusime rozsirit.


Nepřihlášený uživatel

#32 Re: Re:

2016-07-12 09:34

#30: Michal Komůrka - Re:  

on, ale nikdo nic zakazovat nechce, jen to nejlepe vratit do podoby pred tou blbou novelou, ktera udelala vicemene s plavcu a obycejnych lodi ohrozeny druh


Nepřihlášený uživatel

#33 Re: Re:

2016-07-12 09:38

#30: Michal Komůrka - Re:  

bavi me jak kazdy kdo nema argument, hned musi vytahnout neco o zavisti


Nepřihlášený uživatel

#34 Re: Re: Re:

2016-07-12 10:25

#32: - Re: Re:  

 Já nejsem proti ať to omezí nikdy nám to nevadilo že se nesmí jezdit rychle. A jediné vymezené místo pro jízdu ve skluzu bylo pod Ždákovským mostem tak ať se to tak vrátí.


Nepřihlášený uživatel

#35 Re: Re: Re:

2016-07-12 10:26

#33: - Re: Re:  

 Bohužel to tak je. A argument když se ti to nelíbí tak tam nejezdi a najdi si jiné místo kterých je dost.


Nepřihlášený uživatel

#36

2016-07-12 11:57

Petici podporuji, jen bych v ní až tak přesně nedefinoval, jak by ta regulace měla vypadat, cílem petice by mělo být vyvolat debatu a probudit instituce k aktivitě a výsledkem pak může být volnější regulace, ale třeba i přísnější, takže míru regulace bych nechal otevřenou.

Nepřihlášený uživatel

#37

2016-07-12 12:56

Za totáče se na Slapech jezdilo s Timlerem a byl klid.


Nepřihlášený uživatel

#38 Re: Re: Re: Skútry omezení

2016-07-12 15:09

#23: - Re: Re: Skútry omezení  

 No na přehradách má plavec jistotu do 50m od břehu, pokud je dál, musí se plavidlu vyhnout, v plavební dráze plavci nemají co dělat. 


Nepřihlášený uživatel

#39

2016-07-12 16:49

jelikož je u nás přehrada ouzká a jedou 3 čluny vedle sebe..bojím se jít do vody..ani v bílé čepici by mě neviděli...v té rychlosti... Iveta

Nepřihlášený uživatel

#40 Re: Re: Re: Re: Skútry omezení

2016-07-12 16:51

#38: - Re: Re: Re: Skútry omezení  

 ale když se 3 čluny honí po přehradě,, nemohu plavat ani 50m.

 

Michel91

#41

2016-07-12 17:37

Jen si myslím že omezení by mělo být na všech vodních plochách, s vyjímkou těch určených právě pro motorová vodní vozidla. 


Nepřihlášený uživatel

#42

2016-07-12 17:38

Je potreba, aby pravidla byla přísnější. I nás několikrát na pramici ohrozilo rychlé plavidlo. Většina lidí je na rekreaci a nikdo nechce poslouchat a bát se rychlých plavidel.

Nepřihlášený uživatel

#43

2016-07-12 18:00

Je zarážející, že není omezována kapacita lodí na Orlíku, ani placení za výtlak nebo obsah motoru. Jezdí zde neomezeně velké lodě, které patří na moře. Několikrát se nám stalo, že na nás najížděly rychlé čluny. Jsme vlastníci plechové rybářské pramice a pouze pohotovým manévrem nedošlo k převrhnutí. Počet plachetnic používající plachtu je minimální počet, odhadem 90% jezdí na motor. Parkování lodí je svévolné a znečišťují vodu a břehy Orlíka. Je nám velice líto mladého zmařeného života. Krev mají také na rukou naši poslanci, kteří prosadili skútry na Orlické přehradě. Vše bylo otázkou času, kdy se někomu něco stane. Jsem zvědav, kdy a jak bude učiněna náprava.

Nepřihlášený uživatel

#44

2016-07-12 18:13

 Vy jste opravdu omezení čecháčci. Když pravidla pro loďaře a skůtristy, tak pravidla i pro plavce. Kdo si myslíte že státu přináší víc peněz? Pár koupajících nebo lidi na lodích kteří si musí udělat papíry, přihlásit loď, zaplatit kotvení a projetý bezín? Myslíte že plavci přinášejí státu víc? Závistivé čecháčkovství se projevuje. Když někdo někoho přejede autem zakáže se i jízda autem? Zkuste nad tím pčemýšlet jak normální lidi. Když na to nemáte vy ,  nesmí to mít nikdo???


Nepřihlášený uživatel

#45

2016-07-12 18:17

Upřímnou soustrast rodině zesnulé dívky! Jako matka a babička chápu bolest a smutek maminky.

Nám se stala situace, kdy jsme byli na projížďce v pramici s vnoučaty u zámku Orlík a také nás přímo ohrožovali rychlé čluny. Od té doby se vnoučata bojí jezdit na vyjížďky na hlavní tok. I malé dítě chápe riziko, proč ho nepochopí zákonodárci?!

Nepřihlášený uživatel

#46 Re:

2016-07-12 18:19

#44: -  

 Asi nejsi normální.


Nepřihlášený uživatel

#47

2016-07-12 18:42

Myslím, že by petice měla být rozšířena na všechny vodní nádrže v ČR, kde se mohou dle nové vyhlášky prohánět skútry bez omezení. Žádejme zrušení této vyhlášky.

Nepřihlášený uživatel

#48

2016-07-12 18:43

Byl jsem proti tomu už když jsem slyšel že to ty "chytrý" povolily.Byl jsem na Orlíku a Slapech viděl jsem a vyfotil jak se tam prohánějí.Vite když jsem se šel projít mimo vodu po vesnickach tam byl větší klid a pohoda!!!Nejsem pro omezení ale pro úplnej zakaz protože pohled na tiše plující plachetnici to je úplně něco JINÉHO!!!

Nepřihlášený uživatel

#49

2016-07-12 19:21

Mělo by platit i pro Slapy...
geriatrix

#50 Re:

2016-07-12 20:46

#11: Vodák -  

 Já se domnívám, že všechny tradiční lodě, pokud jedou opravdu ve výtlaku, nikdy větší rychlostí, než 12 km nepojedou. I když omezení rychlosti pro všechny, by bylo jednodušší řešení. Omezení 5hp, je taky dobrá volovina, hlavně kvůli hluku.