Omezení provozu motorových plavidel na Orlické přehradě


Nepřihlášený uživatel

#51 Re: 44

2016-07-12 21:05

#44: -  

 Podle Vaší teorie by to znamenalo, že život je méně než peníze. Tady nikdo neřeší vlastnictví skůtrů a rychlých lodí, ale bezohlednost jejich majitelů. Váš příspěvek s tou bezohledností přesně koresponduje.

Jana24

#52 Re: Je vidět že jste blbci

2016-07-13 06:32

#15: Hulis - Je vidět že jste blbci 

 Když tady je právě problém v tom, že na silnici jsou určitá pravidla silničního provozu a jistě je zakázano si jezdit neomezenou rychlostí. Lidé se zde domáhají aby i na vodě byli pravdila. Copak je normální , aby na jedné vodní ploše, kde jsou plavci, lidé da pramicích, madračkách a šlapadlech mohli kolem vás prázdit vodu jiný na vodních skútrech či člunech neomezenou rychlostí ???? jsem s píš překvapena , že k neštěstí tohoto druhu nedošlo už loni.

Jana24

#53 Re: Re: Skútry omezení

2016-07-13 06:38

#21: - Re: Skútry omezení  

 Jste na velikém omylu. Dle zákona plavec může plavat přes řeku jak je libo. Plavebí dráha není nikde vytýčena tudíž řeka patří všem. Je to jen o tom, že od loňského roku plave přes řeku jen sebevrah.  Ano řeka patří všem ale musí být daný nějaký řád a pravidla....rekreace u přehrad by neměla být hazardem se životy

Jana24

#54 Re: Rozhodně nepodepíšu

2016-07-13 06:40

#20: Dejvis - Rozhodně nepodepíšu 

 Myslí, kdyby jste strávil nějaký čas u přehrady ať Orlík či Slapy rychle by jste změnil názor . Jít si od loňska zaplavat je sebevražda. Není zde žádný řád, žádné omezení a i PČR jsou na ně krátký


Nepřihlášený uživatel

#55 Re: Re: Re: Re: Skútry omezení

2016-07-13 06:45

#27: - Re: Re: Re: Skútry omezení  

 Myslím, že tady je špatně hlavně to, že plavec můůůůže plavat napříč vodním tokem , protože když plavební dráha není označená tak jako by tam nebyla. A skútry a čluny mají dovolenou neomezenou rychlost ... už chápete proč lidé chtějí úpravu zákona? Plavec nikoho neohrožuje na životě ale oni ano


Nepřihlášený uživatel

#56 Re:

2016-07-13 06:49

#44: -  

Nazývat někoho ,,omezenými čecháčky, když ani nejsem schopen pochopit psaný text ,mi nepřijde na místě. Petice se jmenuje ,,Omezení provozu motorových plavidel na Orlické přehradě,, . O žádném zakazování není řeč.

Svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda druhého.Příklad :přijde ti normální aby jeden , dva magoři , kteří si zrovna rozhodli užít,mohli bez omezení otravovat několikanásobně vyšší počet lidí, kteří si přišli k vodě odpočinout ?

Jana24

#57 Re: Re: Re: Re: Skútry omezení

2016-07-13 06:54

#28: - Re: Re: Re: Skútry omezení  

 No a jsme pořád u toho.... přebíhat přes dálnici je zákázáno .... plavat přes řeku nikoliv. To je ten zásadní problém, který je potřeba řešit. Řeka patří všem a nejsou naní dána žádná pravidla !!!

Jana24

#58 Re: Re:

2016-07-13 06:59

#30: Michal Komůrka - Re:  

 Jelikož máte loď na Orlíku jistě jste si všiml kolikrát jste potkal PČR na lodi . Nikdo nechce nic zakazovat a vaše přirovnání k autům a silnici mi přijde jako názor dítěte z mateřské školky. Přeci si musíte být vědom toho, že na silnici jsou nějaká pravidla silničního provozu...omezení rychlosti u škol apod. Na vodní ploše nic takového není !!!!! To Vám přijde v pořádku ? Lidi se ozývají už od loňska ale víte stejně dobře jako já , že pokud se nestane nějaké neštěstí nikdo je neslyší !!!

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2016-07-13 07:03


Charlie

#60 Re: Re: Re: Re: Re: Skútry omezení

2016-07-13 07:09

#57: Jana24 - Re: Re: Re: Re: Skútry omezení  

 Zásadní omyl, pravidla na řece i přehradách jsou. Třeba vyhláška č. 67/2015 - pravidla plavebního provozu - obdoba pravidel silničního provozu, kolik z Vás tady diskutujících ji četlo? Platí i pro plavce, pramičkáře, prostě všechny co jsou na vodě. Vy plavci co si tu tak stěžujete, četli jste?? 

 

Jen by bylo potřeba, aby to někdo kontroloval, aby policie byla více vidět, stejně tak plavební správa a dohlížela na dodržování předpisů. A domlouvala, informovala, pokutovala, jak lodě, tak plavce. 

 

 

 


Nepřihlášený uživatel

#61

2016-07-13 07:34

tragédie která se stala mně dost zasáhla u srdce znám matku té dívky a simonku taky od viděni krásna dívka která mněla život před sebou zemřela kvůli pitomci který nedodržoval předpis provozu lidi co na těch skútrech jezdí lákají vlny za dopravními loděmi sám jsem toho byl svědkem když jsem byl na brigádě u lodní dopravy lidi jsou nepoučitelný přehrada už teď není hlídkována policii jako kdysi proto si myslím že i přes omezení provozu bude docházet nadále ohrožováni plavců a provozu na přehradě nejlepší možností je provozování vodních skútru zrušit trvale
Jana24

#62 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skútry omezení

2016-07-13 07:37

#60: Charlie - Re: Re: Re: Re: Re: Skútry omezení  

 Nejenom , že pravidla plavebního provozu znám ale jako provozovatel půjčovny šlapadel jsme šikanováni státní plavení správou různými nesmysli dle nové vyhlášky.My musíme dokládat např. užvatelské příručky jak šlapat na šlapadle ale skútry ať si jezdí neomezenou rychlostí.Přijde Vám to normální ?  Proto Vám říkám, dle rozhovoru s poříční policií je to tak , že jelikož plavební dráha není vyhrazena , plavci se zde mohou pohybovat.


Nepřihlášený uživatel

#63

2016-07-13 08:20

No já jen doufám, že tuhle petici, tak jak je sepsána smetou ze stolu a nebudou se jí ani zabývat, protože to o se v ní píše, to je snůška nesmyslů.


Nepřihlášený uživatel

#64 Re: Re:

2016-07-13 08:33

#14: - Re:  

Máš na rukou krev. Všiml sis? Už to nesmyješ.

 


Nepřihlášený uživatel

#65

2016-07-13 08:50

Prosím, podepište ji! Vytočilo mě, že ten fracek měl nejvíc starost o to, kdy mu bude vrácen ten skútr. Rozmazlení zbohatličtí synkové si myslí, že si mohou dovolit všechno.Nedivila bych se, kdyby papínek zařídil nějakou technickou závadu, třeba zaseklý plyn, aby synáček z toho vyklouzl. Škoda té holčiny!

Nepřihlášený uživatel

#66 Re: Re: Re:

2016-07-13 10:06

#58: Jana24 - Re: Re:  

 Cože nejsou pravidla? kde jste to sebrala? Máte lodní průkaz na řízení motorové lodě? Udělat řidičák na loď je o dost složitějsí než na auto které taktéž řídí kde jaký dement bez řp. Pravidla jsou docela jednoznačná, ale bohužel na vodní ploše buť nejsou viditelné nebo nejsou vůbec. Že byla povolena neomezená rychlost je nesmysl to samozřejmě vím, ale ostatní pravidla které by měly dodržovat stejnak nikdo nerespektuje.


Nepřihlášený uživatel

#67

2016-07-13 10:33

CHCI ,PŘEJI SI ,ABY NA ORLICKÉ PŘEHRADĚ BYLY ZAKÁZANÉ PLAVIDLA MOTOROVÁ !

Nepřihlášený uživatel

#68

2016-07-13 10:49

Petice by měla řešit všechny rekreační vodní plochy v ČR. Samotný Orlík nic neřeší.

Nepřihlášený uživatel

#69

2016-07-13 10:52

jsem pro úplný zákaz na Slapech se plavci bojeji do vody a co na to policie? ještě plavce vyžene aby nepřekáželi asi mají doma taky skutr nebo nadupaný člun.

Nepřihlášený uživatel

#70

2016-07-13 11:03

požaduji toto omezení i na slapské přehradě a místech určených k rekreaci a žádáme o vyšší kontrolu příslušných orgánů na techto místech děkuji
Jana24

#71 Re: Re: Re: Re:

2016-07-13 12:55

#66: - Re: Re: Re: 

 Máte pravdu, že udělat zkoušky vůdce plavidla je mnohem složitější než řidičák na auto. Vím z vlastní zkušenosti a stejně tak znám spoustu lidí kterří ho mají koupený ...stačí pár desítek bankovek a je to. Myslím, že takto získat řidičský průkaz na auto je mnohem složitější a jestli to dneska vůbec ještě jde. Co se týče tedy těch rádoby pravidel plavebního provozu tak jsou celkem zbytečný když jsou jen na papíře. Představte si situaci, že proženete dálnici D1 s neomezenou rychlostí Václavským náměstím... tak to asi podobně vypadá na přehradě. Jak by asi vypadal silniční provoz bez omezení rychlosti, bez dopravního značení , bez přechodů světelných křižovatek , radarů, policejních hlídek abodového systému ????? To je právě ten problém , který jsem se snažila nastínit. Věřte mi u přehrady trávím od března do listopadu posledních 8 let. Jako spolumajitelka půjčovny šlapadel mám též dočinění se státní plavební správou, poříční policií i záchrannou službou. Ty lidi znám, vím jaké řeší problémy, co se na vodě děje a stejně tak vím co kvůli plastovému šlapadlu na přehradě musím já dokládat .....ostatní našlápnou motory a nemusejí nic.


Nepřihlášený uživatel

#72 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-13 14:50

#71: Jana24 - Re: Re: Re: Re:  

 A poučujete řádně své klienty jak se mají na vodě chovat, kdo má přednost a tak dále?

Jana24
Nepřihlášený uživatel

#73 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-13 16:27

#72: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Samozřejmně a navíc vše co je třeba vědět je též vyvěšené na nástěnce včetně plavebního řádu. To je povinnost .


Nepřihlášený uživatel

#74 Re: Re:

2016-07-13 17:31

#56: - Re:  

 Tak za 1 pokud vím, my si netykáme a za 2 nepřijde vám to omezené? Lodě smí jezdit na plný výkon více jak 50 m od břehu a vám přijde normální jak vy řikáte ohrožení plavci plavou přes celou přehradu napříč? Je to nestesti, ale byl to jeden z tísíce co byl proste idiot kluk na skůtru. Když naky clovek srazi nekoho na chodníku zakáže se jízda autem?? Nebudte závistivci


Nepřihlášený uživatel

#75

2016-07-13 19:53

Ať povolí skůtry a kluzáky výhradně s elektromotory, bylo by rázem po problému.