Záchrana dráhy Mutěnice-Kyjov

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Záchrana dráhy Mutěnice-Kyjov


Nepřihlášený uživatel

#151 Re:

2012-01-22 21:36

#150: -

Uplně mimo mísu tenhle příspěvek....  Můj názor je takový, že tu píšeš nesmysly TY. ;)

vybrat prezdivku

#152 Předmět

2012-01-22 21:37

Souhlasím s příspěvky nade mnou (#149, #150), bohužel se zdá, že pánové z Břeclavi, Mor. Třebové apod. tomu rozumí víc, takže to jsou oni, kdo rozhoduje o věcech, které se jich takřka netýkají...
Marek Tomek
Autor této petice

#153 Re:

2012-01-22 21:57

#150: -

 

No ono se může stát, že cyklostezku mít nebudete a zůstane vám dráha bez kolejí.

Marek Tomek
Autor této petice

#154 Re: Předmět

2012-01-22 21:59

#152: vybrat prezdivku - Předmět Naopak - týká se to nás všech, protože já nechci ze svách daní paltit to, co zadotuje SFDI - Těch 24,5 milionů je z daní občanů celé ČR. TĚCH ZBÝVAJÍCÍCH 37 MILIONU ZAPLATÍTE VY, OBČANÉ OBCÍ

 


Nepřihlášený uživatel

#155 Re: Re: Předmět

2012-01-22 23:54

#154: Marek Tomek - Re: Předmět

Ale předtím jste psal, že nejste proti cyklosezce, jen by neměla být na tělese dráhy. Nicméně mimo těleso by stála ještě mnohem víc, to už by vám nevadilo platit ze SFDI? A co třeba výstavba cyklostezky v Břeclavi (ul. Bratislavská - ul. Na Zahradách), to vám nevadí, že na to jdou peníze z daní vech občanů ČR? Je zajímavé, že tam neprotestujete.. A jo, ono je to v Břeclavi, tam se vám to hodí, proč byste protestoval, když můžete ničit sny lidí o bezpečném cyklopropojení obcí někde, kde to na vás nemá žádný dopad, to je přece jednodušší... Je mi z vás špatně! Zamyslete se nad sebou!


Nepřihlášený uživatel

#156 Re: Re: Předmět

2012-01-23 00:12

#154: Marek Tomek - Re: Předmět

Člověče, nevysvětlujte jim to tady, dyť to sem píšete nejméně po páté, a stejně se najde nějaký naivka/hlupák,který bude věřit tomu, že bude cyklostezka...

http://www.mapy.cz/#x=17.124168&y=48.996817&z=13&t=s&u=u&umc=9n3g5xSeJF5sfk2XfiVaJliOUxSm0Q3rNxSees5B6j0t5L7iozcC13O65bRl-t&uml=ulice%20Hlavn%C3%AD%2C%20Svatobo%C5%99ice-Mist%C5%99%C3%ADn%2C%20okres%20Hodon%C3%ADn&uml=ulice%20Pod%20Sokolovnou%2C%20Svatobo%C5%99ice-Mist%C5%99%C3%ADn%2C%20okres%20Hodon%C3%ADn&uml=48%C2%B058%272.507%22N%2C%2017%C2%B05%2744.312%22E&uml=48%C2%B059%2746.644%22N%2C%2017%C2%B06%2749.320%22E&uml=Svatobo%C5%99ice-Mist%C5%99%C3%ADn%2C%20okres%20Hodon%C3%ADn&uml=48%C2%B059%273.293%22N%2C%2017%C2%B06%2746.698%22E&uml=48%C2%B059%2740.829%22N%2C%2017%C2%B07%2730.811%22E&uml=ulice%20Vrb%C3%A1tky%2C%20Svatobo%C5%99ice-Mist%C5%99%C3%ADn%2C%20okres%20Hodon%C3%ADn&uml=ulice%20Svatoborsk%C3%A1%2C%20Kyjov%2C%20okres%20Hodon%C3%ADn&l=2

Bod A až B vám ukazuje kde se nachází/má nacházet současná cyklostezka ve vesnici.

Bod C až D vám znázorňuje, dokud kam má vést cyklostezka při průjezdu S-M.

Bod E až F ukazuje současnou málo využívanou komunikaci z hlediska motoristů, ovšem cyklistů je zde v současné době mnoho.

Bod F až G ukazuje, polní cestu, která by mohla být vyasfaltována místo trati 257, v současné době rovněž využívána cyklisty.

Bod H až I znázorňuje potřebné trasování cyklostezky, aby se mohli dostat na kole rychle a bez zbytečných zajížděk do Kyjova.


Opravdu máme tolik peněz na tom abychom v délce 1 kilometru provozovaly cyklostzku ve vesnici, cyklostezku místo trati a komunikaci, vedle cyklostezky po které doteď jezdili cyklisté??? Jestli na to máte prachy, tak si uspořádejte veřejnou sbírku, a postavte si tam i hospodu, ale já jsem zásedně proti tomu, abychom měli tolik silnic vedle sebe!!!!!

 

Machala Oldřich

#157 Re: Předmět

2012-01-23 00:26

#152: vybrat prezdivku - Předmět

Pro nenormální blbečky opět opakuji, že jsem cca 6 km od Svatobořic-Mistřína a Mouchnice mám jen papírově, protože tam mám stavbu. Jsem z Nenkovic, což je pro dotyčného asi neznámá vesnice z okolí, tak mě udivuje, že takový člověk vůbec zná trasu železnice a okolní vesnice. Mám dojem, jako by todle psal p. Dokoupil, jemu podobní ze stavebního úřadu Kyjov a z okolních obecních úřadů a městského úřadu.

Machala Oldřich

#158 Re: Předmět

2012-01-23 00:29

#152: vybrat prezdivku - Předmět

Jen mě zaráží vaše znalost železničního provozu a veškeré problematyky železniční dopravy. Když jste tak chytrý, tak uveďte proč železničář cca6 km od Vašeho bydliště to nemyslí s železnicí dobře a vůbec ji nerozumím?

Marek Tomek
Autor této petice

#159 Re: Re: Re: Předmět

2012-01-23 00:44

#155: - Re: Re: Předmět Já píšu, že nejsem proti cyklostezkám. V Břeclavi ale nevede po drážním tělese a oproti té vaší má alespon nějaký význam

 


Nepřihlášený uživatel

#160 Re: Re: Re: Re: Předmět

2012-01-23 01:03

#159: Marek Tomek - Re: Re: Re: Předmět

A to je přesně ono. Vy tvrdíte, že v Břeclavi má význam. Já tvrdím, že tady tato má význam. A netvrdím to jen já, ale drtivá většina obyvatel dotčených obcí. Proč má vaše větší význam než naše? Zkuste si někdy jet na kole ze S-M do Kyjova po silnici a uznáte to taky. A to že je po drážním tělese ušetří spoustu peněz, protože se nemusí dělat podloží. Takže ta vaše v Břeclavi je určitě v přepočtu na km ještě dražší. A co já daňový poplatník z toho mám? V Břeclavi na kole nikdy nepojedu, akorát mě to stojí peníze. Já snad založím petici... Copak to pořád nechápete?


Nepřihlášený uživatel

#161 Re: Re: Re: Předmět

2012-01-23 01:15

#156: - Re: Re: Předmět

No, jenže ono jaksi vyasfaltovat polňačku nestačí, pokud chcete, aby cesty vydržela déle než pár týdnů. Je třeba udělat správné podloží a to je to nejdržší. Potom položit koberec už je hračka. A v případě drážního tělesa se o podloží starat nemusíte, tam už je to ošéfované.

A pochopte, že cyklostezka, která má spojit 4 obce je něco jiného, než "cyklochodník", který vede přes obec. Po tom se dá jet když jedu na nákup, ale pro turisticko/sportovní vyjížďku po okolí je daleko vhodnější stezka mimo chodníky a silnice, stezka "v polích".

A opravdu je ta správná cesta H až I? A kdo to jako určil? Já se obvykle potřebuju dostat dolů do Kyjova, ne nahoru na nadjezd, tak proč je správná zrovna tato variata podél silnice?

A pak jde ještě o to, že stezka nebude propojovat jen S-M s Kyjovem, ale i s Dubňanama...

Marek Tomek
Autor této petice

#162 Re: Re: Re: Re: Re: Předmět

2012-01-23 01:19

#160: - Re: Re: Re: Re: Předmět Klidně si petici založte, je to vaše ústavní právo. Já jen bojuju za to, aby se kdokoliv z občanů ČR mohl dostat do Svatobořic vlakem. Pokud v tomto záměru nebude bránit cyklostezka, nevadí mi.

 


Nepřihlášený uživatel

#163 Re: Re: Předmět

2012-01-23 01:29

#158: Machala Oldřich - Re: Předmět

Co jste konkrétně od roku asi 2004, nebo kdy to tam přestalo jezdit, udělal proto, aby se tam obnovila železniční doprava? Proč je o vás slyšet naráz až teď? Proč stránky za záchranu železnice http://www.mutenice-kyjov.cz vznily až v prosinci 2011? Jakoby vám přechozí stav vyhovoval.. Hlavně že tam ležely koleje, to, že po nich nic nejezdilo vám bylo u něčeho. Nebo snad mám věřit tomu, že tato vaše akce by začala, i kdyby se nezačala stavět cyklostezka? Leda houby, kdyby se cyklostezka nestavěla, tak po těch kolejích ani pes neštěkne a prostě by si tam ležely další desítky let.. Než by je někdo potichu rozkradl. Vy jste možná znalec železniční dopravy, ale taky jste očividně neobjektivní fanatik, který vidí jen železniční dopravu a žádnou jinou. Kdyby vám šlo o to nejlepší, tak si uděláte průzkum mezi občany a zjistíte, co je nejlepší pro ně. Proč neuděláte anketu, jestli lidi chtějí nechat koleje nebo postavit cyklostezku? No, já vím proč.. její výsledek by se vám jaksi nehodil do krámu..


Nepřihlášený uživatel

#164 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předmět

2012-01-23 01:36

#162: Marek Tomek - Re: Re: Re: Re: Re: Předmět

Ano, je to mé právo, ale nezaložím, protože situaci v Břeclavi neznám, a nevím, jestli je tam cyklostezka potřebná. Já znám situaci v S-M a okolí a vím, že tady potřebná je. A taky vím, že je tu nepotřebná železnice, která má svou jedinou zastávku situovanou kdesi mimo dosah většiny obyvatel.

Marek Tomek
Autor této petice

#165 Re: Re: Re: Předmět

2012-01-23 01:38

#163: - Re: Re: Předmět Protože jsme vznikli v dubnu 2010  a jsme účastníky více řízení, čili na mutěnku došla řada až 13. září 2011. Dřív to nešlo, řešili jsme Pohořelice, Malou Morávku, Mladotice, Libochovice, polnou, Hevlín, ždánku, Loket-Krásný Jez. Je nás jen pár tak nestíháme vše. Podpisy místních samozřejmě máme také, lidi šíří petiční archy a s místními jsem se bavil 18.9. při kontrolní pochůzce. No pokud byste se chtěl podívat, myslím, že náš web www.klub-pratel-lokalek.cz ilustruje o naší činnosti dost. My nejsme v této fázi účastníky řízení, proto jsme ani s krajským úřadem o zajištění dopravy jednat nemohli. Pokud vláda vyhoví naší žádosti a dráhu nám převede, tak samozřejmě, že jednat budeme. Pro nás je lepší stav, kdy jsou koleje na neprovozované trati, nežli cyklostezka v tělese dráhy. Protože oprava je možná. Novostavba už nikoliv. V této politické konstalaci.

 

Marek Tomek
Autor této petice

#166 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předmět

2012-01-23 01:39

#164: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předmět a co brání tomu, vybudovat zastávku v té poloze, která by vyhovovala potřebám obyvatel?

 


Nepřihlášený uživatel

#167 Re: Re: Re: Re: Předmět

2012-01-23 01:45

#165: Marek Tomek - Re: Re: Re: Předmět

Njn, náhodou došla na Mutěnku řada, až když se něco začalo dít. Přestože je mezi vámi člověk z Nenkovic, kterému na vlakové obslužnosti Svatobořic tak strašně záleží. A ještě nějaká pohádka na dobrou noc?

Pokud by se cyklostezka stavět nezačala, tak by na Mutěnku došla řada asi tak zhruba nikdy.. To je prostě fakt...


Nepřihlášený uživatel

#168 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předmět

2012-01-23 01:47

#166: Marek Tomek - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předmět

Nevedou tam koleje. Ale to je asi jen detail. Zboříme pár desítek baráku a koleje položíme, ne? Co za to založit petici?

Marek Tomek
Autor této petice

#169 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předmět

2012-01-23 01:51

#168: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předmět Já to mám na vlak 10 minut. Žije ve Svatobořicích člověk, který by to k vlaku měl dál než já?

 

Marek Tomek
Autor této petice

#170 Re: Re: Re: Re: Re: Předmět

2012-01-23 01:57

#167: - Re: Re: Re: Re: Předmět Prostě hájíme veřejný zájem. Děláme to zdarma a dělame to proto, že si myslíme, že se to dělat musí.Cyklostezka prostě definiční znaky veřejného zájmu nenaplnuje. A jak už jsem psal, jste v té pozici, že nebudete mít ani vlak, ani cyklostezku. Protože nic se stavět nebude, pokud vláda ČR nerozhodne, čí bude dráha.A než rozhodne, propadne částka alokovaná ve SFDI, takže asi tak. Opakiuju, mrzí mne ta situace, ale  já jsem ji nezavinil. Já se jen snažím hájit veřejný zájem

 


Nepřihlášený uživatel

#171 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předmět

2012-01-23 01:58

#169: Marek Tomek - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předmět

Tak záleží na rychlosti chůze. Mapu snad používat umíte, tak si vzdálenosti změřte. Ale nejdál by to bylo tak 2,5km.

Ale to je je jedno, i kdyby ne, tak kdo vám v dnešní době bude chodit 10 minut na vlak, když autobusovou zastávku má u zadku a auto v garáži? Dřív to tak fungovalo, ale teď jsou lidi líní a navíc hektická doba. Nadšenců, co by chodilo pravidleně 10 minut na vlak by bylo absolutní minimum.

Marek Tomek
Autor této petice

#172 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předmět

2012-01-23 02:00

#171: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předmět No my také nikomu neupíráme svobodu volby, kdo chce autobus, může jet autobusem, kdo je individualista ten nastartuje auto.

 


Nepřihlášený uživatel

#173 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předmět

2012-01-23 02:06

#170: Marek Tomek - Re: Re: Re: Re: Re: Předmět

Jaký veřejný zájem? To je směšné. Nemělo by být důležité to, co vyhovuje většině?

"Děláme to zdarma a dělame to proto, že si myslíme, že se to dělat musí."

A to je asi ten problém. Vy si myslíte. Myslíte. A co třeba si i něco k tomu zjistit mezi těmi, na které to bude mít přímý, každodenní dopad? Ale to nehrozí. Jste IGNORANTI.

"jste v té pozici, že nebudete mít ani vlak, ani cyklostezku"

Ano, to je možné. Díky vám. Tak se běžte kluci polácat po ramenou, zase jste čehosi dosáhli. Nasrali jste tisíce lidí, tak snad budete spokojeni. O to vám asi vlastně celou dobu šlo.

"mrzí mne ta situace, ale  já jsem ji nezavinil. Já se jen snažím hájit veřejný zájem"

Toto je to nejtrapnější, co tu kdy zaznělo. Já nic, já jen hájím veřejný zájem. Mrzí mě vaše jednoduchost...

Marek Tomek
Autor této petice

#174 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předmět

2012-01-23 02:13

#173: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předmět Prominte, ale cílem našeho snažení není nasírat tisíce lidí. Naším cílem je zachovat drážní dopravu. A to, že je železniční infrastruktura veřejným zájmem, judikovalo i samo ministerstvo. Pokud by starostové jednali v souladu s právem, vůbec bychom neprotestovali, protože bychom důvod neměli. Nechme to na rozhodnutí soudu. Snad rozhodne spravedlivě. Čím dřív to bude, tím levnější to bude. Protože pokud vyhrajeme, tak se trat bude pokládat znova.

 


Nepřihlášený uživatel

#175

2012-01-23 02:13

A mimochodem..
"Veřejný zájem je zřejmě tím, co by si lidé vybrali, kdyby viděli jasně a racionálně, a jednali nezaujatě a benevolentně."

Zeptejte se lidí coby si vybrali. Odpověď bude cyklostezka. Tudíž cyklostezka je veřejný zájem, železnice nikoliv, tak se tím přestaňte ohánět.

"Cyklostezka prostě definiční znaky veřejného zájmu nenaplnuje"
O tom rozhodl kdo, vy? Jste si vytvořil definici veřejného zájmu, nebo co?