Proti Transformaci příležitostné osobní dopravy na taxislužbu


Nepřihlášený uživatel

#151

2013-04-27 18:35

Taky by mě zajímalo jak bude pan Zahradník spokojený s magistrátem " nadiktovanou " cenou 28 km / 40 nástup až poveze klienty např. z hotelu Augustine na letiště vozem Audi A8L ?!? Je to prostě klasická " kvasničkovina " Jsem v uvozovkách pouhý provozoval web stránek mám individuální klientelu z celého světa a říkám " my všichni smluvní přepravci spojme se a braňme se "

Nepřihlášený uživatel

#152

2013-04-27 18:53

To s tou cenou 28 kč za kilometr snad neni pravda, ne?? To jsem cetl jen v tom clanku idnes, jinde jsem to nevidel, tak jak to prosim je?

Nepřihlášený uživatel

#153

2013-04-27 19:21

152 Je to 1 bod této petice!

 


Nepřihlášený uživatel

#154 Re:

2013-04-27 19:29

#153: -

jo to sice je bod 1 teto petice, ale opira se o ten clanek z mf dnes, tak by me zajimalo jestli to je i z jineho zdroje...


Nepřihlášený uživatel

#155

2013-04-27 19:51

Když budete od 1.5. Taxikáři tak se pak zastavte na pokec na štaflu a kluci vás zasvětí jak se krade. A hned bude jedno, že je nějaký strop.

Nepřihlášený uživatel

#156

2013-04-27 20:35

Mozna ta dohada o cene vznikla tim, ze vyhlaska Magistratu hovori o maximalni cene u taxisluzby a nerozdeluje taxisluzbu na 2 typy podle noveho zakonu. Vubec bych se tomu nedivil, vzdyt ten zakon je podepsan par dnu a bezni urednici na Magistratu o nem nic moc nevedi
Michal Popluhár
Autor této petice

#157

2013-04-27 21:12

Sejít se v neděli asi můžeme, ale nevím jestli to někam povede. Pro nás kontraverzní zákon začne platit od 1.5 a do té doby se udělat nedá prostě nic. Je to běh na delší trať, teď jde jen o to, aby se na správná místa dostalo to, že je něco hodně špatně a že to poškozuje spousty poctivých živnostníků. Tyto kroky jsou učiněny a čeká se, jak se k tomu kdo vyjádří a postaví. Pro nějakou formu protestu bych byl až v okamžiku, kdy by se někde začalo opravdu striktně kontrolovat a “buzerovat“ Myslím, že jak nám, tak pověřeným kontrolním orgánům a stvořitelům novely je jasné, že pokud budeme chtít nadále provozovat naši živnost, budeme od 1.5 ve většině zákon porušovat. Jinak stále není prováděcí vyhláška, která jasně stanový povinnosti a opatření která musíme udělat. Tato by měla vyjít v pondělí nebo v úterý.
Čekám na pondělní vyjádření prezident asociace cestovních kanceláří, pod kterou bychom se mohli zatím sdružit. Oproti Česmadu má tato asociace jedno velké plus a tou jsou společné a mnohem bližší zájmy. Česmad jsou především autobusy a kamiony. A co vím já, při přípravě této novely byli dotazováni a tudíž seznámeni s tím co se chystá, kdyby zájem byl., neříkejte mi, že v Česmadu neznají nikoho, kdo má malou dopravu do 9 osob. Proč tedy nekontaktoval Česmad někoho z dopravců, kterých se to týkalo..?


Nepřihlášený uživatel

#158

2013-04-28 03:52

A zase z jiného soudku, na letišti mají být dvě konkurenční firmy!! Vzhledem k tomu , že AAA a 111,
nakládají na střídačku, tím odpadá konkurenční cena a zákazník musí jed za cenu danou a nemůže si vybrat. Chce to podat stížnost na antimonopolní úřad a ten se s tím musí zabývat, jelikož toto je jasná kartelová dohoda a hrozí tam obrovské pokuty. Proč máme být vystavěny pokutám jen mi např. za nesmyslné smlouvy s každým zákazníkem atd., a oni porušovat zákon mohou ||| Při setkání navrhuji proprat i tuto věc.

Nepřihlášený uživatel

#159

2013-04-28 07:17

Je čas abychom se spojili a založili si PROFESNÍ KOMORU !!! Zdeněk Ponert 603235347 díky :)

Nepřihlášený uživatel

#160 Re:

2013-04-28 07:22

#157: Michal Popluhár -

S tím nesouhlasím !! dá se děklat mnohé třeba se domluvit na založení PROFESNÍ KOMORY !! ZAČNĚME MYSLET lidi vy jste utekli z taxi protože to bylo nerentabilní a došlo i na vás nás už honěj od roku 2005 ale vás se to dotklo až dnes !! Každý držitel ŽLUTÉ TAXI PRŮKAZKY JE PROFESNÍ TAXIKÁŘ!!! ZALOŽME TEDY TAXIKÁŘSKOU KOMORU a začněme jednat MÁME NA TO ZÁKONÉ PRÁVO TAXI-KOMORA je jediný partner !! proti magistrátům všech měst a obcí !!! UDĚLÁME SI PÚOŘÁDEK MY SAMI !!! A MÁME NA TO ZE ZÁKONA PRÁVO !!! Zdeněk Ponert 603 235347 děkuji

 


Nepřihlášený uživatel

#161 Re:

2013-04-28 08:58

r#152: -

Cena 28Kč na kilometr je podle mě blbost,prozože když nemáš v autě hlášenej taxametr jak to změříš ? Navíc musíš mít u sebe už před jízdou objednávku z cenou. (to si mam jako z někym kdo má taxametr tu trasu nejdřív projet a pak udělat podle toho tu objednávku ???) To je přece nesmysl


Nepřihlášený uživatel

#162

2013-04-28 09:37

To co vymysleli je absolutní nesmysl,je potřeba se proti tomu hned bránit !!! Navrhuji se co nejdříve spojit s asociací cestovních kanceláří,asociací hotelů,pořadatelů kongresů,akcí a firem pro které všechny zajištujeme přepravu aby se do situace vložili !!! Spojit se s právníky (nejlépe mediálně známými Lžičař,Sokol atd..)Informovat o problému media.Napadnout omezování v podnikání na úkor nesmyslným argumentům o nepoctivých taxikářích kterým naopak ulevili od měsíčních výjezdech z taxametru ůčtenkách a označením vozidla atd... Pak už to bude úplně v jiné dimenzi než ted !!!!!!!! Ale je potřeba hned jednat a né o tom jen mluvit. Pokud jako ovce budeme souhlasit tak příště v novele tohoto zákona mohou být další nesmyslné požadavky.

Nepřihlášený uživatel

#163 Re:

2013-04-28 10:30

#158: -

Já bych jednomu ze strůjců panu Kvasničkovi co přispěl velkou měrou ve svůj prospěch!!!!, tomuto nesmyslnému likvidačnímu zákonu pro poctivé dopravce a který si myslí že je nesestřelitelný a na magistrátu mu jdou na ruku za různé údajné výhody a slevy při cestování jeho vozy,taky trochu zatopil at nemá klidné spaní.Ten jeho Schwarcz systém co provozuje,ty jeho poukazy co rozdává na spáteční cestu na letiště za fix cenu 350Kč když má jezdit za 28Km na kilometr + účetnictví firmy a jiné praktiky třeba na letišti,získávání lukrativních štaflů by mohly zajímat jiné úřady.

Michal Popluhár
Autor této petice

#164

2013-04-28 16:25

V prvni rade zduraznuji pro vsechny, neni pravda, ze nikdo nic nedela. Myslim, ze se dela dost. Pokud nekdo cte pozorne co tu pisi, nemuze nic takoveho psat. I s pravniky se jedna, ale ty jednohlasne tvrdi, ze je potreba počkat az vyjde provadeci vyhlaska,kde bude jasne stanoveno co je nasi povinnosti a podle toho tuto vec pripadne dal napadat. Provadeci vyhlaska vyjde zitra, nebo v utey. Jestli nekdo touzi po osobni schuzce, budu dnes od 19:45 do 20:30 na stresnim parkovišti OC Sestka. Nekde mimo ostatni auta, jakoby blize k letisti. Snadno mne najdete. M
Dáša

#165 Re:

2013-04-28 16:57

#164: Michal Popluhár -

Michale děkujeme za to jak jste se do všeho opřel a věnujete tomu svůj volný čas který by jste mohl věnovat rodině a dětem. Vůbec nechápu jak může někdo psát že se nic neděje a nedělá. To píší přesně ti kteří nejsou schopni se pod petici ani jmenovitě podepsat a příspěvky také radši anonymně - co kdyby náhodou... Jen dokáží nadávat, chtěli by stávkovat na letišti a čekají co my ostatní za ně uděláme, s kým se sejdeme, s kým se poradíme, kam napíšeme nebo kam zavoláme. Ještě jednou tedy velké díky a víte že máte u mne a mých kolegů podporu v čemkoliv. V pondělí budeme kontaktovat šéfredaktorku MFdnes kde že je ten slíbený článek....


Nepřihlášený uživatel

#166

2013-04-28 18:56

„Mezi nejdůležitější změny, které navrhuji, patří omezení platnosti Osvědčení o úspěšně vykonané zkoušce z doby neurčité na dobu pěti let. Důvodem pro tento krok je mnohdy špatná znalost místopisu u řidičů taxislužby, na což si klienti stěžují. Této zkoušky se budou moci zúčastnit pouze řidiči taxislužby, nikoliv i řidiči tzv. smluvní přepravy, pro něž není zkouška z místopisu podmínkou. Další změnou je možnost absolvovat opravnou zkoušku nejdříve jeden měsíc od data podání přihlášky, čímž se zamezí neopodstatněnému zabírání kapacity zkoušek. Někteří řidiči namísto odpovědného přístupu ke zkouškám, který by spočíval v nastudování zkoušené látky, volí raději variantu neomezených pokusů. Existuje řidič, který již třináctkrát absolvoval zkoušku, a přesto ji nesložil,“ uvedl radní pro transparentní veřejnou správu a legislativu Lukáš Manhart (TOP 09).

 

Tak si myslím,že nás někdo vodí za nos,co mistře  MANHARTE????


Nepřihlášený uživatel

#167 Re: Re:

2013-04-28 21:07

#160: - Re:

Zdravím pane Ponert.

Víte, to že zde řešíme tyto věci, jest důsledkem toho, jak úspěšně okrádáte na nejmenovaném pražském náměstí. Prosím Michale, on opravdu nepatří do této diskuze. Kdyby nebyli jemu podobní, máme klid.....

Dan

#168

2013-04-28 21:30

Tak vážení lolegové, předem děkuji Michalovi za to že to rozjel a věnuje tomu spoustu času!!! a my ostatní skončeme s tim, že tady budeme psát jaký je ten zákon nasmysl a blábol atd. a nebudeme komentovat ani to co Kvasnička a jak postihovat taxi.... to není naše věc!! My jsme smluvní přepravci a o tom se věcně bavme. Omezil bych již tuto diskuzi na návrhy VĚCNÝCH BODŮ, ktere nám v zákoně nejvíc vadí a ty poté utřídit a předat právníkům (což bych nechal na Michala)


1) registrace auta na Magistrátu ?... Ano, ale jako vůz smluvní silniční dopravy (nemohlo by se registrovat auto na obě činnosti)

2) průkaz řidiče ?..... Ano, ale ne taxikař, ale smluvní dopravce, vydaný na základě odborné spůsobilosti, na kterou většina z nás už má papír (určitě ne zkouška z taxametru) a myslím, že nebude vadit když nebude možné vlastnit oba průkazy (bud chci byt taxi nebo smluvka a když o prukaz z nějakého důvodu přijdu nemůžu zažádat o taxi průkaz a opačně).

3) Smlouvu na každou jízdu... NE!! Dostačující rámcová smlouva s firmou, produkcí, kapelou, hotelem, ministerstvem atd. (dle toho kdo pro koho jezdíme) a na jízdy mít vyplněný říkejme tomu třeba: přepravní list odkud - kam

4) Platba bez hotovosti ?.... ANO, klidně bezhotovostní, ale možnost příjímání i platební kartu což je také bezhotovostní a čisté jak křišťál...

Takže jestli souhlasíte zhruba s těmito body, tak očekávám další co vás napadá, Tak přečtěte si ten zákon, zapřemejšlejte co a jak a pište návrhy.

Děkuji předem Dan


Nepřihlášený uživatel

#169 Re: Re: Re:

2013-04-28 21:45

#167: - Re: Re:

Ano kdysi jsem Taxikařil na lukrativním náměstí  i já. Po nekompromisním tlaku Taxikářské skupiny Thorges nebo jak se tenkrát jmenovala jsme, téměř všichni opustili centum. Proti nim jít nešlo a při jejich zlodějských praktikách hraničícím  s loupežným přepadením s nimi také ne. A jsou tam někteří z Vašich kamarádů ještě dodnes pane Ponert. Že ta neschpnost magistrátních ůředníků a policie dospěje do stavu kdy konečně zasáhnou, za pomoci této neštastné novely zákona ale těsně vedle, omezí  či zničí živnosti slušných dopravců nesmyslným zákonem, kteří mají tu hrdost a nikdy se nesníží k tomu být taxikářem. Za pomoci MD které se zřejmě nezeptalo ani jednoho dopravce do 9 osob jak jeho živnost funguje. Návrh však MD zaslalo na  Česmad který má ve svých členech i majitele malých autobusů, který má i mikrobusy do 9 osob a jediné co se stalo je, že dozvěděl o novele zákona o týden déle než mi tady od Michala. Hamba poslancům, senátorům, prezidentovi asi to nečetli, hamba jim všem. Umyslně se podepisuji tak aby mi jmenovaní neničili vozový park.

xxx

 


Nepřihlášený uživatel

#170 Re:

2013-04-28 22:36

#168: Dan -

No nevim proc je takovy problem, v tom prijimani hotovosti, i kdyz vim ze se to nesmi, ale proc napr. hotelovy hosti nemohli platitridici v hotovosti, kdyz dostanou PPD?

Dáša

#171 Re:

2013-04-29 05:21

#168: Dan -

Přidala bych ještě bod č. 5 ohledně možnosti náhradního vozu, vozu z půjčovny apod. copak jste nikdy nepotřebovali auto místo svého ať už z důvodu bežného servisu, v době optavy po nehodě, když vám nestačil vlastní autopark, nebo jste testovali auto před koupí noveho.

Co se týka smluv na každou jízdu - souhlasim že je to nesmysl a naprosto nereálné. Dnes je i ústní dohoda smlouva  - pokud to vyhovuje oběma stranám - to řekne každý právník. A když pújdeme uplně do detailu a nějaká smlouva by byla uzavřena tak ji určitě nenechám vozit v autě aby si ji četli zaměstnanci místo novin... Přepravní list by se eventuelně dal nějak vymyslet ale také ne na vše. V připadě kongresu o 500 lidech nevim nevim, nebo když přiletí majitel firmy soukromým letadlem kdy z něj stěží dostáváme čas příletu natož program - info od něj typu: chci auto v 10 u terminálu - budu tu 2 dny. Co pak do takového listu

A taky se mi moc nelíbí mnohem vyšší pojistky aut a každý rok technická pokud jsou v registru taxi. ebouram, na autech mám maximální bonusy a žádné není starší než 4 roky tak na co platit? Ať si hlídaj ty staré krámy tahané po bouračkách z venku

 


Nepřihlášený uživatel

#172 Re: Re: Re: Re:

2013-04-29 05:25

#169: - Re: Re: Re:

Přesně tak ! Je to jako kdyby st. kontrolní orgán nemohl účinně zasáhnout proti skupině ciklistů ,kteří šíleně kličkují v provozu pod hlavičkou kurýrní služby a úředník  který si neví rady jak jim to zakázat tak raději zakáže okamžitě celou poštu !!! Stím rozdílem,že ciklisti mají šikovného právníka a jsou dobře narozdíl od nás  organizovaní. Tak budou ještě nějakou dobu fungovat díky oddalování rozhodnutí,odvolávání do té doby než bude zase nějaká novela.

návrh: po té co budem alespoň nějak organizovaní,alespoň jako přípravný  výbor atd. Okamžitě najmout právní kancelář na pomoc těm až prvního jim bude při první kontrole odebrána kartička z důvodů např.chybný počet cestujících ve smlouvě atd. Jinak jako jednotlivci nemáme šanci .......


Nepřihlášený uživatel

#174 Re: 144

2013-04-29 07:30

Tomáši došel bych dnes s tebou na ten magistrát v 11,30, jak jsi psal, ale pořád na tebe memám kontakt, obvolal jsem i lidi z magistrátu a nedokázal jsem zjistit s kým tu schuzku máš. Leoš 608833322

JKM

#175 Tel rozhovor s panem ing Moravcem dne 29. dubna 2013 ráno

2013-04-29 08:11

Na základě dnešního tel. rozhovoru s Ing Moravcem sděluji, že mi povrdil, že zkouška z místopisu je nutná od 1.května. Upozornil mě na možnost kontrol ze strany Policie ČR i Městské policie. Na dotaz ohledně sankcí váhal, nejprve říkal, že jistě bude ve voze více věcí v nepořádku. Na mé nekompromisní tvrzení, že by se jednalo pouze o místopis nakonec pravil, že je sankce do 750 000 a po další několikaminutové diskusi, pan Ing. Moravec pravil, že to může být přestupkové řízení, kde hrozí zákaz činnosti do 6 měsíců. Prý se na místě sepíše protokol pro správní řízení a může (použil slovo může) dojít k odebrání průkazu řidiče taxi. Reálně vzato by to asi šlo do přestupkového, ale jakkoliv dlouhý či krátký zákaz činnosti by byl pro každého likvidační. Otázkou tedy je, jaké pokyny obdržela Policie ČR a Městská...(a jak budou v této věci aktivní). Informace, kterou údajně podávají některé/ří pracovnice/pracovníci, že místopis pro smluvní přepravce, je třeba složit do jednoho roku, se mi jeví jako zavádějící. Od 1.května se zkouší podle nových otázek odpovídajích legislativě platné od 1.května. Pro jakékoliv změny (rozsah zkoušky) by dle mého názoru byla nutná novela vyhlášky č. 23/1998 Sb. hl. m. Prahy, o ověřování znalostí řidičů taxislužby na území hlavního města Prahy