Proti Transformaci příležitostné osobní dopravy na taxislužbu

carlos

#226 Re:

2013-05-03 04:51

#224: Michal Popluhár -

Ahoj, taky by mě  zajímalo jak kontrola na letišti probíhala- ve své podstatě mě to připadá vše velmi ,,tragikomické´´ přece nemůže někdo přikazovat kde můžu podnikat a kde ne - dávám tomu tak rok a určitě se to musí upravit, souhlasím z technickou jednou za rok a případně registrací jako ,,smluvka´´ možná nějaký průkaz podobný profesnímu-objednávka ano ale mailem nebo písemně-počet lidí a jména je pitomost.

Je to smutný po cca 24 letech co dokážou některé zájmové skupiny prolobovat- v tom budou asi pěkný ,,kačky´´ !!!!

(vrabci na Kampě pípají že ten pán a paní na magistrátě vzali před připomínkování toho paskvilu..........a strčili do kapsy)

Tomáš

#227

2013-05-03 06:18

Výsměch, výsměch, výsměch. Vše výsměch. A pokud se budeme chovat pořád jak stádo ovcí, tak nikdy takovéto absurdity v této zemi neskončí. Mě fascinuje už jen to, že za celý rok, se jen proti těm zlodějským praktikám na parkovištích před teminály 1,2 nikdo nepostavil a všichni (ti co to neznají) tam jak ovce rvou stokoruny těm udavačkým náhončím. Ostatní tahají lidi jak ovce málem, že ne do polí za letiště (i já). Nedokáží si přestavit, že by třeba ve Vídni ve Schwechatu s takovým to nápadem přišli. Do týdne by je tam všichni rozcupovali.
V 45 ceti letech mě zkouší nějaký pan Moravec, s oběma rukama v kapsách, z něčeho co nepotřebuji a nikdy potřebovat nebudu a z něčeho z čeho už jsem zkoušky kdysi dělal. Ta sranda mě už stála 2 000 Kč a to se nebavím o promarněným čase. A je to na nic a k ničemu. Jedna přiblblá kontrola a jsem v tom za 750 000. Možná útěcha je jen v tom, že by mi to pan Moravec dal možná na splátky. Na 20 let, těch 3/4 mega.


Nepřihlášený uživatel

#228

2013-05-03 09:44

Souhlas Michale...Pořád chci a budu bojovat za to,že nejsem a nikdy nebudu taxikář!! Opravdu nesmíme se nechat ukolebat..Bud jsou lidi kteri toto dopustili o oravdu tak hloupi,nebo maj iq"0" a nebo to je ocividna korupce..Vim a mam zjištěno, ze to mužem dělat i jinak,ale já nechci, nevidím proč bych měl něco obcházet, když dělám celou dobu vše poctivě a chci dělat dál, přece se nenecháme nutit primo státem!!!!, abychom z poctivé práce přešli na úskoky. My NEJSME taxikáři!!! Tomáš provozovatel smluvky

Nepřihlášený uživatel

#229

2013-05-03 18:30

nechápu,že ještě neprotestujene,všude jinde by to už lítalo !!!

Nepřihlášený uživatel

#230

2013-05-03 18:30

přesně,na co se čeká?

Nepřihlášený uživatel

#231

2013-05-03 22:59

Na nic, zakon tu je, nikdo se ke zmene nema, clanek v MF Dnes nevysel, kontroly na letisti jsou a my jen tupe zirame a nadavame si tady.

 

Vzdyt nemame co ztratit, verejnymu mineni jsme u zadku uz ted

Dan

#232 Vyhláška 23/1998

2013-05-04 07:45

http://www.praha.eu/jnp/cz/sluzby/navrhy_vyhlasek/ozv_kterou_se_meni_vyhlaska_c_23_1998_sb.html

To je Kocourkov, kdyz pominu obsah.... tak datum nabití účinnosti listopad... Mne překvapil

Nepřihlášený uživatel

#233 Re: Vyhláška 23/1998

2013-05-04 18:48

Díky Dane. Bylo by dobré to připomínkovat. Jestli se to někomu už rodí v hlavě, ať to píše sem, skonzultujem s Michalem a pak to hromadně podepíšem.Leo PS: Michalovi jsem též něco sesmolil.

Dan

#234 Re: Re: Vyhláška 23/1998

2013-05-04 19:30

#233: - Re: Vyhláška 23/1998 

 

Jo s Michalem jsem už mluvil, ma toho hodne!! Ale dame připomínku dohromady a napíšeme.

Nepřihlášený uživatel

#235

2013-05-04 19:46

takže až listopad??? no bomba!!!!
Michal Popluhár
Autor této petice

#236

2013-05-04 22:39

Moc děkuji všem, co mi pomáhají, hlavně JKM, Dáše, Danovi, Leovi a dalším. Celkem se to na mě valí ze všech stran a opravdu vyhovět všem, pracovat a pak ještě fungovat doma je opravdu hukot. Pokud někdo má něco důležitého, tak zvládám reagovat nejlépe na zavolání na mobil, ale odepisovat na inboxu, sms a maily to už nedávám. Příští týden snad bude klidnější.
TB
Nepřihlášený uživatel

#237 Re: Vyhláška 23/1998

2013-05-05 06:58

#232: Dan - Vyhláška 23/1998 

 Důležité je získat do 25.5. 2013 1000 podpisů, viz níže - překopírováno z webu magistrátu

Na těchto stránkách se zobrazují právě připravované návrhy. Máte možnost snadno připomínkovat tyto návrhy, případně k připomínkám připojovat své podpisy a tím s nimi vyjádřit svůj souhlas.

Připojí-li se do dne ukončení připomínkování (datum uvedené u návrhu právního předpisu) k připomínce nejméně 1000 osob, bude relevanci připomínky vyhodnocovat zpracovatel právního předpisu (nejčastěji některý z odborů MHMP nebo Městská policie)

Vzhledem k tomu, že připomínky se mají týkat návrhu vyhlášky, která se týká pouze znalostí. Po právní stránce asi akceptovatelný nebude  celý obsah této petice, neboť řada bodů se netýká projednávané vyhlášky . 

Pouze bude nutno se zaměřit na jeden dílčí problém. T.j. minimální požadavek, aby řidiči, nemuseli nesmyslně dělat zkoušky z taxametru, pokud jejich vozidlo bude bez taxametru. Maximální požadavek - vyloučit řidiče jezdící pouze na základě předem uzavřené smlouvy z povinnosti zkoušky z místopisu skládat, neboť jezdí své stálé trasy nebo mají možnost si trasu zakázky připravit pdle podkladů v objednávce. Tedy tato vyhláška by se na ně vůbec nevztahovala, a řidiči by byly pouze evidováni.

Dále je tam jěště návrh o cenách - maximální ceny neplatí pro smluvní přepravu

Zdeněk

#238 Změna podmínek

2013-05-05 18:15

Změna podmínek od 1.5. se týká mnoha dopravců, nejedná se pouze o letiště a hotely. V této petici ale jiní dopravci než, kteří jezdí na letiště a u hotelů nejsou. Nebo nejsou aktivní. Velmi rád bych viděl, aby se zapojili i ti, kteří poskytují dopravu např. v sociální oblasti, filmaři, muzikanti a další. Autora petice obdivuji, ale jestliže se mu nepodaří zapojit všechny postižené novým předpisem, lobisté a byrokrati z nás všech udělají v médiích nepřítele státu ( jako dříve byli třídní nepřátelé). Tento komentář píši hlavně proto, aby lidé, kteří jsou v této věci aktivní, a dělají i pro mne záslužnou věc, aby se pokusili tuto petici zpopularizovat. Přeji hodně pevný nervy a také štěstí

Nepřihlášený uživatel

#239

2013-05-06 03:35

Ve "svobodné zemi"?? jsem si zvolil ve svobodnem podnikání živnost,které jsem se přizpůsobil a podle které jsem si vybudoval systém a chod firmy,rozhodně se nestanu nikdy "taxikářem".určitě budu psát na ty stránky magistrátu svůj postoj a pobouření.Tuto petici se snažím šířit dál, ale spousta lidí ani o ní neví, nechtělo by to zkusit"o brendovat"auta??aspoň třeba zadní sklo??já vím, ze to může být problém kuli klientům, ale pořád daleko menší než dopad tohoto absurdního zákonu...Jinak jsem koukal jak se Kvasnickova smetánka přizpůsobila rychle a z většiny aut z předních jim zmizeli identifikační nápisy,paráda, takže od teď nebudu znát ani jména chovad,kteří mě problikavaji a vytlačují na evropské a nebo na "30"v Lysolajich.pane Žák, děkujeme a doufám, že vy a ti co se na tomto podíleli, že vám vaše svědomí nedovolí se ani podivat do oči doma dětem, rodině a rodičům, když se vracite domů z "práce".Standa p.s.Michale díky

Nepřihlášený uživatel

#240

2013-05-06 14:33

to jsou bezpáteřní svině,ty se klidně podívají do očí komukoliv!!! proč neupozornit menší blokádou,ona se Nova o medializaci postará.
Michal Popluhár
Autor této petice

#241

2013-05-06 21:00

Budu jen stručný. Hlavně klid, mělo by každému dojít, že MD hned neotočí vše co vydalo. Určitě se něco děje a proto vydali metodické pokyny a ne striktní prováděcí vyhlášku platící od 1.5.. Kdyby to bylo naopak, i já jsem byl pro to upozornit na nás nějakou akcí.
Michal Popluhár
Autor této petice

#242

2013-05-07 13:56

Připomínky k doplnění návrhu o ověřování znalostí řidičů taxislužby na území hlavního města Prahy je již zpracován a čeká na Vaši podporu. Název je „Nesouhlas smluvních přepravců“ Jednoduchým postupem a přidáním svého podpisu můžete vyjádřit svůj souhlas.
http://www.praha.eu/jnp/cz/sluzby/navrhy_vyhlasek/ozv_kterou_se_meni_vyhlaska_c_23_1998_sb.html
TB
Nepřihlášený uživatel

#243 Připomínka k vyhlášce

2013-05-07 15:48

#242: Michal Popluhár -  

Nejdůležitější část připomínky - pokud to někdo nebude číst celé.

Navrhujeme doplnit vyhlášku o toto ustanovení: Tato vyhláška platí pro řidiče poskytující služby vozidlem, které je vybaveno taxametrem bez předchozí písemné smlouvy. Dále se tato vyhláška nevztahuje, na řidiče taxislužby poskytující výhradně přepravu na základě předchozí písemné smlouvy vozidlem, které není vybavené taxametrem.


Nepřihlášený uživatel

#244 Re:

2013-05-07 15:50

#242: Michal Popluhár -

Doplnil bych tam opakování zkoušek,jelikož valná většina znás je má a to na dobu neurčitou.Tím,že je chtějí omezit na 5 let respektive na pár měsíců tak by tím  porušili zákon neli ústavu pouhou vyhláškou ! nevím jak by musel pak rozhodnout soud,kdybych doložil potvrzení o úspěšně vykonnáné zkoušce na neurčito. Přitom mi byla uložena pokuta a vlastně zavřena firma na základě rozhodnutí nějakého ůředníka z nižší instance. Pokud bude tato vyhláška uvedena v platnost ,je jedinná možnost dát to k soudu a mít v ruce předběžné opatření.

Je to jako ,kdybych měl nájemní smlouvu na byt na dobu neurčitou a druhý den by mi majitel oznámil ,že mi ji jednostraně ruší ať mu podepíšu novou pouze na 3 měsíce ! Myslím,že bych rychle jen zavřel dveře,a zasmál bych se.....

Jedině lze takto postupovat u nových dopravců,kteří žadný zkoušky ještě nemají.

MK

#245

2013-05-07 17:02

Rozkliknete si link v prispevku 242 a posilejte hlasy jinak se pripominka mine ucinkem,chce to co nejvice hlasu,rozhodte to po vsech znamych, diky
Dan

#246 Re: Re:

2013-05-07 20:32

#244: - Re:

Ta připomínka obsahuje, že nesouhlasíme s opakovaním zkoušek a upravovat se už stejně neda. Tak prosim o podporu.... Tady mame do dnes 388 podpisů tak jsem zvědavej kolik nás to podpoří !!

Dan

TB

#247 Klikněte sem, je to jednodušší než dělat zkoušky

2013-05-08 05:26

#242: Michal Popluhár -

Víte, že souhlas s připomínkou pana Popluhára, aby novela vyhlášky o taxikářských zkouškách neplatila pro řidiče nepoužívající taxametr, mohou vyjádřit všichni, kdo nesouhlasí, že se jejich vystresovaný otec, syn, strýc, děda, přítel, manžel, milenec, šéf, zaměstanec, kolega z práce, či spoluhráč z fotbalového mužstva musí naučit štelovat taxametr, místo, aby se věnoval jim ????? Není to složité, tudy vede nejrychlejší proklik k podpisu http://www.praha.eu/jnp/cz/sluzby/navrhy_vyhlasek/podpisy/index.html?post_id=5587&u=http%3A%2F%2Fwww.praha.eu%2Fjnp%2Fcz%2Fsluzby%2Fnavrhy_vyhlasek%2Fozv_kterou_se_meni_vyhlaska_c_23_1998_sb.html

Dan

#248 Jak musi byt vybaveno vozidlo. Zdroj MD

2013-05-09 17:07

Pozor dnes jsem zaslechl, ze na 15.5. chysta MP delat kontroly hlavne smluvnich prepravcu!!

Toto je na strankach MD:

Jak musí být od 1. 5. 2013 označeno a vybaveno vozidlo taxislužby?
Zákon rozlišuje dva typy vozidel taxislužby. „Klasické“ vozidlo taxislužby, jak jej známe, a pak vozidlo taxislužby, kterým budou poskytovány pouze a výhradně přepravy na základě předchozích uzavřených písemných smluv (nazvěme je vozidlo „smluvní“ taxislužby).

Klasické vozidlo taxislužby musí být označeno žlutou střešní svítilnou s nápisem TAXI, obchodním jménem a ceníkem. Vozidlo smluvní taxislužby naopak nesmí být označeno nijak, resp. takovým způsobem, kterým by v silničním provozu mohl vzbudit dojem, že se jedná o vozidlo taxislužby.

Klasické vozidlo taxislužby musí být vybaveno taxametrem, knihou taxametru, výpisem ze živnostenského rejstříku, aktuálním výpisem z evidence vozidel taxislužby a záznamy o přepravách a písemnými smlouvami o přepravách z právě probíhajícího dne, řidič musí ve vozidle vystavit svůj průkaz řidiče taxislužby. Vozidlo smluvní taxislužby musí být vybaveno výpisem ze živnostenského rejstříku, aktuálním výpisem z evidence vozidel taxislužby a písemnými smlouvami o přepravách v právě probíhajícím dni, řidič musí ve vozidle vystavit svůj průkaz řidiče taxislužby. Rozdíl je tedy ve vybavení taxametrem, knihou taxametru a záznamy o přepravě.

Dan
Nepřihlášený uživatel

#249 Mistopis

2013-05-09 17:14

To by mne zajimalo jak to pan Manhart radne zduvodni!!

Vyjadreni MD

Musí mít každý řidič taxislužby (tedy i řidič drink servisu a „smluvní“ taxislužby) složené zkoušky z místopisu, právních předpisů a obsluhy taxametru?
Zkoušky řidiče taxislužby ze znalostí místopisu obce, právních předpisů a obsluhy taxametru může stanovit obec v samostatné působnosti obecně závaznou vyhláškou obce jako podmínku pro zahájení či nabízení přepravy taxislužbou na území obce. Jako každá regulace, i tato musí mít své opodstatnění a odůvodnění. Jestliže tedy obec stanovila, že např. zkoušky z obsluhy taxametru musí skládat i řidič taxislužby, který řídí vozidlo bez taxametru, měla by toto své rozhodnutí řádně zdůvodnit, proč k této regulaci přistoupila.

Protože se jedná o oblast samostatné působnosti obcí, je nutné se s otázkami a podněty týkajícími se zkoušek řidičů taxislužby z místopisu, právních předpisů a obsluhy taxametru obrátit na příslušnou obec, která tuto možnost regulace využila.

Připomínáme, že zkoušky řidiče taxislužby nesouvisí s vydáváním průkazu řidiče taxislužby.


Nepřihlášený uživatel

#250 Tomáš

2013-05-09 17:29

Pokud je radní Manhart zvolen do své funkce za KSČ, tak tomu ještě rozumím. Pokud to tak není, tak to ukazuje jen na opravdovou odtrženost drtivé většiny politiků od reálného života v této zemi. Pokud si to vše necháváme neustále líbit, je to jen a jen naše chyba. Dobře nám tak.