Petice proti snížení počtu družstev v ligových soutěžích kuželek

Karel

#1 Snížení počtu družstev

2013-07-25 09:35

S touto peticí NESOUHLASÍM a moje zdůvodnění si může každý přečíst na kuželkářském fóru. http://www.kuzelky-forum.cz/viewforum.php?f=65

Nepřihlášený uživatel

#2

2013-07-25 10:16

Snížení počtu družstev je totální blbost. To zas musel vymyslet nějaký vykuk nebo hňup.

Nepřihlášený uživatel

#3

2013-07-25 10:43

Je zcela nesmyslné tvrdit, že snížení počtu družstev sníží kvalitu. I totální zabedněnec přece musí pochopit, že je to úplně naopak. S menším počtem družstev se kvalita musí zvýšit, jinak to být ani nemůže.

Nepřihlášený uživatel

#4

2013-07-25 11:18

No to jo, ale co to je za soutěž s 18 zápasy? Každý potřebuje hrát co nejvíc a ne tohle. Je to naprosto o ničem. Skončí to akorát tím, že se spousta mančaftů rozpadne a nebude ve spoustě oddílů kdo hrát. A tím na to doplatí celé oddíly. Kdo chce hrát nějaké soutěže jednotlivců, tak když bude chtít, čas si na to najde sám. Ale likvidovat soutěže družstev (a tím i mančafty a oddíly) tímhle způsobem? Ať jdou do ......

Nepřihlášený uživatel

#5

2013-07-25 11:21

Jak jsem psal na FB ( priznani kuzelkaru )
Totalni hovadina tohle rozhodnuti.
Petice je super napad a diky za to .

Nepřihlášený uživatel

#6 Re: Snížení počtu družstev

2013-07-25 12:01

#1: Karel - Snížení počtu družstev

sorry ale srovnavat kuzelky s tenisem je celkem zajimavej nazor si myslim :-D

a to jestli snizeni ucastniku zvysi kvalitu ukaze az cas ale osobne si myslim ze moc ne protoze nasi nejlepsi stejne odchazeji hrat ven.

a zebricky jednotlivcu ? od ceho jsou tedy prumery ? a prebory ....

a kdyz uz chces srovnavat podivej se treba na fotbal v anglii hraje prvni ligu 20 muzstev a jeste hraji dva pohary ... a je to nejlepsi soutez sveta ....

ale srovnavani je proste o nicem za chvilku budeme hrat kuzelky jako bowling turnajove a bude ...


Nepřihlášený uživatel

#7

2013-07-25 15:01

Hraji kuželky již 30 roků, ale některé nápady mě opravdu nepřestávají překvapovat. Udělejte rovnou jenom první ligu. Místo 2 ligy 1 národní a pak už jen divize. Tak to pamatuji když jsem začínal. Slávek.

Nepřihlášený uživatel

#8 Re:

2013-07-25 15:26

#3: -

To už ty soutěže můžem odehrát jedním vrzem za jeden den,na neutrální kuželně a všichni,veliká úspora financí pro všechny a čas na ostatní.Proč to teda hraju?Nebo tam dejte 4 týmy těch nej,taky dobrý,budem se na ně chodit pro zábavu koukat a kuželky hrát nemusíme vůbec,kravina,naopak ne 10 ani 12 ale 14.

 


Nepřihlášený uživatel

#9 Re: Snížení počtu družstev

2013-07-25 15:49

#1: Karel - Snížení počtu družstev

Kuželky ve své podstatě jsou individuálním sportem. Ale to, že u nás existuje tolik soutěží družstev na různých úrovních, myslím si, právě přitahuje tolik lidí. Každý je součástí nějakého týmu, ve kterém zažívá to napětí při zápasech, má s kým prožívat úspěch i neúspěch, zkouší různé taktiky v sestavách atd. Při hře za družstvo mám tu správnou motivaci. Přebory jednotlivců sice hraju taky, ale rozhodně mě to tak nebere. Hraju je spíš pro to, aby náš klub zaplnil všechna místa, která jsou mu přidělena a taky abych neměl zbytečně volný víkend, když můžu hrát. I když znám hráče, kteří by nějaké rozšíření soutěže jednotlivců uvítali, nevím, jestli by to chtěli za tuto cenu...


Nepřihlášený uživatel

#10

2013-07-25 16:33

Domnívám se, že snížení počtu družstev o mnoho více kvality nepřinese ba naopak.... Myslím si že kvalitu by přineslo spíše zvýšení počtu družstev a tím pádem zvýšení konkurence... Když už tak ať se změní sestupující a postupující počet družstev, např. ať spadávají dva tými a další dva hrají třeba baráž o sestup(postup)...
Petr

#11 pro pana Karla

2013-07-25 17:02

každý má právo na svůj názor a já ten Váš respektuji, ovšem myslím si, že jinak na tímto tématem bude uvažovat člověk, který tu ligu hraje a jinak ten, kterého se to - dovolím si tvrdit - příliš nedotkne
vzhledem k tomu, že patřím do první skupiny, nemůžu souhlasit jak s podobou tohoto návrhu, tak ani se způsobem, jakým byl tento návrh schválen
zajímavé je, že tu byla řeč o vetší podpoře soutěží jednotlivců, ale nikdo zatím nebyl schopen přesněji vysvětlit, o co by se vlastně jednalo a jak by to probíhalo - i proto mi přijde rozhodnutí o snížení počtu družstev jako unáhlené a značně nedotažené do konce
Stanislav

#12 Naprostá blbost...

2013-07-25 19:46

To co vymyslel nový výkonný výbor je naprostá blbost!!!4 měsíce hraní a 8 měsíců trénování to vymyslel opravdu jen cvok.!!!Protože soutěž jednotlivců každý nehraje!!!

Nepřihlášený uživatel

#13 Re: Snížení počtu družstev

2013-07-25 20:18

#1: Karel - Snížení počtu družstev

Kuželky nejsou sport jednotlivců, ale družstev.Náš oddíl vznikl jako klub "Řeznická desítka" již v roce 1924 a v té době se pořádaly, cituji: "Utkání s dalšími sokolskými spolky".Od roku 1930 se hrála jakási pravidelná soutěž družstev a spolků.A jestli se nepletu( kdyžtak mne někdo opravte) pravidelné soutěžě se hrají od roku 1952.Vždy byla na prvním místě soutěž družstev.

Mirek Bubeník

 

lojza

#14

2013-07-25 21:54

Jasně zvýší se kvalita, ale na saduritech se bude hrát v 1. lize pořád.

Nepřihlášený uživatel

#15 o nás bez nás

2013-07-25 22:22

To už jsem někdy slyšel. V každém případě samotné snížení počtu družstev nikomu nic nedá. Kdyby se řeklo, že uděláme základní část soutěže a podobně jako v jiných sportech vyřazovací, tak se dá mluvit o jakémsi pokusu o zkvalitnění soutěže, ale stejně se to musí prodiskutovat a hlavně s těmi kterých se to týká nejvíce. Takto a bez diskuze .... jen ... o nás, bez nás.
Sempres

#16 Re:

2013-07-26 05:20

#3: -

Opravdu geniální myšlenka, tím že snížíme konkurenci zvýšíme kvalitu.... toto nemohl vypotit nikdo z čistou hlavou.


Nepřihlášený uživatel

#17 Re: Re:

2013-07-26 07:19

#16: Sempres - Re:

Nic nechápeš Sempresi...

Konkurenci přece zvýšíš, nebudou jednoznačné výsledky o 400 či více bodů. Konkurence přece neznamená co největší množství. Kdybys vloni přidal Náchodu do první ligy další čtyři družstva, tak by to pro něj znamenalo jen dalších 8 zápasů, většinou nejspíš kanárů. Myslíš, že bys mu tím zvýšil konkurenci? Ani náhodou, jen bys mu přidal dalších 8 povinných výher, které by jeho hráčům nic  nepřinesly.

Tím ovšem netvrdím, že nutně musíme mít v ligách deset družstev, jen chci říct, že konkurence určitě není 30 utkání za rok...

Karel

#18 Re: pro pana Karla

2013-07-26 11:47

#11: Petr - pro pana Karla

O způsobu schválení nemíním diskutovat, nezúčastnil jsem se toho. Dělal jsem si trochu statistiku z 1.KLM. Jistě se shodneme na tom,, že výkon 150 na dráhu je se zamhouřením obou očí spodní hranice světovosti. A takových výkonů se v naší 1.KLM vyskytuje 20 - 25%! Myslí si snad někdo, že to svědčí o vysoké výkonnosti hráčů v této soutěži? A to se nezmiňuji o tom, kolikrát po takové dráze následuje dráha za 110 nebo i méně! A jak tedy tu výkonnost hráčů pozvednout? Má někdo jiný a realizovatelný nápad? Psal jsem, že to považuji za vykročení, tedy za první krok, správným směrem. Předpokládám tedy, že další kroky třeba na podporu soutěží jednotlivců, budou následovat. Nechápu ty, kteří souhlasí s tím, že výkony našich hráčů pokulhávají za světem a přitom se brání zkusit něco jiného, co možná přinese zlepšení. Výsledek neznáme nikdo, ale nic nezkusit, znamená jen smíření se s osudem a zalézt za pec!

Hana

#19 Re: Re: pro pana Karla

2013-07-26 15:27

#18: Karel - Re: pro pana Karla

Kvantitou zapasu se kvalita hry hrace a druzstev nezlepsi. Pokud hrac nezmeni system treninku a trenuje stale jen120 hodu tak dela stale stejne chyby jak na treninku tak v zapase. je uplne jedno jestli tech zapasu bude 14 nebo 10. Je uplne jasne ze pokud se jednou snizi pocet druzstev v lize, bude se  snizovat i nadale.

Karel

#20

2013-07-26 17:05

#19: Hana - Re: Re: pro pana Karla

My především potřebujeme zvýšit kvalitu hráčů! Tím, že zvýšíme počet průměrných či dokonce podprůměrných hráčů v soutěži, se kvalita nezvýší. Potřebujeme dosáhnout toho, aby si žádný hráč, tak jako dosud, nemohl dovolit v žádném zápase vypustit 4., nebo dokonce i 3.dráhu, protože soupeř jeho kvalit ani zdaleka nedosahuje a on má nahráno. Také není možné, aby si hráč byl jistý tím, že jeho případný výpadek ostatní hráči v družstvu nahradí. Taková kolektivní odpovědnost = žádná odpovědnost! Z usnesení VV jsem nikde nevyčetl, že by se soutěže družstev měly rušit. To určitě není cílem tohoto opatření! Pokud se toto rozhodnutí VV doplní dalšími opatřeními v soutěžích jednotlivců a kvalitní tréninkovou metodikou, tak si myslím, že to je cesta, jak zvýšit úroveň hry našich kuželkářů.

Hana
Nepřihlášený uživatel

#21 Re:

2013-07-26 20:18

#20: Karel -

Jo aha.Tak teprve ted jsem pochopila co tim myslite.  Ja hraju kuzelky 33 let. A pokud bych se setkala s hracem, ktery umyslne vypusti, tak bych ho z mancaftu vyrazila.Znam par takovych lidi. Ale ti uz nehraji. Pokud tohle udela nekdo za jednotlivce, je to jedno. Ale za mancaft hrajou vsichni.A hrajou do konce. Tomu se rika podpora mancaftu. A kazdy ma slabou chvilku.  Pokud vypustite dva zapasy, jak to ovlivni kvalitu hrace? Bude vice trenovat? Urcite ne. Spis si odpocine.My mame velmi dlouhe pauzy mezi jednotlivymi zapasy. Muzu Vam rict , moc motivujici to neni.Je mi jasne ze chcete ten rozdil mezi prvnim a poslednim druzstvem snizit. Ale i tak se Vam muze stat , ze i ten 10 bude mit nulu nebo jen minimum bodu. Druzstva totiz postupuji a sestupuji.. Tudiz spodni ligy budou mit mozna vice druzstev vic hracu, co ja vim a potom vam budou utikat z ligy pomalu hraci. Z jednoducheho duvodu. Ty lidi chteji hrat.

Ok. Kazdej ma svuj nazor.Ja Vam rozumim ceho chcete dosahnout.Myslim, ze snizit pocet druzstev ,neni prave ta nejlepsi cesta . Kvalitni treninkova metodika? Proc ne?Lidi chteji hrat.

Zdravim Hana


Nepřihlášený uživatel

#22 Začněte makat!

2013-07-27 07:38

Připadáte mi jako děti, kterým rodiče berou plyšového medvídka a posílají je do školy. Přestaňte konečně tady na netu fňukat a začněte na sobě pořádně makat!
cholerikscinty

#23 no hoši..

2013-07-27 15:37

...tak hoši...je pravdou, že nejdříve by naše široká kuželkářská veřejnost by měla být seznámena důkladně s " novinkou " od příští sezony. A proč vlastně snížit stav ? Pokud se tím někdo zabývá důkladněji než my tady na klábosu, a ví, že potřebuje pro svou myšlenku více volnějších termínů, tak proč nesehrát ty dva zápasy, které chybí do těch dvanácti, pro které tu hodně hráčů horuje , tak proč ty dva zápasy prostě nesehrát domluvou třeba jako v neděli anebo i v týdnu ? Anebo prostě někdy jindy ? Do nějakého nejpozdnějšího termínu . Co ? A všechno by bylo zas jak dřív !..ne ?
cholerikscinty

#24 http://www.kuzelky.cz/dokumenty/2013-14/ligy/Ligy-2013-2014-Skupiny.pdf

2013-07-27 15:47


Nepřihlášený uživatel

#25

2013-07-27 18:05

Ano, existuje více možností, jak najít termíny pro jiné soutěže a přitom zachovat počet družstev v lize. O to míň chápu toto rozhodnutí, které přišlo jako blesk z nebe, bez jakéhokoli "varování".