Karle Schwarzenbergu, dodržte slovo a skončete v politice!

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#204 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: P.Eichlere, nastuduj si dějepis

2013-02-15 13:48

#202: Pes - Re: Re: Re: Re: Re: Re: P.Eichlere, nastuduj si dějepis

Pomstychtivý určitě nejsem a nějaké to rýpnutí snad přestojíte poté co jste mne označoval za nácka a fašistu :-)

- Pokud napíšete "Jan Hus byl kacíř protože byl za kacíře prohlášen" Kdybyste si to přečetl až do konce pochopíte jak jsem to myslel. Nic ve zlém. Já byl např. za komunistů označen za politicky nespolehlivou osobu. Z pohledu té doby a těch kdo tehdy určovali směr a učení jsem politicky nespolehlivou osobou bezpochyby byl. Už proto, že jsem odmítal vstoupit do pionýra a následně do SSM i doporučení požádat o členství v KSČ. Takže Jan Hus byl SVÝMI NADŘÍZENÝMI označen za kacíře PROTOŽE HLÁSAL UČENÍ ODLIŠNÉ OD OFICIÁLNÍHO. Z pohledu jiné víry a jiné doby za kacíře považován není. Nevidím na tom nic nesrozumitelného. Kristus byl též označen  (jinými slovy) za kacíře a jak dopadl.


- Alespoň jeden odkaz ohledně Drábka (samozřejmě starý): http://zpravy.idnes.cz/verejna-prace-zadarmo-lidem-nevoni-odhlasuji-se-z-uradu-prace-pt1-/domaci.aspx?c=A120222_205557_domaci_brm

Najděte si prohlášení M.Zemana a jeho předvolební debaty kde zastává přesně tentýž názor. Tady nejde o nějakou práci zadarmo, ale jestliže někteří lidé žijí a mnohdy dlouhodobě díky solidaritě ostatní společnosti nevidím na tom nic špatného když pro tu společnost občas něco udělají. Ale někteří to odmítli i když jim byla odměna nabízena. Netvrdím a nikdy bych si nedovolil tvrdit, že jsou to vyžírky. Nebo aspoň ne všichni i když jsou mezi nimi takoví kteří si to označení určitě zaslouží.

Moderní společnost musí mít solidaritu se slabšími, nemocnými i stěmi kdo zrovna mají tu smůlu, že přišli o práci. Zároveň však je třeba pokud možno omezit zneužívání této solidarity. A v této souvislosti jen chci říct. Ocitnu-li se v pozici nezaměstnaného můžu se vyprdnout na všechny označení levice nebo pravice a budu hledět, abych tu práci našel. Příkald jste viděl i u nás za vlády levice kdy v době ekonomického růstu byla nezaměstnanost prakticky stejná jako dnes v období krize. +- cca2%.

-např. boj proti korupci a dojení státu by mělo být bezkonfliktní téma pro oba tábory. bohužel mnoho lidí dávalo naději, že s tím něco udělají levicové vlády už v devadesátých letech a jak do dopadlo všichni víme. Jen se něktaří vystřídali u koryta. Současná vláda se mi sice líbit nemusí, ale podpora boje proti korupci z její strany je. Možná ne tak dostatečná jak by být měla, ale je.

Ještě se vrátím k těm levičákům a pravičákům. Dovolte mi jeden citát u něhož se ztotožňuji především s první částí.

Brát na vědomí povinnost pomáhat slabším, protože jsme silnější, je
princip pravicový a jmenuje se šlechetnost. Pěstuje v nás svobodu,
demokracii, mír, laskavost, píli, prosperitu a radost ze života.

Domáhat se automatického práva na pomoc od silnějších, protože jsme slabší, je
princip levicový a jmenuje se závist. Pěstuje v nás závislost, totalitní
myšlení, nevraživost, vydírání, zločinnost, vzpoury, revoluce,
glajchšalt, lenost, bídu a mrzutost. [Benjamin Kuras]

Odpovědi

P.Eichler

#205 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: P.Eichlere, nastuduj si dějepis

2013-02-15 14:10:14

Pes

#206 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: P.Eichlere, nastuduj si dějepis

2013-02-15 15:36:13

#204: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: P.Eichlere, nastuduj si dějepis

O práci zadarmo: částečně se dá s vámi souhlasit, jenže jde o tu hranici (jako vždy). Lidé, kteří jsou na úřadu práce několik měsíců a hned jsou posláni na práci zadarmo, to žádný smysl nedává (oni žádné pracovní návyky upevňovat nepotřebují). Nakonec se to píše i v tom článku. Stejně tak ponižování lidí při této práci (odkazy lze dohledat) k tomu nepatří. Jak vidno, pravičáci ve Velké Británii to taky přehnali, za čož je odsoudil soud. U nás to dopadlo stejně. S lidmi nelze jednat jako s hadry. To vede jen k revoluci. Navíc tahle práce zadarmo velmi deformuje pracovní trh.

Co se týká korupce, tato vláda udělala malé kroky, ale ty podstatné ne. Navíc je namočena hned v několika korupčních skandálech. Když Švýcaři vyšetří MUS, tak naše protikorupční vláda dělá jen obstrukce. Kauzy Drábkova software, sKarty, 2. penzijního pilíře, to vše jsou projekty, kde byla korupce nebo které byly navrženy zcela hloupě.

Co se týká levice, mě se spíš líbí ten rovnostářský přístup. Když volební právo, tak pro všechny. Když zdravotní pojištění, tak pro všechny. Protože ti opravdu bohatí tyhle sociální vymoženosti nepotřebují, ti si zaplatí třeba malou armádu aby je chránila místo policie a celá společnosti jim může být ukradená. Ale ti ostatní potřebují žít ve společnosti, kde jsou garantovány určité základní jistoty, která drží alespoň trochu sociálně při sobě. Země, kde se každý druhý den stávkuje není výhodná ani pro investory. Nakonec ze stabilního prostředí těží všichni, i podnikatelé atd. Nechci skončit v zemi, kde volební právo mají jen ti, co projdou testy (jak to zkoušeli v USA), nebo ti, co zaplatí dost daní. Nechci žít v zemi, kde mají všichni právo platit si komerční zdravotní pojištění, ale protože na to většina nemá, tak je to jen teoretická svoboda (jako v USA). Máme velmi levný a funkční sociální stát. Místo abysme ho udržovali a rozvíjeli, tak ho stále někdo chce zprivatizovat. Stačí porovnat výkon a náklady např. zdravotnictví v evropských zemích a v USA. Navíc za těmihle privatizacemi stejně stojí jen snaha vybraných skupinek namastit si kapsu a politiků, kteří jim k tomu pomáhají.




Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...