Dabing seriálu Castle na zabití

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Dabing seriálu Castle na zabití

Lenka

#26

2014-09-07 21:00

Hledala jsem na internetu, jestli je někdo stejně vytočený jako já. Hana Igonda Ševčíková v tom má hlas jak po měsíčním flámu, rve to uši. Mám problém teď seriál, který jsem měla ráda, sledovat. Naskakují mi zimomriavky. A nesouhlasím s tím, že bychom si od prvního dílu zvykli. Pro mě sluchový vjem je hodně důležitý a když mi nesedí dabing, tak se prostě na pořad nedívám. A pokud mi to stojí za to, pak sleduji originál, bohužel potřebuji titulky. ;-(

Nespokojeni být můžeme, ale to je možná tak všechno. Nicméně jsem petici samozřejmě podepsala. Držím palce nám divákům. Nejen pro tento seriál.

Jindra

#27

2014-09-11 10:48

Ano tento dabing je stražný a u  seriálu, který v zahraničí několikrát dostal ocenění, moc a moc škodí. Dokážu pochopit, že chtějí ušetřit, ale to že takto ničí pověst českého dabingu a zároveň snižují i kvalitu seriálu pochopit nedokážu. 


Nepřihlášený uživatel

#28

2014-09-30 18:47

Ten kdo rozhodl o změně, by měl okamžitě opustit svou pozici v práci, neboť své práci vůbec nerozumí. Prachy a známosti nad zájem diváka. Však ono se Vám to vymstí!
Amalie

#29 Dabing

2014-10-04 11:19

Já se přidám k většině, v prvním dílu jsem si říkala, že si zvyknu.. při druhém mě to tak vytočilo, že jsem přepla, třetí jsem zase zkusila...intonace, věty tázací.. to paní Ševčíkové vůbec nic neříká....ten dabing je fakt hrozný a hlas se k postavě vůbec nehodí... spíš k nějaké pouliční šlapce...skončilo to tak, že koukám na originál s titulky a beru to tak že si zlepšuji angličtinu. Tohle je poprvé co někam píšu komentáře, reakce a dokonce jsme napsala i na Primu, zda a pokud budou pořizovat serii 7, bude dabing stále stejný??... ale bez reakce... asi na diváky moc nedají.... Lucie


Nepřihlášený uživatel

#30

2014-10-10 16:04

od změny dabérek jsem se přestala na pokračování seriálu dívat - původní hlas přitom okamžitě poznávám při reklamách, bohužel...
Jana K

#31

2014-10-25 15:50

Přídávám se, začala jsem se dívat na Castle s titulkami. Normálně mi Ševčíková nevadí, alle sem je to jak pěst na oko...

Jaroslav Tůma

#32 TV Prima odepsala

2014-12-04 19:02

 

 TV Prima odepsala že nový dabing bude stejný v 7. Řadě jako byl v 6. Řadě, ale Jiří Dvořák zůstane nadále.


Nepřihlášený uživatel

#33

2014-12-10 10:29

Pekny serial a pekny dabbery. Pozival ho pro studovany cestiny, ale druhy dabbery po 5 seriich nechytili to.

Nepřihlášený uživatel

#34

2015-01-03 21:35

Naprosto s tím souhlasím, od 6.série se Beketová nedá vůbe poslouchat, hlas se k ní vůbec nehodí (je odlišný i od originálu)!!!!!!!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#35

2015-01-03 21:43

Nevím, proč se změnil po 5.sérii dabing hlavní postavy (Kate). Zřejmě na Primě vládnou známosti a úplatky. Nechápu jak někdo příčetný může změnit hlas, který je naprosto perfektní, na hlas, za který by se styděla i vysloužilá šlapka. Horor, přestal jsem se na seriál dívat.
Jana S.

#36 Re:

2015-01-04 11:40

#35: -  přeobsazení Kate, Lanie , Martha a další.....

Souvisí to s tou dabingovou krizí.. :(... zjednodušeně : Jitka Ježková bývalá Kate, Tereza Chudobová bývalá Lanie a spousta dalších skvělých dabérů, se nechává zastupovat agenturou kvůli lepším podmínkám v dabingu , ale tv stanice a hlavně dabingová studia s tou agenturou odmítají spolupracovat a vůbec jednat...Tak je spousta rolí přeobsazována... což bohužel odnášíme my - diváci :((  a na tom všem je krásně  vidět, jak tv stanicím je  divák úplně šumák :((( myslí si, že  jsme blbci,  co si zvyknou na všechno... :((Nemají ani tu slušnost odpovědět na dotazy...j.


Nepřihlášený uživatel

#37

2015-01-11 10:44

Nový hlas Becketové je otřesný.S manželem jsme poctivě a rádi ,sledovali všechny předešlé řady ,ale tohle jsme nedali.Ten uječený hlas ,nás oba odradil.Tím se nechci v žádném případě n jakkoli navážet do herečky ,která tento dabing převzala,ale prostě tento hlas nesedí!

Nepřihlášený uživatel

#38

2015-02-11 20:38

Každý kdo dnes dabuje pod cenou nebo mimo "agenturu" by se měl stydět. Jste paraziti, kteří se obohacují na úkor těch kterým není osud českého dabingu lhostejný.

Nepřihlášený uživatel

#39

2015-07-14 23:30

Dabovanie 6. a 7. serie by sa malo naisto zmenit, aspon Stany Katic. Neviem si stale zvyknut na ten jej novy hlas, ktory sa ale ani trosku neponasa na hlas kanadskej herecky :-(. Je mi to tak luto, ze to nemozem pozerat kvoli tomuto hlasu, strasne ma to irituje a nemozem sa sustredit na dej, takze radsej to pozeram v originali alebo potom slovensky dabing, ktori ho maju rovnaky od prvej serie. Aj ked som vzdy preferovala cesky dabing, viac mi to tam sedelo ako ten slovensky,ale teraz je to milion a jedna v porovnani so slovenskym dabingom. No, je to veru zle, cely tento velmi uspesny serial ste si tym pokazili. Nebola ina alternativa? :-(
jezour

#40

2015-07-26 17:42

Dabing Kate je naprosto priserny. Radeji s titulkama. 

frustrovaná

#41 Re:

2015-08-18 19:12

#26: Lenka -  

 moje řeč, od té doby, co to dabuje ta pani igonda, se na seriál nedívám.


Nepřihlášený uživatel

#42

2015-11-10 20:26

Dabing Hany Igondy Ševčíkové je naprosto otřesný,vůbec se nehodí k postavě Becketové.Přestala jsem seriál sledovat, protože mi to rvalo uši.

Nepřihlášený uživatel

#43

2015-11-27 19:57

Kromě současného příšerného dabingu (Ševčíková dává důraz na samohlásky, jak to, že vystudovala herectví?) je taky na pováženou výslovnost "kástl", když je každému, kdo trochu přičichl k angličtině, zřejmé, že se "t" nevyslovuje. Slováci to kupodivu respektují, ale úroveň nejen dabingu, ale i překladatelů titulků jde v Česku bohužel zu grund.

Nepřihlášený uživatel

#44 Re: Re:

2016-01-21 19:35

#2: - Re:  

 Ta rozervana Igonda je tragedie :( ble

Katka

#45 No, jsem

2016-03-15 07:58

upřímě ráda, že nejsem sama, komu se zdá nový hlas postavy Kate hrozný. Myslela jsem si, že je to zvykem, ale není. Tón jejího hlasu je přímo "nasírací". A myslím, že s takovým hlasem, by ji Castle ani nechtěl sbalit. :-(

hudy

#46 Re: No, jsem

2016-03-27 17:33

#45: Katka - No, jsem  

 Se všemi souhlasím..dívala jsem se později..neměla jsem dříve z časových možností sledovat TV...můžu pouze na netu, když mám čas, ale seriál mě naprosto uchvátil...tedy až do posledního dílu 5.série...pak to byl šok...to se prostě nedá..proč aspoň nevybrali někoho s podobným hlasem?!! Nic proti paní Ševčíkové, ale po paní Ježkové je to jako pěst na oko...to snad opravdu raději ty titulky....taková škoda, zavraždit tak nádherný seriál....jen kvůli dabingu a neochotě domluvit se...

Maa

#47 Re: Re: Re:

2016-04-13 08:26

#44: - Re: Re:  

 Naprosto souhlasím... Nesleduji pravidelně, ale teď jsem poprvé slyšela dabing s Igondou :") a je to masakr... Místo rázné ale sametové Kate je tam nakřáplá hokynářka...


Nepřihlášený uživatel

#48

2016-04-13 08:49

Dabing s jinym hlasem je jako kdyz koukam na neco jineho. Ten serial me prestava zajimat
Šedivka

#49 Dabing

2016-04-15 07:36

Pořád mi bylo divné, co mi v této seriálové řadě na Beckettové nesedí, než jsem přišla na to, že má jiný hlas. Nechápu, jak mohou během seriálu změnit typ hlasu, a to nejen u hlavní hrdinky. Vždy bývalo zvykem, že zahraničního herce daboval stejný dabér, pouze v případě, kdy k tomu byl vážný důvod, tak se dabing změnil. Nemám osobně nic proti té druhé, která je tím pádem v nevýhodě, protože jsme si zvykli na jinou dabérku, ale pro mě je nepochopitelné během seriálu změnit aktéry dabingu. Je to nepřirozené a osobně si myslím, že to seriálu spíš uškodilo. 

An.

#50

2016-04-15 13:17

Tak jsem si milou Beckettovou, bohužel,  pustila naposledy. Tak hodně změnit novým hlasem postavu se snad ještě nikomu v dabingu nepodařilo. Hlasem herečky, kterou jinak mám ráda, se z něžné, chytré, chvílemi zadumané a přemýšlivé Beckettové s hlasem ženy, která ani zločince neurazí (a v tom bylo to kouzlo), se stala jakási hochštaplerka, která ječí, chraptí, netáže se, ale ječí, rozkazuje a hraje si na drsňačku, kterou Beckettová vzhledově prostě není. je mi to  líto, ale tady se někdo sekl, nebo rozhodl někdo, kdo v životě Beckettovou neviděl. Tato žena s novým hlasem se nyní  nehodí ani ke Castlovi. Je to spíš jakási legrace.