Protipetice na zrušení rally!

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Protipetice na zrušení rally!

Driver

#226 Re: názor dopravního experta

2012-11-19 11:57

#7: tomáš - názor dopravního experta

Tohle snad Huml vyřknout nemohl, a jestli ano, je to chudák!

Erna

#227 Re: Re:

2012-11-20 03:39

#6: pepe - Re:

Ano to by bylo rozumné. Ať si lidé provozují své koníčky, ale na bezpečných místech pro okolí.

jay

#228 Re: Re:

2012-11-20 10:42

#224: bob - Re:

Žijeme v demokracii. Každému omezuje osobní svobodu dnes a denně někdo jiný. Jednou je na návsi pouť a já nemůžu domů. Po druhé je volejbalový turnaj a auta mi pakrují na trávníku přímo před plotem. Když je u nás letní zábava, máme odpadky po celé vsi a sem tam i někdy nablito. A víte co Bobe? Toleruji to a neomezuji osobní svobodu ostatních v pořádání takových akcí. Vždycky byste našel někoho, komu se to, či ono nelíbí. Ale ve chvíli, kdy je většina vsi pro - jedná se o demokratické rozhodnutí a já ho respektuji. Proč to nedokážete udělat i vy?

Milan k.

#229 Rallye ano!

2012-11-20 14:26

Vzhledem k debilitě diváků, kteří se na trati cpou tam kde nemají co dělat, je pravidlo 5P zbytečné. U nás jsou jedny z nejpřísnějších bezpečnostních opatření pro pořádání rallye na světě. Je to ale k ničemu. Čtyři děvky si vlezly do míst kde byly cedule "zakázaný prostor", auto je smetlo a je to samozřejmě jejich vina, zahynuly svojí blbostí. Jenže místo toho aby pravda o jejich blbosti vyšla najevo, udělal se kolem toho mediální humbuk a tento krásný sport se démonizuje. Cpe tam snad někdo ty diváky? Necpe, jsou tam na vlastní nebezpečí, stejně jako jezdci vědí, že z auta nemusejí vylést zdraví nebo živí. Jenže si to bohužel někteří neuvědomují a potom se stávají tyto zbytečné tragédie. Takže ne zrušit rallye, ale eliminovat blbce u trati.
marqui

#230 Podpis je tam

2012-11-20 17:12

Ha, a teď se ukáže, jak se dokážou naštvat ti, co jsou pro zrušení. Nás uráží a teď se vybarví. Škoda, že tahle petice nemá právní účinnost. Jasně vedeme.
marqui

#231 Re: Dotazník na bulvárním plátku Blesk

2012-11-20 17:29

#56: RS - Dotazník na bulvárním plátku Blesk

Blesk čtou samí lidé, kteří nemají inteligenčně na to, aby pochopili něco složitějšího. Nacož pravidla rallye. Nechci její konec, ale když budu chodit s peticí oficiální papírovou, nikdo mi to, kromě diváků na rallye, nepodepíše.

marqui

#232 Re:

2012-11-20 17:31

#4: pepe -

Není v tom rozdíl, když se toho chytne někdo, kdo ji chce zrušit úplně.

marqui

#233 Re: názor dopravního experta

2012-11-20 17:33

#7: tomáš - názor dopravního experta

O víkendu jsem byla na závodě (87 posádek) v záp. Čechách. A nikomu se nic nestalo.

Huml už je taky podplacenej, stejně jako média. Od majitelů autodromů, kterým by se pár závodů navíc jen hodilo, že.

marqui

#234 Re:

2012-11-20 17:57

#102: JÁ -

Kolik jich zemřelo tobě, největší kreténe, hovado? Přestaň to prožívat a začni používat mozek. Pochybuju, že umí ještě objektivně hodnotit situaci.

marqui

#235 Re:

2012-11-20 17:59

#1: pepe -

Celý ten humbuk, který byl uměle vyvolán médii, myslíš, že je o lidském citu a pochopení? Že tu negativní kampaň Nova, Blesk a další dělají zadarmo???!!! Platí je majitelé autodromů, kterým by se pár závodů navíc hodilo, kdyby se venkovní rally zrušila. A vy všichni jste oběti manipulace. Začněte používat mozek a celý ten masírung vám snad dojde.

marqui

#236 Re:

2012-11-20 23:16

#97: Lenetečka -

Oni jezdí podle předpisů, které stanoví organizátor a FAS. Padesátku opravdu dodržovat nemusí. Nevíš nic a jsi chytrá jak rádio.

Petra

#237

2012-11-21 11:58

NEZRU3IT RALLY !!!!!!!!!!! Ja vyrůstala na rally.. Zásedně jsem proti ZRUŠENÍÍÍ !!!!!

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-21 22:29



Nepřihlášený uživatel

#239 Re:

2012-11-25 00:04

#4: pepe -

a dochazi ti, ze to je uplne jedno kde se to jede? ze ty lidi se na to stejne prijdou podivat i do lesa nebo na louku??? ze to je o tom, ze si ty lidi nesmi stoupat do zakazanych mist... a ty budou i v lese, ve meste, nebo na poli... kurnik pouzivejte lidi hlavu...

ozz

#240

2012-11-25 01:10

Lidi by jsi konečně jednou mohli uvědomit,že ty silný auta,řídí taky jenom člověk,a když vím,že jede rychle tak nelezu jen pár metrů k silnici,ale dám si dostatečnej prostor k možnýmu úniku,ale taky tam jdu s tím,že se i mě může něco stát!!!
Svéčko

#241 Re: Automobilový sport jsem měl rád, než jsem se nastěhoval na místo, kde se několikrát ročně závodí

2012-11-25 13:27

#15: Tomáš - Automobilový sport jsem měl rád, než jsem se nastěhoval na místo, kde se několikrát ročně závodí. 

 

Sice jsem proti zrušení, ale vážně by se nad těmito věcmi někd měl zamyslet a když už taková pravidla jako se zahradou mají tak dát vědět nejpozději posledního prosince předchozího roku, nejaké to čištění cest, zpřísnění pravidel pro stání i jezdce. Dnes opravdu stačí odjetá jedna sezona v nižší třídě a pak hurá na 280k čtyřkolku. Bohužel i dnešní chování lidí je někde jinde a to i na silnici "předjedu ho tam určitě nic nepojede", to co si dovolí někteří v autě si nedovolím ani na motorce která je mnohem menší a mrštnější.

Svéčko

#242 Re: Lopeník

2012-11-25 14:11

#213: hhaallyy - Lopeník 

Bohužel u tohoto článku nemůžu jinak než se vším napsaným souhlasit, jsou lidé kteří si nedají říct a lezou kam nemají, co se týká novinářů tak naprostá většina píše o tom co se stalo naprosto nezasvěcené a snaží se vytvořit senzci i za cenu toho že píší: "ubohý sračky, který by nikoho jinnýho nenapadly" a měly by se za to stydět a ne si to nechat platit.

Bohužel toto se týká motorkářů(motorkář na silném motocyklu najel do účastníků cyklistického závodu- kteří jeli za plného provozu, policie nikoho nestavěla a do zatáček jeli naprosto v protisměru), dnes rally a pokud budeme jezdit na koních tak i koní, kteří spásají trávu, serou po silnících a podobně.

Dolar

#243 Re:

2012-11-25 17:12

#1: pepe -

Jenze rally se odjakziva jezdi ve meste i vesnicich ... otom to prave je ... a kdyz se budou dodrzovat nejaka pravidla, tak neni duvod proc by tomu tak nebylo

reggy666

#244

2012-11-26 01:27

blbost zrušit, každej je zodpovědnej sám za sebe a pokud někdo porušuje bezpečnost atd, tak si následky musí vyžrat sám...je to nezodpovědnost a jako dobrovolnej hasiči pomáháme na Rally Vrchovina a ty lidi jsou opravdu kolikrát na rozbití úsměvu a to sebou maj i svoje potomstvo..... je smutný to že zemřeli 4 dívenky, ale kdyby stály tam kde mají stát žily by... :((
MANX

#245 OSUD

2012-11-29 03:53

Rád bych uvedl jeden ověřený fakt k těm dívčinám. Všechna tři zesnulá děvčata, kromě té malé sedmileté, byla v rámci příprav Rallyeshow Uherský Brod vybrány jako traťové pořadatelky, prošli bezpečnostním školením od zkušených pořadatelů a činovníků ( což je zdokumentováno a dívkami podepsáno), a naprosto přesně věděli, jak se mají chovat ve všech, i krizových situacích, které mohou při rallye nastat. Ty dívky nakonec z důvodu přebytku pořadatelů nebyly vybrány do týmu zabezpečujícího prostor rallye. Zároveň s nimi byl proškolen i ten chlapec, posléze oficiální proškolený pořadatel, označený reflexní vestou, za kterým po průjezdu prvních závodních vozů přišli na místo následné tragédie. Na tom místě neměli však co dělat. Bohužel však osobně znali tohoto pořadatele, mladého nezkušeného chlapce, který měl na starosti daný správně zabezpečený ( dle řádů FIA )  úsek( což je potvrzeno a ověřeno). Jedna z dívek s ním dokonce chodila, všechny dívky byly místní z blízkého okolí, a stále si připadali, že jsou členkami pořádajícího týmu. Tyto tři faktory stojí za tím, že se mladí, nezkušení lidé ocitli na onom kritickém místě, a že je ani nikdo nevyhodil, a že tam zůstali s pocitem, že se jim nemůže nic stát. Co se v zápětí stalo všichni víme. Kde je ale vina ? Víte, že když je na vsi pořádána zábava, váš známý tam dělá pořadatele, tak vás většinou pustí zdarma, a vy jste ve stejné pozici jako ty zesnulé dívky. ANO, ten pocit, že jsem tu místní, jsem tu zdarma, každého tu znám - právě ten pocit z každého najednou dělá hrdinu a nesmrtelníka. Skoro každý z vás, kteří protestujete proti rallye a chcete zrušení této atraktivní disciplíny, jste ty výše popsané pocity na venkově zažily. Takže se snadno vžijete do pocitů těch dívek. Je Vám už jasné, proč tam byli ? To je právě ta pýcha, pýcha na to být aspoň na chvíli členem něčeho důležitého, i když tomu moc nerozumím, nebo mě to ani nezajímá, ale být u toho, protože si celý rok do další rallye budeme mít o čem povídat a vytahopvat se, kdo z nás je "důležitější" pořadatel. A to je to smolné neštěstí, NE úmysl někoho připravit o život. Vím, řeknete mi, co ta paní za plotem vlastního pozemku, proč ta jen zraněná, když jen okopávala zahrádku. Víte, ta paní byla poučena, jako všichni občané obce Lopeník, věděla dopředu, že se rallye bude konat, byla na to připravena, protože to nebylo poprvé. A nebyla proti pořádání rallye. Je tady však jeden důležitý fakt, který je vykládán jinak, než byla skutečnost. Ta paní neokopávala nic na vlastní zahrádce, ta paní stála opřena o plot a sledovala závody rallye. ANO, je to tak. Až do osudného okamžiku, než do toho plotu nabouralo závodní auto, které předtím srazilo ty čtyři dívčiny. Proč to ale odnesla ta paní v té zahradě ? Nezafungoval snad pud sebezáchovy ? Nebo byla paní zvědavá, co to auto dělá s těly těch dívek ? Nebo vzhledem k věku nestihla udělat jeden či dva kroky zpět, díky kterým by zůstala bez jediného škrábance ? A zase je to tu, to smolné neštěstí, NE úmysl někoho připravit o život. Zamyslete se prosím nad výroky, které zde činíte, a kterými chcete zrušit rallye, zamyslete se sami nad sebou, nad svojí zodpovědností a morálkou. Vždyť se v těchto popsaných vzorcích chování stejně vidíte. ANO, takto to na venkově funguje. Víme to všichni, tak proč si najednou předhazovat něco jiného. Je mi líto celé této události a zmařených lidských životů, ty za žádnou rallye nestojí. Jenže tohle byl prostě osud. Velmi smutný osud. Rallye si nezaslouží tuto krutou daň, stejně, jako všichni, kterých se Vás to dotýká ať jako skalních fanoušků, či jen místních, "nuceně" přihlížejících občanů. Ta smůla, která postihla soutěžácký rok 2012 zase odejde z vlasti české a Vy, dnes odpůrci, budete mít rallye zase rádi jako dřív. Jen jedna poznámka na závěr. Média celou zemi informovala nějak, a to velmi klamavě, lživě, s vymyšlenými závodníky, s neověřenými informacemi, prostě tak, aby udělali dobře prodávanou senzaci. Dovolím si pro názorný příklad půjčit zde otištěný, mě známý a ověřený příspěvek, na kterém Vám to dokáži, že celou zemi média klamala. A klamou dále, ve všech kauzách, o kterých čtete každý den v bulváru, o umělcích, politicích, jejich osobním i profesním životě, černé kroniky apod. To jsou všechno informace, které Vás mají zaujmout titulkem na přední straně, díky kterému si to vydání koupíte. Jiný cíl to nemá. A aby měli o čem psát, tak si většinu informací redaktoři vymýšlí, zkreslují,  a ty skutečné si neověřují. V případě tragédie na rallye se pěkně vyřádili, ale že na Vás parazitují každý den, to už nevidíte. Prosím, otevřete oči, a používejte vlastní rozum, bulvár Vám jen zatemňuje rozhled a vnímání reality. Podle Vás je realita to, co píše ten bulvár. Přesně ve smyslu, to píšou v blesku, nebo říkají na Nově, tak to musí být přeci pravda, kde by na to jinak přišli. Jenže, je to tak, čím větší senzace, tím jste zvědavější a ten bulvární plátek si koupíte , a Novu sledujete (protože při seriálu Ulice Vám jde na ty senzační zprávy, spíše černou kroniku , několik upoutávek)  :-)

Zde Vám předložím pár odkazů, kde se dozvíte objektivně vše o kvalitě rallye v ČR, jezdcích, závodní technice, historii, pořádání rallye, pravidlech, bezpečnostních opatřeních, úspěších, a všech tragediích, prostě, o všem co Vám média záměrně zamlčují, a o čem neinformují

http://sportmn.com/cs/video/asociace-jezdcu-k-soucasne-situaci

http://sportmn.com/cs/magazine/sport-motor-news-cz-24-2012

http://sportmn.com/cs/magazine/sport-motor-news-cz-25-2012

http://sportmn.com/cs/magazine/sport-motor-news-cz-26-2012

http://sportmn.com/cs/magazine/sport-motor-news-cz-27-2012

http://sportmn.com/cs/magazine/sport-motor-news-cz-28-2012

http://sportmn.com/cs/magazine/sport-motor-news-cz-29-2012

http://sportmn.com/cs/magazine/sport-motor-news-cz-30-2012

http://sportmn.com/cs/magazine/sport-motor-news-cz-31-2012

http://sportmn.com/cs/magazine/sport-motor-news-cz-32-2012

http://sportmn.com/cs/magazine/sport-motor-news-cz-33-2012

.................................................................................................................................................................................              zde níže je slíbený příspěvek o senzacechtivosti a klamavosti bulvárních médií  ============================================== ===========================

Určeno: Rada pro rozhlasové a televizní vysílání

Odesílatel: Vebr Miroslav

Dobrý den,

chtěl bych se na radu obrátit s návrhem na prošetření reportáží a článků vztahujících se k tragické nehodě, která se stala v sobotu 10. listopadu 2012 při RallyShow Uherský Brod. Všichni příznivci rally, ale i soudní lidé cítí, že se stala velká tragédie, která mnoha lidem zcela změnila život. Nikdo tuto smutnou událost nijak nezlehčuje a soucítí s rodinami pozůstalých.

Jsem příznivcem automobilových soutěží a také mne velká tragédie zasáhla. O to více mne mrzí, že pořadatelé v celé republice mají otázku bezpečnosti diváků na prvním místě. Shoda nešťastných náhod pak byla za příčinou již zmíněné tragédie, při které vyhasly čtyři mladé životy. Chtěl bych ale hlavně poukázat na neobjektivnost a amatérismus některých médií, které se okamžitě chtějí na tragédii zviditelnit.

* V médiích bylo uvedeno, že se jednalo o amatérskou rally, přitom soutěž měla povolení od Federace automobilového sportu (FAS) a všechny posádky, to znamená jezdec i spolujezdec musejí mít platnou jezdeckou licenci. Jezdci s touto licencí se NESMÍ (dle řádů FASu) účastnit amatérských soutěží.

* Na TV Nova vystoupil s komentářem k události dle reportérky zkušený závodník rally Jan Petlach. V rally se pohybuji více jak 20 let a ani s použitím různých seznamů jsem toto jméno nikde nenašel. Lze takto zneužívat jména k neobjektivnímu hodnocení situace? V Uherském Brodě startovali opravdu zkušení jezdci, jako například Roman Kresta, Pavel Valoušek a další. Proč media neoslovily pravdivou zkušenost a raději si vybraly nějakého komparsistu?

* Podobně se zachovaly i Lidovky.cz, které uvádějí názor zkušeného jezdce Josefa Pomajbíka, ale ani tento jezdec se nenachází v žádných seznamech.

* Zajímalo by mne, podle čeho reportéři TV Nova a TV Prima posuzují, že řidič, který zavinil tragédii je nezkušený? Odkazují se na to, že tento jezdec nikdy nebodoval. Na závodech v ČR startuje v průměru 70 – 120 posádek. V každé soutěži boduje prvních 15. Znamená to, že ostatní jsou nezkušení? Michael Bartončík jezdí nepravidelně soutěže od roku 2002 a během své kariéry dokázal být ve třídě, kde startoval celkově čtvrtý…

* Ani v jedné reportáži nebylo vzpomenuto, asi záměrně, že v diskriminovaném místě byly cedule s nápisem zakázaný prostor. Tato cedule jasně vymezuje, kde můžou a nesmí diváci stát. Na tuto skutečnost poukázal pouze otec zabitých dívek.

* Nikde nebylo řečeno, že v tom místě byl pořadatel, který dívky měl vykázat pryč. Ten pořadatel byl totiž ze stejné obce a dokonce byl z rodiny postižených tragédií.

* V reportáži nebylo zmíněno, že děvčata stála metr od silnice, kde auta projížděla rychlostí kolem 170 km/hod. Lidský instinkt jasně říká, že od takových věcí raději dál. Nemohu přece spoléhat na to, že auto má brzdy.

Z dostupných informací vyplývá, že si dívky šly nejspíše za kamarádem (pořadatelem) popovídat. Ten je měl vykázat ze zakázaného prostoru, ale neučinil tak. Následně auto ve velké rychlosti dívky smetlo. Nejde mi o to poukázat na nevinnost posádky. Tragédie se stala a je potřeba hledat příčiny, aby se víckrát takové neštěstí neopakovalo. Automobilové soutěže

jsou postavené na tom, že posádka projede daný uzavřený úsek co nejrychleji. Každá posádka nastupuje do soutěže s podvědomím, že tento sport je nebezpečný. Nikdo ovšem nejde do závodu s tím, aby zabíjel sebe nebo druhé. Milióny lidí hraje fotbal i když ví, že i tady jsou zákeřné fauly, které občas člověka zmrzačí. Je ale smutné, že média neinformují objektivně. A co mne nejvíce mrzí je fakt, že se média honí za senzacemi ve chvílích, kdy teče krev. Postavit kariéru na lidském neštěstí je nelidské a s prominutím hodně nechutné.

S pozdravem

Vebr Miroslav

Vsetín

 

Rally

#247 Re: Poznejte co je doopravdy rallye

2012-11-30 22:59

#246: MANX - Poznejte co je doopravdy rallye

MANXi, ozvi se mi prosím na email navrhy@narallysrozumem.cz díky.


Nepřihlášený uživatel

#248 Pravda o stavu českého státu

2012-12-07 11:40

Jak dlouho se nechají lidé okrádat

Občané České republiky vyprodukovali v roce 2011 přibližně o 200 miliard korun více zdrojů (produktů a služeb), než spotřebovali. Přesto vzrostla zadluženost státu, domácností a firem přibližně o 500 miliard. Jak je to možné?

Investice a zisk
Je to celkem jednoduché. Základním cílem investic je dosažení zisku. Většina reálných aktiv v ČR byla prodána zahraničním investorům. Ti si půjčili od svých bank, které jim peníze natiskly. Nyní je bankám vracejí, a česká ekonomika jim na to musí vydělat.

Převážná většina kapitálu (70–80 % celé ekonomiky v ČR) patří zahraničním vlastníkům. Místní „kapitalisté“ jsou většinou zadlužení a podstatnou část potenciálních zisků pohltí splátky dluhů a úroků. Většina tzv. českých miliardářů má dluhy přibližně ve výši držených aktiv.
Český stát proto není schopen na daních vybrat dostatek peněz ke své spotřebě. Navíc politici ročně z rozpočtu ukradnou přibližně 150 miliard Kč. Rozkrádání veřejných rozpočtů je nedílnou součástí existujícího systému. Volby vyhrává ten, kdo utratí více za volební kampaň (naposledy to byla ČSSD), vládnou však ti, kteří se dohodnou na podílech z kořisti. Svým poraženým kolegům nechali pár drobků, aby nezpochybnili systém, ze kterého všichni profitují.
Politici jsou většinou pouze herci, které najímají investoři zhodnocující svůj kapitál pomocí investic do politického show. Úkolem politiků je šířit atmosféru nenávisti mezi lidmi. Hrají hru na pravici a levici a lidé, kteří jim to baští, se stávají levičáky a pravičáky. Ve skutečnosti však politici nevládnou, ale dělají jen to, co jím vlastníci nadnárodního kapitálu dovolí. Rozkrádání veřejných rozpočtů je jen lokální bonus.

Snižování výdajů snižuje spotřebu a následně míru zisku
Zvyšování daní a snižování výdajů, které politici předvádějí nyní, ve svém výsledku pouze sníží domácí spotřebu. Pokud nevzroste export, tak klesne i produkce. Vzhledem k obdobnému vývoji v okolí lze předpokládat, že export příliš nevzroste. Opatření jsou však nutná, neboť investoři nedovolí, aby byla ohrožena ziskovost jejich investic. Občanům a státu úspory nepomohou vůbec. Naopak situace všech v ČR se zhorší. O to však jde, jsme manufakturou Evropy a „čím více se olivy mačkají, tím více z nich lze získat oleje“.
Zcela je také opomíjen fakt, že peníze, které si český stát půjčuje, v převážné většině natiskne ČNB, která je s nepatrným úrokem předá komerčním bankám, které je státu půjčí za komerční úrok. Všechny komerční banky v ČR patří zahraničním subjektům, které zde mají tučné zisky. Na banky patřící investorům z EU navíc nemá ČNB valný vliv (ČNB nerozhoduje o jejich bankovní licenci).
„Možná je to však nutné. Bez zahraničních investorů bychom možná neuměli vyrábět auta a stavět domy a vydávat kreditní karty. Museli nás to naučit, a my za to teď musíme platit.“ :-)
V USA jsou na tom relativně lépe. Lidé v USA vyprodukovali v roce 2011 přibližně o 900 miliard USD méně zdrojů (zboží a služeb) než spotřebovali. Amerika však příliš šetřit nemusí. Jak je to možné?
Je to celkem jednoduché. FED natiskne USD a banky je vesele půjčují. Když nastane problém, přimhouří FED oko, a dluhy jim odpustí. Vždyť ty peníze nikomu nechybí. (Poznámka: Omlouvám se za zjednodušení značně komplikovaného postupu zvaného kvantitativní uvolňování. Ostatní státy dodají do USA za natištěné USD své zboží, stejně jako my.) Netuším, jak dlouho to bude fungovat, protože o tom rozhodne Čína (tu zřejmě nevybombardují).

Stávající finanční systém je založen na stálém růstu zadlužení
Naším problémem není jen zkorumpovaný mocenský systém, ale především finanční systém, kterému parlamenty a vlády slouží.
Naše ekonomika, ale i řecká, či španělská a další, jsou v nejlepší kondici ve své historii. Dokážeme produkovat dostatek všeho, máme přebytky na vývoz. Zboží však není komu prodat. Celý problém je pouze finanční, tedy virtuální. Ekonomický růst je zcela závislý na růstu dluhů a exportu. Bez růstu dluhů nemůže narůstat peněžní zásoba. Když nenaroste peněžní zásoba, nemůže se prodat více produktů.
Bez ekonomického růstu nelze splácet dluhy a úroky. Proto konec zadlužování způsobuje krizi. Je to však pouze krize směnného systému řízeného bankami. Většina ekonomik je naprosto zdravá, nemocný je finanční a politický systém. Dokud nás bude ovládat finanční systém a politici okrádat, bude se naše situace stále zhoršovat. Brzy ztratíme i schopnost vyrábět, protože nás nedostatek peněz nutí uzavírat výrobu. Teprve potom může nastat skutečná krize – nedostatek produktů. Zatím je ještě ekonomika ve většině zemí Evropy v pořádku.
Zvyšování či snižování daní, zvyšování či snižování sociálních výdajů nemají na ekonomiku v současném stavu téměř žádný vliv. Množství peněz v ekonomice zůstává stejné, mění se jen struktura těch, kteří peníze utratí. Je to však účinné téma pro mediální show politiků, protože snadno vyvolává závist a nenávist mezi lidmi, kteří zaslepeni zlobou strkají hlavu do finančního otroctví.

Věřím, že to lidem dojde dříve, než nám politici a bankéři způsobí nevratné škody. Zatím jsou ztráty převážně virtuální, stačí je jen vymazat z počítačů.
Jabadaba Dú

#249 zachraňme Motorland v Bělé pod Bezdězem

2012-12-17 15:25

Pojďme všichni podpořit Motorland v Bělé pod Bezdězem, nebo se za chvíli nebude moct jezdit ani tam.
http://www.petice24.com/petice_proti_zrueni_motorland_bla_pod_bezdzem

marrrqui

#250 Re: Narozy obyčejných lidí - nikoliv zaslepených fanatiků

2013-01-04 21:54

#17: Tomáš - Narozy obyčejných lidí - nikoliv zaslepených fanatiků

Celou tuhne snůžku keců nehodlám číst. Jen chci reagovat na něco, co jasně naznačuje míru intelegence většiny lidí, kteří se snaží působit chytře v tématu, o kterém nemají ani šajn. Pokud je někde páska, stoupat si za ní. Pokud je někde cedule ,,zakázaný prostor", nestoupat si tam. Zbytek je na míře právě tvojí inteligence, kterou ale vy máte zřejmě nízkou, protože jinak by ti taková triviálnost došla i na místě.

Většina z vás zřejmě má strach z odpovědnosti. Mám pocit, že byste klidně vzali mladšího sourozence pár metrů od silnice do zakázaný zóny, a pak si ještě stěžovali, že do vás vlítlo auto.

Že byste všichni byli majitelé autodromů, který platí média a už se těší na ty penízky, který se jim posypou, jestli bude rally povolena jen na okruhu? O tohle to totiž celý je, jestli vám to, vy stádo tupejch médiama zmanipulovanejch ovcí, nedošlo! Až se bude dělat nějakej test o davový manipulaci, můžete se tam vy všichni přihlásit, protože jste exemplární příklady!