Petice za zákaz kouření v restauracích

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice za zákaz kouření v restauracích


Nepřihlášený uživatel

#101

2013-02-06 15:47

Nikdy jsem pro tohle nechtěl hlasovat a nechtěl tak být tím "protivným napraveným kuřákem", ale bezohlednost a nevychovanost,zejména mladých lidí a taky moje onemocnění, mne vede k tomu, že čím dál tím víc chápu a souhlasím!!

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-02-08 20:27


Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-02-08 21:08


Ski zdar !

#104 Trestní odpovědnost majitelů restaurací

2013-02-08 21:14

Restaurace, kde se podávají obědy a večeře je veřejný prostor, kam mají svobodný přístup všichni včetně dětí, nemluvňat a těhotných žen. Provozovatel těchto zařízení v žádným případě nesmí tolerovat příkoří , které v jeho prostorech činí kuřáci vůči nekuřákům. Ve spousě vyspělých zemí to už pochopili, nám to ale bohužel ještě nějakou dobu bude trvat. Argumenty kuřáků jsou sobecké a bezohledné.
Nemám nic proti uzavřeným klubům, kde je omezený vstup jen pro členy, anebo jen pro plnoleté - tam, pokud se tak majitel podniku rozhodne, tak tam ať se vesele kouří. V nákupních centrech se taky nesmí kouřit, ale to je zařízení 21. století. Těším se, až budeme mít v zemi i všechny restaurace 21. století.
Zítra odjíždím lyžovat s dětmi do Itálie a vy kuřáci ani netušíte, jak se těším do restaurací, kde na 100 % vím, že zaručeně neuvidím ani jednoho vajgla.
Vzkaz pro rozumbradu !

#105 Re: Bolševik byl proti vám čajíček

2013-02-08 21:29

#95: Jste vůbec svéprávní? - Bolševik byl proti vám čajíček

Jsi se svými trapnými názory vedle, jak ta jedle !

Restaurace je sice soukromý subjekt, ale je určena pro širokou veřejnost. Zmiňuješ plovárnu - když majitel nebude čistit vodu a všichni, co se budou koupat dostanou vyrážku a slezou jim nehty, tak budeš taky tvrdit, že se jedná o soukromý majetek a že si majitel může s vodou dělat, co chce ?

Srovnej si v hlavě rozumy, než něco vypustíš ven ty rozumbrado !!!


Nepřihlášený uživatel

#106 Re: Trestní odpovědnost majitelů restaurací

2013-02-09 12:04

#104: Ski zdar ! - Trestní odpovědnost majitelů restaurací

Za to se tam vesele hulí, třeba na tribuně při tenisu...

Jarda

#107 Re: Re: Re: Re: Nekuřáci v Česku umírají kvůli kuřákům. Tři tisíce lidí ročně

2013-02-17 00:51

#22: zachrance.od.mury - Re: Re: Re: Nekuřáci v Česku umírají kvůli kuřákům. Tři tisíce lidí ročně

Vážený, pokud si budete sám plně hradit léčbu chorob, způspobených Vašim kouřením, pak teprve budete moct prohlásit, že si své následky ponesete jen Vy sám. Pokud budete chtít, aby Vám na to přispívalo naše zdravotnictví, tak Vám má do Vašeho kouření co mluvit kdokoli, kdo do toho zdravotnictví taky přispívá. Svoboda jednoho končí tam, kde začíná omezovat svobodu jiných.


Nepřihlášený uživatel

#108 Re: Pasivní kouření

2013-02-25 11:39


Nepřihlášený uživatel

#109

2013-03-01 18:56

Zaměstnanci restaurací mají právo na zdravotně nezávazné prostředí stejně jako všichni ostatní pracující.
KLÁRA

#110

2013-03-01 18:58

TRESTNÍ OZNÁMENÍ NA KLAUSE, NEČASE : http://klaus-necas-trestni-ozn.blog.cz

Nepřihlášený uživatel

#111

2013-03-01 19:11


Znám podnikatele, kteří mluví o tom, že bohužel si v této konkurenci nemohou dovolit zakázat kouření, protože by přišli o zákazníky. Ale pokud to platí pro všechny, je jiná situace.
Toto proběhlo před pár lety v Irsku - na pár dní se návštěvnost přechodně snížila, ale pak se tam hosté začali vracet a s nimi přibývali další - ti, kteří předtím kvůli kouření nechodili.
A výběr zařízení není všude -nelze se na to dívat optikou velkoměsta.
Mám řadu známých, kteří nechodí na obědy jen proto, že v blízkosti nemají nekuřáckou restauraci -a za půlhodinu obědové přestávky se toho moc nestihne.

Tento příspěvek byl odstraněn administrátorem webu (Zobrazit podrobnosti)

2013-03-02 14:30



Nepřihlášený uživatel

#113 Re:

2013-03-02 15:22

#111: -

Neznám hospodu, kde by se v době oběda hulilo.


Nepřihlášený uživatel

#114 Re: Re: Re: Bolševik byl proti vám čajíček

2013-03-04 12:13

#112: - Re: Re: Bolševik byl proti vám čajíček

Velice zajimave. Zajimalo by me, co Vas vede k tomu, ze si myslite, ze se nemuzete vyhnout prepalovanym tukum, hormonalni antikoncepci ci domacim mazlickum. To pri trose zamysleni jiste uznate, ze neni pravda. Pri trose zamysleni take jiste uznate, ze neni tak uplne mozne se vzdy vyhnout kuracke restauraci. Jasne, volba je do restauraci vubec nechodit - vynechat tridni srazy, oslavy narozenin, nekdy i povinna jednani ci schuzky, nechat deti mrznout na vylete pred hospodou atd. a to jen proto, aby si mohli kuraci (kteri jsou m.j. v mensine) svobodne kourit ve verejnem prostoru. Neprijde Vam to ponekud absurdni?


Nepřihlášený uživatel

#115

2013-03-05 19:18

Až bude zákaz kouření v restauracích začnu do nich chodit...

Nepřihlášený uživatel

#116

2013-03-05 19:43

Hurá, konečně se našla skupina rozumných lidiček !!!!
jaa13

#117 Taky vyhlídky

2013-03-05 20:52

Droga bez ducha miluje slabocha, slaboch bezduše svou drogu...
Jeden na koni, druhej na kolenou...aj, jak demokratické!
Boudar

#118 Na vesnici žádná možnost volby není

2013-03-05 21:34

#1: -  

Bývá tam jen jedna hospoda kterou pár nezaměstnaných místních mladíků totálně zahulí.

azas eprd

#119 ...a kolo dějin se točí...

2013-03-05 22:44

Podle výsledků širokého veřejného průzkumu vyvozuju, že i v mém městečku by nás měla být převaha, těch, kteří nevyznávají nikotin. No řekněte, logicky, nečekali byste tu pro ně i škálu nekuřáckých osvěžoven v nějakých adekvátních proporcích? A třeba jednu, co by jí slušela na dveřích třeba i moje hvězdička té nej? Čekali? Marně. Není tu. Ani nej, ani jiná. Prostě žádná. A můžeš hrabat prstíčkem, jak chceš. Pajzly, knajpy, putyky, nálevny, bary i "nóbl" podniky, ocejchované i ty co barvu tají, marně. A co cukrárna? Ta s dětským koutkem k tomu? Ne, ne. Kuřácká! Tak taky ne. Plesy? Tak prd. A co v sousedním okresním městě? Není to tak daleko, větší město, ti se tam jistě mají. Mno mají, mají, pod primátorsko senátorskou taktovkou nikotinového mága tak nějak v kouřmo bleděmodrém. Ještě že mi zbyde tolik možností k svobodné volbě, kde nesegregována, neomezována kouřem, se mohu naobědvat, povečeřet s přáteli, pohostit předškolní příbuzenstvo, uspořádat slavnostní sešlost, vypít sklenku ve dvou, zatancovat si, ... jako třeba v parku, v čekárně u doktora, na sklepních schodech činžáku, u nesoběstačné babičky v garsonce, na méně frekventovaném chodníku, na křídle gripenu..., v kostele nebo na hřbitově se mi zatím trochu ekluje, ale po prezidentské inauguraci kdo ví :-)
víly

#120 zavilí šakali

2013-03-05 23:35

Když si pročítám pronikotinové příspěvky příspěvky, žasnu. Bezbřehá sebestřednost, rozcáplé nafuněné ego, pokřivená logika jim leze i z uší, zato ohleduplnosti a respektu a empatie stačí tak mravenci ke kotníkům. Čítankové ukázky stupidního sobectví
trpaslík

#121 Re: Re: Pasivní kouření

2013-03-06 16:48

#5: m_c_k - Re: Pasivní kouření

Podívejte se na ten příměr s kostelem z jiné stránky. Jaké by to bylo kdyby si v kostele hulil jak chtěl? Že by se zřídily kuřácké a nekuřácké kostely? A ještě jeden pohled. Jako chodí lidé do kostela poklábosit s bohem, tak já chodím do hospody poklábosit s kamarády.


Nepřihlášený uživatel

#122

2013-03-06 19:41

Pro některé hospodské to bude diskriminační, protože tam chodí hlavně kuřáci ...... ale přesto jsem to podepsala, protože polovičaté řešení není řešení. Pak se to pomalu ale jistě vrací tam, kde to bylo.

Ti kuřáci si budou muset zvyknout. Jen se obávám, že i kdyby ten zákon prošel, tak se zase bude obcházet. Viz zákaz kouření na veřejných místech, např. na zastávkách MHD.

Nepřihlášený uživatel

#123

2013-03-07 14:28

Díky

Nepřihlášený uživatel

#124

2013-03-07 14:45

Jsem daleka tomu něco podepsat, ale tady jsem nezaváhala ani vteřinu.

Nepřihlášený uživatel

#125 Re:

2013-03-07 15:42

#122: -

Samozřejmě. Pitomé zákony se prostě obcházejí...