Petice k iniciativě NECHCI EET

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice k iniciativě NECHCI EET


Nepřihlášený uživatel

#51

2016-08-14 05:07

Nápad s povinnými registračními pokladnami prosazoval už ministr financí Ivo Svoboda.  Ten nakonec, nejsa právníkem, skončil na pět le v base. Ani jeho šéf Gross s tím nic nenadělal.


Nepřihlášený uživatel

#52

2016-09-15 11:05

Jsem jen obyčejný zaměstnanec, ale náklady na zavádění EEt budou než se mluví. nejde jen o pořízení systému, ale také školení zam-ců, náklady na poradce, účetní, více administrativy podnikatelů, ale i státu. Už takhle přijdete na FÚ a když se na něco zeptáte tak nikdo neví. běhají z kanclu do kanclu a shánějí někoho kdo vám něco řekne. Jděte k čertu s EET a vemte si i kontrolní hlášení. Taky kravina. Jen to zabírá čas a náklady na papíry do tiskárny.

Nepřihlášený uživatel

#53

2016-09-20 08:52

Pro nás malé živnostníky, je to opravdu likvidační. Chce se nás p. Babiš zbavit? Už teď nevíme co dřív platit, ceny zboží stale stoupají, a lidé nemají takové finanční prostředky, aby se restaurace a malé hospůdky, jako je ta má, opět naplnily lidmi.Děkuji,že jsem se mohla přidat k teto iniciativě.
Baby

#54 Re: Re: Souhlas s pokladnami

2016-09-20 20:10

#25: - Re: Souhlas s pokladnami 

 Po dnešní konzultaci s paní na EET, jsem měla ten samý pocit, podnikám 10 let a mám toho teď plný zuby, stánkaři a ti kterých se to týka níkdy platit nezačnou, já ačkoliv jsem vždy daňe a pojištění platila teď musím zase zaplatit za internet, pokladnu atd je mi z toho zle a nemám chuť dál podnikat, skončím a stát bude platit mě..... určitě se to vyplatí, protože nasr... lidí kolem sebe vidím čím dál víc

 

Baby

#55 Re:

2016-09-20 20:17

#14: -  

 souhlasím :) po dnešní konzultaci na lince EET jsem to řekla i paní na telefonu, o nic jiného nejde :(

 

Baby

#56 Re: Ano, bude líp

2016-09-20 20:19

#16: xyz - Ano, bude líp 

 mazaný křivák 

Baby

#57 Re: Re:

2016-09-20 20:33

#41: - Re:  

 Pokud nepracujete ve státním sektoru, tak ty Vaše daně a pojištění  a odvody platí zaměstnavatel, platí podstatně víc než Vy, možná Vám to nedošlo, ale i kdyby každý den odešel v 10 hodin dopoledne je odpovědný za to, že budete mít výplatu na účtu a zaplacené pojistné i ve chvíli, kdy se firmě nedaří, a pokud by to tak nebylo, budete první v řadě, kdo bude křičet, možná Vám to ještě nedošlo, ale pokud on si řekne, že tuhle odpovědnost neponese a skončí, Vy jste bez práce a příjmu.

Pokud pracujete ve státním sektoru, je to ještě smutnější, nemáte totiž ponětí o současném stavu trhu, jako většina politiků. Moje firma živí 5 lidí, vždy jsem platila daně i pojištění, ale celou současnou situaci už nemíním dál řešitm nechci studovat stovky předpisů, abych mohla podnikat, moje práce mě bavila a mé zaměstnance taky, ale je toho moc, raději skončím a půjdu na pracovní úřad a pak sociální úřad, Babiš nově na daních přece vybere tolik, že uživí nás všechny....... 

*66

#58 Re:

2016-09-20 20:38

#30: -  

 Chudáku ubohej


Nepřihlášený uživatel

#59

2016-09-21 14:31

Pan Babiš všechny podnikatele napadá, že kradou, on na to má lidi. Jinak to je jenom soustřeďování dat státu o ničem jiném to není, aby pan Babiš mohl zamést s případnou konkurencí. Nevím, co bude stát dělat, až se mu po zavedení EET přihlásí na Úřad práce 1 000 lidí, kteří do toho nepůjdoua raději skončí. Navíc znám mnoho podnikatelů, kteří jsou výbornými řemeslníky a podnikateli, ale s moderními telefony a počítači jsou totálně mimo. Už vidím, jak si pořizují moderní zařízení se kterým nebudou vědět, co dělat. A ještě je budou FÚ nahánět, že udělali něco špatně. Vím, to z vlastní zkušenosti. V minulosti jsem dělala DPH cca 1 týden, nyní, díky kontrolnímu hlášení, tento samý úkon dělám cca 1/2 měsíce. Místo aby se vše zjednodušovalo, tak je to horší než za totáče.

Nepřihlášený uživatel

#60 Re: EET mě netrápí, přecházím na bezhotovostní platbu

2016-09-21 18:11

#45: Majitel hospody ve šluknovském výběžku - EET mě netrápí, přecházím na bezhotovostní platbu 

 Jsem zvědavá, jak dlouho budou hosté platit za 14 dní.(Asi za chvíli nebudete mít štamgasty, ale dlužníky a rozhádanou vesnici.)  Možná tak měsíc, někdy i déle. Jak dlouho vydržíte fiancovat hospodu ze svého. Vím o čem mluvím, protože v případě akcí, které jsou na fakturu, ty největší firmy mají splatnost i 3 měsíce.


Nepřihlášený uživatel

#61 Re: Re:

2016-09-21 18:14

#46: - Re:  

 Vy jste to někdy účtoval?


Nepřihlášený uživatel

#62 Re:

2016-09-21 18:19

#53: -  

 Jasně, že chce, o nic jiného mu nejde, protože pak je koupí sám a bude je i provozovat. Můžu Vám poradit, udělejte z hospody klub.

marticdi
Nepřihlášený uživatel

#63

2016-09-22 07:29

Petici podepisuji, správně souhlasím že nejde o pár korun od hostinských a kadeřnic, ale o data..a o neustálé připojení na internet. Velký bratr se dívá..a minimálně 500kč měsíčně to bude stát a i ti drobní živnostníci co mrznou od rána u stánků, aby prodaly pár hrnečků co sami uplácali. Nějaké větší firmě je to jedno, ta má už internet v kancelářích. Celkově jsem proti zblbnutí populace neustálým připojením na net. Už od škol jsou naše děti nuceni se připojovat..


Nepřihlášený uživatel

#64 Re: Re: EET mě netrápí, přecházím na bezhotovostní platbu

2016-09-22 07:32

#60: - Re: EET mě netrápí, přecházím na bezhotovostní platbu 

 Máte pravdu, oni to stejně štamgasti budou platit hned..ale  koza se nažere občas poslanou fakturou.

 


Nepřihlášený uživatel

#65 Re:

2016-09-22 07:35

#59: -  

 souhlasím, Bojuji s tabletem...samé klikání a on si stejně dělá vše po svém. A ten program zdarma na EET je fak jednoduchý, ale je to boj na dajších 15 minut z času Vašeho -našeho...mám masáže , kosmetiku a musel jsem pořídit tablet s mobilním  internetem, a jakékoliv připojení žere kredit, tablet si žere data a moje peníze ikdyž nechci. Nejde to omezit. Takže abych přirážel zákazníkovy 50kč k účtence..a nebo platit  600kč měsíčně...a o to jde . Jsou v tom velké peníze  a  data..Tablet chce vědět kde bydlím, co jím, kam běhám, koho mám v kontaktech, kde spím..prostě  totální kontrola svobody

marticdi
Nepřihlášený uživatel

#66 Re:

2016-09-22 07:42

#52: -  

 Je to minimálně každé 2 roky(záruka na spotřební zboží)  nový tablet za 3500kč, a  měsíčně !! 600kč připojení mobilní, nebo 320měsíčně wifi.. a to vše pokud máte EEt program zdarma..jsou zatím 2 pexeso (stojí za prd) a kasa fik..ten je super   a pak  čas...spoustu času na hraní s tabletem před zákazníkem..cca 15min  když budete přepisovat kod z FÚ na účtenku,  jinak ještě 3500kč na tiskárnu..počítám, že  také za 2 roky nová bude muset být

marticdi

#68 Re:

2016-09-22 07:50

#30: -  

 My zákony dodržujeme, ale nechceme platit každý rok navíc 3500 za techniku, 3500kč za připojení na net.. a spoustu času strávit  na Fú, zajištováním chodu eet a papírování....prostě chci dělat svojí práci..pomáhat lidem a na konci roku zdanit co zbyde,  Podnikám pro cca 600 lidí za rok ..čili jim musím přiúčtovat  cca 10kč k 50kč za ostříhání..proč?  komu půjdou ty peníze..do číny na výrobu tabletu a zahraničnímu vlastníku mobilní sítě..takže  česko z toho neuvidí ani korunu


Nepřihlášený uživatel

#69

2016-09-24 23:34

pro "miniživnostníčka"jako jsem já,který má komisní bazárek s oděvy + dává zdarma oděvy "potřebným"/ -charita- je EET zcela likvidační!Děkuji Vám pane Babiši!!!

Nepřihlášený uživatel

#70

2016-10-04 16:00

Je to svině

Nepřihlášený uživatel

#71

2016-10-06 21:27

Dle mého názoru celá EET nemá sloužit k ničemu jinému než špiclování,zotročování a systematické likvidaci drobných živnostníků. Po jejich likvidaci jim agent Bureš jistě rád nabídne volná pracovní místa ve svých masných,chemických či jiných závodech které jistě poctivě nabyl, protože levných otroků není nikdy dost. Jo STB to byla zřejmě dobrá škola. S těmito praktikami nesouhlasím a proto jsem petici podepsal. S pozdravem Marcel
Zuzka D.

#72

2016-10-07 12:27

Jsem svodobna matka s2detmi.a vedu malou hospůdku v malé obci okolo300obyvatel. Nejen že mi to přidá práce,ale vezme mi to i peníze z rodinného rozpočtu pro stat.a.v čem stát teda podporuje mladé rodiny a podnikatele.natoz svobodnou radobypracujici matku, ktera se dala vzhledem k okolnostem na zivnost. a ted tohle.Jsem zásadně proti eet. :(


Nepřihlášený uživatel

#73

2016-10-12 21:56

Kdo mi zaplatí čas s trávením plateb u EET , jak k tomu přijdou moji klienti, které budu zdržovat díky EET ? Kdo mi zaplatí čas strávený starostmi s výukou a komplikacemi s EET ? Babiš jedná přesně podle přísloví " Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě " !


Nepřihlášený uživatel

#74 Oficiální tištěná petice pro zrušení zákona o evidenci tržeb.

2016-10-14 08:42

Elektronické petice nemá právní váhu, proto jsme tu s tištěnou peticí. Šiřte, tiskněte a podepisujte!

 

Vážení přátelé,

považuji za nutné reagovat na orwellovský experiment z dílny současné vlády, zákon č.112/2016 Sb., o evidenci tržeb. Tento zákon nejenže radikálně zasahuje do občanských práv a svobod, ale do české již tak polarizované společnosti vnáší další nedůvěru a pokřivení mezilidských vztahů; navyšuje přebujelou byrokracii a legalizuje šmírování a úřednickou šikanu. Naivní je představa, že tyto "nové pořádky" postihnou pouze živnostníky a podnikatele; negativně se dotknou života každého z nás.

Kdo z Vás by měl potřebu podpořit tuto výzvu, prosím, vytiskněte si petici i s podpisovými archy (viz odkaz níže), podepište a zašlete poštou na adresu: Ivo Hucl, Šťáhlavice 63, 332 04 Nezvěstice. Vítané je samozřejmě jakékoliv další šíření a mediální podpora.

Jak kdysi napsal básník Lawrence Ferlinghettti: "Jen mrtví se neangažují".

Ivo Hucl

PS:
Svět se dá spravovat, jen když se do něj příliš nevměšujeme
Jak to vím? Tím, že tomu tak je:
čím více zákonů a omezení, tím chudší je lid..
jak přibývá zákonů, tak přibývá lupičů.
Proto moudrý říká:
do ničeho příliš nezasahuji a lid bohatne
Velký stát by neměl chtít nic jiného,
než aby přivedl lidi dohromady a staral se o ně.
Lao´c

 

https://drive.google.com/file/d/0B02kK0Dsjaw4bmtmZG5QR05QNTA/view


Nepřihlášený uživatel

#75

2016-10-17 19:37

Ještě chvilku a zakážou nám páni politici všechno. Jo Šel jsem do důchodu a za to co jsem udělal pro stát za 40 let mám důchod 4.840,- kč.