Stop výstavbě nákupního centra na místě VS haly ve Frýdku-Místku.

MMA zápasnik

#176

2012-03-20 21:06

no tak v obchodě pracují prodavačky,uklizečky,management to už je dost míst.

Nepřihlášený uživatel

#177 Re:

2012-03-20 21:35

#176: MMA zápasnik -

zajímavé počtení na téma: Problematika super- a hypermarketů – nadnárodních obchodních společností.

http://www.hnutiduha.cz/olomouc/nase-aktivity/jednani-s-urady/problematika-super-a-hypermarketu-nadnarodnich-obchodnich-spolecnosti/

Svět je  třeba vidět v souvislostech.

adamZ

#178 Re: Re:

2012-03-21 03:49

#177: - Re:

Mnohokrát děkuji za sdílený odkaz! Smutné na tom je to, že je z roku 2002. Jak vidno 10 let poté je situace stejná ne-li horší. Navíc situace s naší VSH to jen dokazuje. Holt korunový rohlík hýbe naší společností.

Dymkarr

#179 Petice proti výstavbě obchoďáku

2012-03-21 12:15

Dobrý den, bojím se toho, že i když nějakou petici máme a bude tam několik stovek nebo několik tisíc podpisů, tak si radní našeho města udělají co chtějí, tak jak to bylo se stavěňím Kauflandu pod Frýdeckým kostelem. Pod petici jsem se podepsal a doufám že halu nechají takovou jaká je, protože je to skvost F-M.
Scorpio

#180 Nikdy není pozdě změnit ŠPATNÉ rozhodnutí !!!

2012-03-21 12:29

Smutný to pohled bude na moje rodné město, jež se bude prezentovat pouze jako město "obchodních krabic", jako město odmítající jak historii, tak kulturu a architektonickou zajímavost! Jako volič jedné ze stran vládnoucích dnes na magistrátu jsem znechucena tím, jak její představitelé zacházejí poslední dobou s veřejným míněním občanů města a voličů. Začalo to už novým autobusovým stanovištěm. Prosazení jeho výstavby v situaci, kdy nebylo možné jej situovat přímo u podchodu k nádraží a jeho plocha je oproti starému stanovišti snad ještě menší, bylo čirým nesmyslem. Pokračovalo to absolutně nesmyslnou reorganizací věřejné dopravy, kdy na nové stanoviště, odkud vyjíždějí dálkové linky, jede MHD v požadovaném směru cca jednou za hodinu a někteří dopravci tam rovnou odmítli zajíždět... A sportovní hala? To už je opravdu vrchol všeho radničního "snažení" ! 20 let chátrá abychom ji za 80 mega prodali jako "pozemek"...fakt bomba...to gratuluju (hlavně sobě k tomu, že jsem volila někoho, kdo mě takhle nutí k vystřízlivění ...)! Jinde se haly uživit jakž tak dokážou, asi proto, že se v nich pořád něco děje! U nás tedy opravdu mrtvo. Jedna výstava, jeden koncert a veřejné bruslení to asi nezachrání...Kde berou radní jistotu, že nová slibovaná hala s poloviční kapacitou se uživí? Není to spíše v lidech, kteří ji mají "na triku" ? Máme kvůli jejich neschopnosti přijít o jednu z mála dominant našeho města? Máme mít místo důstojného stánku sportu a kultury (kdyby jej ovšem řídil někdo schopný) mít další "nákupnu", které se dnes zavírají jako houby po dešti, neb je v nich málo zákazníků? Já říkám ne!!! Srovnávací studie nákladů na opravu staré haly a výstavbu nové uveřejněná na stránkách města dle mého názoru vůbec nevyznívá v neprospěch stávající haly. Rozdíl pár desítek milionů je s ohledem na kapacitu míst ve staré hale podle mého zanedbatelný, zvlášť při přihlédnutí k tomu, za jaké kraviny město jiné miliony utrácí bez toho, že by to radním "trhalo žíly". A páni radní, nikdy není pozdě změnit ŠPATNÉ rozhodnutí !!!
Tom

#181 Hala Polarka - sportovni akce

2012-03-21 15:51

Z posledního Zpravodaje Rady města F-M vyplývá, že Polárka bude (také) sloužit sportovnímu účelu. V tom případě vidím účelnější zbourat stávající "monstrum" a postavit novou moderní stavbu, zvlášť pokud rozdíl v ceně je řádech procent.

Citace ze Zpravodaje:

Polárka má oproti jasným ekonomickým ukazatelům výhodu oproti VSH i v nových aktivitách, jako je badminton či střelnice, a větší variabilitě směrem k různým kulturním akcím.


Nepřihlášený uživatel

#182 Re: Hala Polarka - sportovni akce

2012-03-21 16:04

#181: Tom - Hala Polarka - sportovni akce 

 Zajímalo by mne, co to jsou ty nejasně jmenované "jasné ekonomické ukazatele"....?

A v té stávající by badminton a střelnice po rekonstrukci být nemohly ?

(možná je už známo, kdo bude tu střelnici a badminton provozovat.....???!!!)

ondra

#183 Re: Hala Polarka - sportovni akce

2012-03-21 16:32

#181: Tom - Hala Polarka - sportovni akce 

No, pokud se tady bude argumentace opírat o Zpravodaj a hlavně články podepsané (pp), tak je to jenom ztráta času a nemá smysl se o něčem bavit...

Marek Vlček

#184 Oprava vs. nová hala

2012-03-21 23:54

Oprava podle zaujaté studie firmy Arkal (dělají více méně všechny studie města a analýzy i jiných měst) by stála 400 mil korun, stavba nové haly 369 mil korun. Jinak částka za opravu byla v roce 2006 360 mil. Na městě mi bylo řečeno, že se počítá s inflací, tudíž to vystoupalo na 400. Ještě 10 let a bude oprava 2x tak dražší...to dá rozum, zvlášt, když se na ni více jak 6 let už nic neopravilo...SMUTNÉ

finanční analýza:
http://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpravy/85419/1315374863_analyza_vsh_.pdf

Cena opravy jsou pouze "odhady". Tudíž ta cena může být poloviční, ale pokud nepříjde expert (nesmí to být opět zaujatá firma), tak do té doby nemůžeme hovořit o tom, jestli oprava stávající haly bude dražší nebo levnější.
Marek Vlček

#185 Re: Oprava vs. nová hala

2012-03-22 00:06

#184: Marek Vlček - Oprava vs. nová hala

Navíc studie firmy Arkal pracovala s čísly, které ji dodalo město, osobně mi to potvrdilo vedení společnosti, konkrétně p. Loup. Tudíž, firma napsala z čeho se hala skládá, jaká je konstrukce a pak vzala čísla z města, tudíž rozpočet na opravu (vznikl v roce 2006) a částku postavení nové haly a na posledních stránkách to dali dokupy. 

Z nějakých důvodů chybí v projektu rozpočtová část a také projektová část.

Ondra

#186 Re: Oprava vs. nová hala

2012-03-22 00:06

#184: Marek Vlček - Oprava vs. nová hala 

Ale přece o tom to je, Marku :-)

michal

#187 Re: Re: Oprava vs. nová hala

2012-03-22 00:12

#185: Marek Vlček - Re: Oprava vs. nová hala 

Ááá, tak čísla dodalo město, jo? Takže za 700 tisíc korun z našich peněz to bude asi dóóóst dobrá analíza...   


Nepřihlášený uživatel

#188 Referendum

2012-03-22 00:17

Byla tu řeč o referendu...toho radní se bojí, protože zrovna v našém městě stačí 10% hlasů k souhlasu, což by se určitě našlo;-)
Marek Vlček

#189 Re: Re: Re: Oprava vs. nová hala

2012-03-22 00:18

#187: michal - Re: Re: Oprava vs. nová hala

Za 700 tis.?? Kdes to tak rychle našel? Díky za odpověď;-)


Nepřihlášený uživatel

#190 Re: Oprava vs. nová hala

2012-03-22 00:21

#184: Marek Vlček - Oprava vs. nová hala 

 V analýze je vyčíslená oprava haly asi na 400 000 000 Kč- kde vzal Arkal tuto částku ? Vždyť se ve zprávě píše, že nedělal rozpočet...? Ale asi mu to dalo hodně práce k této sumě přijít, jinak by těch cca 60 stran nestálo 600 000 Kč......

Michal

#191 Re: Re: Re: Re: Oprava vs. nová hala

2012-03-22 00:32

#189: Marek Vlček - Re: Re: Re: Oprava vs. nová hala 

 

No, slyšel jsem, že jedna stránka stála tisíc korun. No a jestli má ta analíza sedumdesát stránek, tak mi to vychází na těch 0,7 mega.


Nepřihlášený uživatel

#192 Re: Re: Oprava vs. nová hala

2012-03-22 00:32

#190: - Re: Oprava vs. nová hala

Tady s touhle analýzou od té firmy je více nesrovnalostí.

první hláška na 3. straně:
Zaměření dílčích stavebních konstrukcí bylo provedeno laserovým dálkoměrem, ocelovým pásmem a teleskopickou nivelační tyčí.

Ale chci dojít k tomu na 76. stránce
Analýza rekonstrukce byla provedena na základě stávající dokumentace. Pro přesnější určení ceny by musela být zpracována realizační dokumentace stavby, dle......dále...Kalkulace rekonstrukcí je prováděna na základě vizuálně přístupných konstrukcí,....

Nechápu, když jim město dodalo rozpočet opravy, což mi v Arkalu potvrdili, tak proč je tam tahle hláška? Začíná to trochu smrdět...



Marek Vlček

#193 Re: Re: Oprava vs. nová hala

2012-03-22 00:39

#185: Marek Vlček - Re: Oprava vs. nová hala

A ještě by mě zajímalo, v jakém vztahu je p. Loup z projektové kanceláře Arkal s p. Irenou Loupovou ze živnostenského ve FM. Ze stránek Kdejsme.cz jsem zjistil, že Loupových je ve FM čtyři. Že by dvě děti?:-D

pp

#194 Re: Re: Re: Oprava vs. nová hala

2012-03-22 00:39

#192: - Re: Re: Oprava vs. nová hala 

Vážený pane, pokud Vám tady něco smrdí, tak si laskavě zacpěte nos. Protože na takové šťouraly tady v tom našem městě, KDE STOJÍ ZA TO ŽÍT, na to nejsme zvědaví!!!

Váš (pp)


Nepřihlášený uživatel

#195 Re: Re: Re: Oprava vs. nová hala

2012-03-22 00:44

#193: Marek Vlček - Re: Re: Oprava vs. nová hala

Já bych se na toho Loupa až tak moc nezlobil, myslím, že mu z té částky moc nezůstalo...

Vaše radnice

#196 Re: Re: Re: Re: Oprava vs. nová hala

2012-03-22 00:57

#195: - Re: Re: Re: Oprava vs. nová hala 

Jak to myslíte "nepřihlášený uživateli"?

Proti Vašemu tvrzení se důrazně ohrazujeme a žádáme Vás o vysvětlení. Pokud máte nějaké poznatky o tom, že se ve Frýdku-Místku dějě něco nezákonného, předložte laskavě nějaké důkazy. Pokud ne, tak raději mlčte.

Radnice  


Nepřihlášený uživatel

#197 Re: Re: Re: Re: Oprava vs. nová hala

2012-03-22 00:58

#194: pp - Re: Re: Re: Oprava vs. nová hala

A víte, že ne? Že si myslím, že právě je město (jeho obyvatelé) zvědavé na lidi, co se alespoň trochu snaží objasnit jakékoliv nejasnosti, které platíme z našich daní? Já se alespoň za svůj názor nestydím a podepisuji se.


Nepřihlášený uživatel

#198 Re: Re: Re: Re: Re: Oprava vs. nová hala

2012-03-22 01:04

#196: Vaše radnice - Re: Re: Re: Re: Oprava vs. nová hala

Jednoduse to myslel,...

trochu tamhle, trochu tomuhle, ..."Tys tam byl taky Michale? No, taky dostanes trochu a kdo tam jeste byl teda? A Ty taky?Tak tady mas a drz prosím Te hubu, ne, ze to vykecas hned manzelce...:-D:-D:-D Jee, cau, tys tam byl taky? No, tak taky Ti jeste zbylo, neboj a myslel jsem i na nejvyššího:-D"

kterej ocas se muze podepisovat jako radnice?  

pp

#199 Re: Re: Re: Re: Re: Oprava vs. nová hala

2012-03-22 01:05

#197: - Re: Re: Re: Re: Oprava vs. nová hala 

Ano, máte pravdu, že se podepisujete. Sice jako "nepřihlášený uživatel", ale budiž. Přesto si myslím, že v našem Zpravodaji se dozvíte vše, co je potřeba.


Nepřihlášený uživatel

#200 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oprava vs. nová hala

2012-03-22 01:14

#199: pp - Re: Re: Re: Re: Re: Oprava vs. nová hala

Ve Zpravodaji?? Chcete rozesmát touhle hláškou celý facebook zítra?? Už se těším:-D 

Citace ze zpráv ČT24:
Ve zpravodajích, které vydávají města a obce, budou muset dostat prostor i hlasy opozice. Nařízení je součástí novely tiskového zákona, schválené poslanci v prvním čtení. Do teď radniční noviny názory opozičních politiků obvykle netiskly – přesto, že jde o periodika za peníze všech daňových poplatníků.