Zábavní pyrotechnika pouze na Silvestra

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zábavní pyrotechnika pouze na Silvestra


Nepřihlášený uživatel

#76

2014-01-04 08:24

Mne to přímo otravuje! Jsem vytocena do bela když to slyším. Jak potom asi musí šílet divoka zvířata, např. ptaci. Myslím na ne a pritom uklidnuju sveho koně který je z toho též na nervy. Zakázala bych vsechny bouchaci a nechala na Silvestra pouze ty ohnostroje. Ale klidne bych to zrusila uplne.

Nepřihlášený uživatel

#77

2014-01-04 08:29

Znam spoustu zvirat, ktera velmi spatne snaseji strileni a bohuzel znam spoustu lidi, kteri se tim bavi. Kam to asi dospeje? Bez ucty k zivotu v jakekoli forme to muze zkoncit jenom spatne. Vam to nevadi?

Nepřihlášený uživatel

#78

2014-01-04 08:59

Nechci žít v zemi , kde se konají manévry téměř každý den.

Nepřihlášený uživatel

#79 Re:

2014-01-04 11:51

#69: Jitka -

plně s vámi souhlasím. nejradši bych zábavní pyrotechniku zakázal úplně. dokážete si ovšem představit zákonodárce nebo starostu obce který by šel proti většině svých voličů. co si budeme namlouvat, pro určité skupiny je to pořád byznis a ti se toho nevzdají a budou dále lobovat za celoroční používání. Zatím nás je menšina, ale když každý k tomu přistoupí jako vy, že chce totální zákaz jinak nepodepíše, tak těch 10 000 podpisů nenasbíráme. Zatím musíme alespoň v něčem ustoupit. věřím tomu, že když se podaří prosadit do zákona jenom ten jeden den, tak časem spousta lidí pochopí, že ve své podstatě ani ten jeden den nepotřebuje a pak se možná prosadí úplný zákaz. Roman

Libor

#80

2014-01-04 12:38

Nesouhlasím! Používání tzv. zábavné pyrotechniky by mělo být zakázáno, jelikož je zdraví a životu nebezpečné. To je totéž, jako kdyby se někdo pohrával s granátem, nebo nezajištěnou pistolí. Jsem pro úplný zákaz používání pyrotechniky!
Roman Gardelka
Autor této petice

#81 Re:

2014-01-04 12:45

#80: Libor -

zkusme prosadit alespoň omezení. když nesouhlasíte, jakoby jste dával do rukou trumf odpůrcům petice

Roman Gardelka
Autor této petice

#82 pro Martina

2014-01-04 12:54

chyba odstraněna, můžete podepsat. na váš email nelze zaslat odpověď

Nepřihlášený uživatel

#83

2014-01-04 13:08

Zakázala by som používanie pyrotechniky aj na Silvestra. Kerby ste videli ten strach v očiach mojich psíkov a mačiatka ... :(

Nepřihlášený uživatel

#84

2014-01-04 13:49

Je to rozumná petice
Zoltán

#85 Re:

2014-01-04 20:14

#6: -

To je vidět, že nemáte malé dítě v kočárku, vedle něhož v parku vybuchne za bílého dne rachejtle, nebo psa, který se celý třese, když ho táhnete po setmění ven z domu. Uvažujete vůbec o někom jiném, než o sobě? Že tady nejste sama? Určitě ne - vy si uděláte radost ohlušujícími výbuchy, ale co např. ptáci v parku, již zmínění psi, kteří v panice vběhnou pod auto a samozřejmě okolní lidé, kteří se také dost leknou, protože nic takového člověk nečeká. Výbuchy pyrotechniky se začínají ozývat už v listopadu a rozhodně neustávají ani po Silvestru, klidně i o půl druhé v noci. Takže kdo je tady omezován?


Nepřihlášený uživatel

#86

2014-01-04 21:08

Mladí neumí mluvit, hlavě, že umí dělat kravál.

Nepřihlášený uživatel

#87 Re: Re:

2014-01-04 21:10

#79: - Re:

"který by šel proti většině svých voličů."

Ale blbost, je to vždycky jen pár blbců. Kdeže většina.

 


Nepřihlášený uživatel

#88

2014-01-04 21:54

Jak nejsem zastáncem přemíry nařízení, v tomto případě shledávám omezení ohňostrojů opodstatněné. Šla bych ještě dále a zakázala manipulaci s dělobuchy neoprávněným osobám zcela. Případně bych zavedla vyhrazené místo pro tuto "zábavu" někde mimo obydlenou část obce.
Roman Gardelka
Autor této petice

#89 Re: Re: Re:

2014-01-05 06:00

#87: - Re: Re:

možná by jste se divil/a. Spoustalidí rachejtle a dělbuchy odsuzuje, ale potom jde a koupí bouchací kuličky dětem, nebo si zaopatří sami ohňostroj. Osobně jsem byl přítomen, když celkem rozumná rodina zakoupila fůru(asi 20 ks) pyrotechniky s tím, " že konečně to na té ospalé dědině rozsvítí". Takže možná že to většina není, ale není to zase jen pár blbců. jinak díky za názor


Nepřihlášený uživatel

#90

2014-01-05 09:07

Je nepochopitelné, že všemožná společenská zla, včetně zvrhlé zábavy odpalování petard v období silvestra, řešíme až po 25 letech „liberalizace“ našeho prostředí. Ptám se: Které „chytré hlavy“ stály za výchovou našich lidí k jednoduchosti, bezohlednosti a sprostotě? A jak dlouho potrvá, než se podaří napravit alespoň největší pitomosti tehdejších zákonodárců? Já sám navrhuji úplný zákaz prodeje pyrotechniky dětem i dospělým a její použití omezit na výjimečné společenské události. A to pouze na veřejných prostranstvích k tomu určených, v krátkém trvání a v provedení profesionálů! Děkuji.
Roman Gardelka
Autor této petice

#91 Re:

2014-01-05 09:33

#90: -

Plně s vámi souhlasím. Ohňostroje by měl odpalovat profesionál a jen ve vyjímečných případech, jak tomu bylo dříve. Obávám se ovšem, že tzv. "komunistobijci" a zastánci tzv."demokracie" -( můžu úplně všechno, protože to komančové zakazovali) budou hlásat, že se jim jak za totáče omezuje jejich svoboda. ale že svojím jednání omezují a terorizují ostatní to už jim nevadí.

Piky

#92 Nejen zvířata

2014-01-05 10:14

Podepsala, jsem, i když si myslím, že až takhle přísnou petici - 1den v roce, smetou ze stolu rovnou do koše. Souhlasím, s nějakým upravením. Sama nesnáším, když to tu ti natěšenci bouchají již od Mikuláše a pokračujou i po novém roce. Je mi líto zvířat a mrzí mě, že to ostatní vůbec neřeší. A co víc to ničení přírody, smrad a plyny co se rozptýlí do ovzduší. Zkusil se někdo vůbec zamyslet jak to ohrožuje planetu, když se tak všude ohánějí globálním oteplováním? A co toho odpadu...

Nepřihlášený uživatel

#93

2014-01-05 11:46

Jsem stoprocentně pro omezení používání zábavní ( řekl bych spíše obtěžující) pytotechniky na pouze 1 den v roce. M.Šebela

Nepřihlášený uživatel

#94

2014-01-05 12:34

Podle mého názoru bych stál za úplným zákazem zábavní pyrotechniky!

Nepřihlášený uživatel

#95

2014-01-05 15:19

stručné souhlasím,zvířátka mají duši a cítí bolest

Nepřihlášený uživatel

#96

2014-01-05 15:43

Nesnáším lidskou bezohlednost.

Nepřihlášený uživatel

#97 Re:

2014-01-05 17:22

#1: - vubec by nemela bejt zrusit to uplne.Nenavidim petardy vuci zviratum.Zrušit a zakazat.

 

raducza

#98

2014-01-05 17:55

Snad to bude k něčemu, když je někdo magor a střílí petardy týden v kuse, těžko se ho tato petice dotkne.Blbců je bohužel moc !!!

Nepřihlášený uživatel

#99

2014-01-05 18:27

Já bych to zakázala i na Silvestra.Proč zhoršovat zvířatům životní prostředí?Když někoho baví rámus,tak ať se dá naverbovat do války,tam si užije.
Irena

#100 Re: jsem proti

2014-01-05 18:37

#49: pejskosrac - jsem proti

Tak si bouchej doma v obýváku