Stop výstavbě nákupního centra na místě VS haly ve Frýdku-Místku.


Nepřihlášený uživatel

#51

2012-03-14 14:29

I když s trochou sarkasmu v Šumných městech s architektem Vávrou je již zmínka o VS hale jako o jedné dominantě města. Takový supermaket pro bývalé havíře to asi nevytrhne. I když při barevném obsazení naší radnice raději nemyslet co tu rudooranžovou holotu napadné příště.

Kocour Mikeš

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-03-14 15:19



Nepřihlášený uživatel

#53

2012-03-14 15:49

Dost bylo hypr-super marketů. Sportovišť je málo.

Nepřihlášený uživatel

#54

2012-03-14 15:50

teď jsem četla článek o VHS na stránkách ČT ... ono už hala a pozemky byly předběžně prodány? No joooo, to se nedivím, že radnice veškeré protiargumenty shazuje ze stolu ... neskutečný bo*del :/ Pryč s obchoďákem a ponechat a opravit halu!

Nepřihlášený uživatel

#55

2012-03-14 16:01

Ja osobne vnimam jako mnohem vetsi pruser tu stavbu nakupniho centra a s nim souvisejici automobilove infrastruktuy. To v podstate navzdy zabrani nejakemu k lidem pratelskemu sblizeni Frydku a Mistku. Bude to dalsi bariera pro neuatomobilovy pohyb a celou cast "umrtvi", bude pritazliva pro auta, ne pro lidi. Dlouhodobe je treba spis smerovat k tomu ten prutah zlikvidovat, ne k nemu jeste pristavovat dalsi betonova monstra (kvuli kterym pak ten prutah zlikvidovat nepujde...). Tragicka dopravni politika je bohuzel realitou dneska ve vsech ceskych mestech. Petice je kazdopadne dobry impuls, i kdyz ne se vsim plne souhlasim, tak podporuji.
...

#56 ...

2012-03-14 16:05

Od těch dob co je Frýdek oranžový se dějí různé věci


Nepřihlášený uživatel

#57

2012-03-14 16:26

Jsem všemi deseti proti zbourání haly a výstavbě dalšího hnusného shoppingu, který nás zatíží ještě větším provozem a znečištěným ovzduším. Je velmi zajímavé, že toto najednou radnici nevadí. Není to náhodou podezřelé... ?????

Nepřihlášený uživatel

#58

2012-03-14 16:38

Jsem proti zbourání haly a stavění nákupního centra. Nemáme dost hypermarketů?
D.

#59 ...

2012-03-14 16:42

Když se o své kolo deset let nestarám a neinvestuju do oprav, nemůžu se pak divit, že mi zrezavělo... takže argumenty pana Pobuckého v reportáži mě bohužel pouze utvrzují v tom, že kolem plánovaného nákupního centra plují nějací kapříci a není tedy důvod halu opravovat... a proč taky... dávno již tomu co se tuctový frýdecký občan smířil s Kauflandem

Nepřihlášený uživatel

#60

2012-03-14 17:56

Historii města poničili již komunisté, buďme lepší.

Nepřihlášený uživatel

#61

2012-03-14 18:07

Přece se musí najít méně nákladnější řešení.Zase jen draze bourat a ještě dráž stavět.

Nepřihlášený uživatel

#62

2012-03-14 19:00

Je to dominanta města jak ji můžete odstranit?? a to ještě za Kaufland?? V centru města?? Frýdek- Místek si zaslouží takovou stavbu!!
Marek Vlček

#63 Oprava vs. nová hala

2012-03-14 20:00

Tak prý rekonstrukce by přišla podle nějaké zaujaté studie firmy Arkan na 401 000 000 Kč a nová hala (ale pro třetinovou kapacitu návštěvníků) by stála 370 000 000 Kč. Poslední investicí města do haly byla částka cca 36 mil. za novou ledovou plochu v roce 2006. Od té doby pěkně rezaví a rezaví...
Zdeněk Hrabec
Frýdek - Místek

#64

2012-03-14 20:46

I když žiji ve Frýdku - Místku už téměř čtyřicet let, ještě jsem v hale nebyl. Myslím si ale, že zbourat VS halu by byl zločin. Panorama VS haly k Frýdku - Místku neodmyslitelně patří, asi jako panorama Hradčan k Praze. Doufám, že ti dementi co podobné kraviny ve městě schvalují, se na radnici už dlouho roztahovat nebudou a skončí tam, kam patří. to znamená za mřížema.

madman

#65 referendum

2012-03-14 21:34

Kdy konečně pan primátor vyhlásí to referendum, jež sliboval v jednom z vydání loňské Sedmičky?
Nebo je taky jeden z těch politiků, kteří se opírají o rozsudek soudu, že politik může slibovat, co chce a my mu to můžem spočítat v dalších volbách?
Zdeněk Hrabec
Frýdek - Místek

#66 Re: referendum

2012-03-14 21:56

#65: madman - referendum

Primátorovi Cvokovi bych nevěřil ani "Dobrý den." Už jsem celou tu zkorumpovanou bandu poznal víc než dobře.


Nepřihlášený uživatel

#67

2012-03-14 23:35

Nákupní zóna přívede automobilovou dopravu do centra města a zatraktivní průtah městem (místo aby se emise a hluk z dopravy ve městě postupně omezoval), degraduje funkci historických částí Frýdku a Místku jako přirozených center pro setkávání a nákupy (místo toho aby se na historická náměstí vraceli řezníci, pekaři, zelináři a vůbec běžný život), bude mít podobu globálně unifikované primitivní konstrukce bez známek architektury (místo toho aby se občané mohli stotožnit se svým domovem např. prostřednictvím architektonické dominanty), - takže environmentálně, urbanisticky i sicioekonomicky JE TOTO NOVÉ NÁKUPNÍ CENTRUM NESMYSL a vypovídá to o nekompetentnosti, environmentálním i estetickém cítění zastupitelů města. Bohužel na vině jsou i občané, kteří sice nadávají, ale přesto neustále dokola volí ty samé politiky a politické strany a aktivně se nezúčastňují projednávání změn územních plánů a procesů posuzování vlivů na životní prostředí, ke kterým mohou vznášet připomínky včas. Petice se bohužel objevují až ve chvíli, kdy už jsou projekty rozjeté a ti, kdo rozhodují už mají "své úkoly". Michal

Nepřihlášený uživatel

#68

2012-03-14 23:46

Obchodů zde máme dost, ale není místa, kde by se děti a mládež vyřádily.

Nepřihlášený uživatel

#69

2012-03-15 00:29

Halu zbořit pouze pokud by byla nahrazena něčím skutečně hodnotným - ne navrhovanými výsměchy obyvatelům F-M.

Nepřihlášený uživatel

#70

2012-03-15 07:22

Hala patří k Frýdku, Kaufland ne!!!
emos1a2

#71 Re: Jaký Frydečák . . .

2012-03-15 07:29

#64: Zdeněk Hrabec -

kdepak chodíš, na PODPUKLÍ? Ty jsi teda opravdu FRÝDEČÁK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nepřihlášený uživatel

#72

2012-03-15 08:15

Nadherny stadion,co děti(kraso,hokej)radní sáhněte do svědomí,market v centru humus!

Nepřihlášený uživatel

#73

2012-03-15 08:21

Nahradit originální stavbu s historií jalovým nákupním centrem s obřím parkovištěm mi přijde jako plýtvání jak peněz tak městského prostoru. Město není pro auta, město je pro lidi.

Nepřihlášený uživatel

#74

2012-03-15 09:19

.

Nepřihlášený uživatel

#75

2012-03-15 09:22

Město Frýdek Místek nikdy pro sport mnoho nedělalo. Ať už házenkáři nebo házenkářky hrály extraligu, vždy se museli sportovci i diváci spokojit s nedůstojným prostředím pro vrcholový sport. Nechť si páni radní a zastupitelé zmapují jak jsou vybavena i podstatně menší města v regionu. Hala k městu patří, jsem zásadně proti její demolici.