Záchrana TRN odd. Klatovy

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Záchrana TRN odd. Klatovy

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-03-19 21:54



Nepřihlášený uživatel

#102

2013-03-19 21:57

Plně souhlasím s komentářem, ve kterém se řeší snižování platů zdravotníků a navíc nechápu, jak chtějí uložit plicní pacienty na interním oddělení, které na to nemá dostatečné kapacity a slouží také jako dočasný azyl pro pacienty v těžké sociální situaci, kteří zde čekají na umístění do LDN???
Myslím, že plicních pacientů, kteří potřebují dlouhodobou odbornou péči je víc, než je možné uložit na lůžka interního oddělení. No ano, musí se přece šetřit na personálu a pacientech, aby bylo dost peněz na výplaty managementu!!!!!


Nepřihlášený uživatel

#103 rozhodnuto

2013-03-21 09:19

v novinach se nějak opozdili, než vyjde nějakej článek tak už je to stejně hotova věc.nic se nepozastavilo.Ba naopak,všecho chtěji uspišit aby se tim nedalo nic dělat.
spravedlivý!!

#104 Re: rozhodnuto

2013-03-21 14:08

#103: - rozhodnuto

nevěřte tomu, z reakcí na MF dnes a 5+2 už je vidět, že se panu Kokoškovi jaksi začíná klepat sanice..... a upřímě už aby přes tu jeho prolhanou hubu řádně dostal a další v řadě Lešundák a hned za ním Podštefl..... jeden větší parch... než druhej

aaa

#105 petice

2013-03-21 15:08

krok zpátky je vždycky jednodušší hlavně když se za něj dobře zaplatí

Nepřihlášený uživatel

#106

2013-03-23 19:46

Poslední potvrzená informace, bohužel zní: Stěhování na lůžka interního odd. ke dni 29.3.2013. Od večera pak již nikdo na tomto odd. neslouží
Bobeš

#107 Re:

2013-03-23 20:12

#106: -

Proč nenapíšete, kdo Vám poskytnul tuto informaci??? To nemáte odvahu??...řekl bych...jedna paní povídala a vypadá to jako v pohádce, že by Rumburak otočil kouzelným prstýnkem...

Pavla Kalistová a její tým

#108 STÁLE BOJUJEME

2013-03-25 08:58


Slečna Kalistová je hospitalizovaná na ARU Klatovské nemocnice, pro vážné zhoršení zdravotního stavu. Za ni i nadále bojuje její tým a věřte, že nepolevíme a jsme se slečnou Kalistovou denně v kontaktu. Narozdíl od nemocnice, zdárně pokračujeme a bojujeme. Stojí za námi takové kapacity, jako jsou Česká pneumologická a ftizeologická společnost Česká lékařská společnost J.E.Purkyně v Olomouci v čele s jejím předsedou prof. MUDr. Vítězslavem Kolkem, DrSc. Dále epidemiolog Doc.MUDr. Petr Pazdiora z Krajské hygienické stanice v Plzni, Fakultní nemocnice v Plzni v čele s prof. MUDr Peškem a k celému případu se ve zdejší diskusi vyjádřil i bývalý primář TRN v Klatovech MUDr. Jiří Jedlička. Stojí za námi též velké množství lékařů zdejší nemocnice a většina jejích zaměstnanců. Jen personál Plicního oddělení v čele s primářem MUDr. Uldrychem se nemůže vyjadřovat, jistě chápete proč. Z úst pana Kokošky vychází stále jen nepravdivé informace a vytáčky, které jsou zavádějící a matou nezasvěcené občany. Případné přeložení plicního oddělení na internu, by se nedotklo pouze plicních pacientů. Po nějaké době by nastaly problémy mezi stávajícími interními paciety a pacienty s onemocněním plic, byť třeba neinfekčními. Pak už bude pozdě na nějaké řešení nebo na návrat k nynějšímu stavu. Jako astmatici jsme všem zdravým okolo nepříjemní nejen projevy kašle, ale i dalšími projevy s tím spojenými. Víme, o čem je řeč, Když dostanete záchvat a lidé okolo Vás, místo aby nabídli pomoc, se pomalu vytratí a dělají, jako že nic nevidí.
Hana M.

#109 Vzkazík - Pavle K..

2013-03-25 10:06

Pavlo-je mi moc líto,že se Váš zdravotní stav zhoršil natolik,že jste hospital.na ARU.Držím Vám moc palce,ať jste brzy v pořádku.Hana M.
danay

#110

2013-03-25 12:30

ano bohužel ijá mám informace že ke stěhování dojde na konci měsíce března a není to jedna paní povídala .Jsou to informace od personálu interny.Ti co by měli toto řešit ku prospěchu pacientů strkají hlavu do písku ,těm záleží jen na nich .pacienti a personál plicního jsou jim šuma fuk. paní Pavle přeji brzké zlepšení zdravotního stavu.Nejste v boji sama ,držím palce a věřím že se vše v dobré obrátí.

Nepřihlášený uživatel

#111

2013-03-26 14:47

Přeji si zachování lůžkového plicního oddělení v Nemocnici Klatovy.
JONÍK a spol.

#112 PŘÁNÍ OD SRDCE!!!

2013-03-26 19:53

PŘÁNÍ ZDRAVÍČKA PRO PAVLU!!
Je nám to moc líto,že Ti nahoře vidí jen sami sebe!Ano,mají peníze,ale zapomínají na to,že zdraví se nedá někdy koupit ani kdyby měli milióny a to ve vedení nemocnice nikomu nedochází!Bylo by třeba,aby Ti co chtějí provést to co zamýšlejí nebalamutili obyčejný lid nějakými pohádkami o tom, jak to bude senzační,když TRN přesunou do monobloku,atd.!Nejsme již malými dětmi! Takže není to pravda!Všichni si přečtěte komentáře od kapacit v oboru TRN,které jsou uvedeny výše!Jejich zkušenosti v tomto oboru by mělo brát vedení nemocnice v potas,vždyť jsou to odborníci na svém místě! Oni svým vyjádřením jistě dobře ví,proč toto specializované pracoviště,které je velmi dobře zaběhnuté má zůstat v rekonstruované budově z roku 2002,k tomu již dříve určené!Lékaři TRN v čele s primářem,zdravotním personálem jsou opravdu na svém místě a jim také dík za jejich velkou pomoc nám pacientům!Myslíme si,že snad ještě není pozdě a,že dlouho očekávané sluníčko pomůže tyto hlavy osvítit a vše uvedou tak, aby to hlavně vyhovovalo nám,stále přibývajícím pacientům TRN.Vždyť oddělení mikro-plastické chirurgie by mohlo být v nejbližší budově monobloku a to v bývalé budově ORL a tudíž by se nic nemuselo stěhovat!Ono totiž,když se chce,tak se vše dá uskutečnit !
Pavlo,přejeme Vám hlavně hodně klidu a pohody,které tolik potřebujete ke zdraví!Vždyť zdraví,je ten největší dar od života,který máme!Pavlo,držte se!!Vám děkujeme i těm,kteří Vám pomáhají!!

Nepřihlášený uživatel

#113

2013-03-26 20:32

xxxxxxxxx

Nepřihlášený uživatel

#114

2013-03-26 23:38

Po přečtení všech komentářů je mi zle. Proč sl. Kalistová nenapíše, že na odd. TRN zůstaly pouze 4 směnné sestry, jedna lékařka je v důchodu, další lékařka dojíždí do ordinace v Horažďovicích,další do ordinace v Sušici a další většinou slouží na RZS. Zkušenému primářovi bylo 60 let. Kdo by tedy měl o pacienty pečovat? Žádná sestra na TRN nechce, protože na celé oddělení na noční službě je pouze jedna sestra bez lékaře! To vám připadá normální?

Nepřihlášený uživatel

#115 Re:

2013-03-27 09:05

pacient s ventilační poruchou

#116

2013-03-27 09:16

všichni lékaři i sestry pracují na TRN zodpovědně a spolehlivě!! Styďte se za Váš komentář. Sestry i lékaři dělají vše pro to aby pomáhali lidem a proto musí jezdit...jak píšete do Horažďovic a Sušice. Za to jim snad patří poděkování. Nebo, že by se Vám budova TRN také líbila???
Pavla Kalistová
Autor této petice

#117 Re:

2013-03-27 09:58

#114: -

Tak tedy jak chcete, mam už toho napadání plné zuby, takže půjdu s pravdou ven. O sestrách i lékařích vím, ale také vím, že vrchní sestra je člověk, který je neskutečně falešný a ano ať si to přečte. Nic nenechá a sobě a ze sester dělá hlupačky. Ony si to nezaslouží!!!! Jedna jako druhá jsou profesionálky jak se sluší a patří!!!! chtěla jsem zůstat nestranná a bojovat za lékaře a sestry. Vím, že není perzonálně problém aby byly 2 sestry popřípadě sestra a sanitář na noční službě pohromadě. Zrovna včera jsem si tyhle informace ověřovala a jde to!!!! Jen jistá dáma to tak nechtěla. Než mě překládali z plicního na MJIP tak všechny jednání probíhala po půl 3 kdy vrchní odcházela z plicního, protože mi stála za dveřmi pokoje a poslouchala co si s týmem povídáme a co hůř poslouchala i rozhovory s mojí matkou....... A  proč se složila??? protože jí teče do bot!!!! Mám toho tak akorát dost.... to, že nejsou sestry je její práce!!! za tím si stojím. A mezi námi při výčtu toho jak lékařky a lékaři slouží jinde jste nějak zapoměl/a, že tak jako tak na plánované rozšíření ambulantní části chyblí lékaři né???????? takže taky Kokoškova lež!!! A věřte, že pokud plicí uhájíme tak i tento problém dořešíme a mám přislíbenou spolupráci dalších 2 sester!!! nic nenechávám náhodě. To, že je na TRN nouze o sestry je také prací nemocnice, která v polovině prosince stahla veškeré inzeráty na plicní lékaře a sestry. V té době už totiž připravovali přesun na internu a jistým lidem "zavřeli " pusu aby se informace nedostala veřejnsoti.


Nepřihlášený uživatel

#118 Re:

2013-03-27 10:08

#114: - sestři myslím, že je Vám zle z jiného důvodu, že?

Plicní oddělení šlape jako hodinky, pacienti dosud nepoznali žádný nedostatek lékařů ani sester. Proč je málo sester? - ptejte se vedení nemocnice - zrušil se požadavek na obsazení místa sestry pro plicní. Máme nového lékaře, který má zájem být odborníkem v plicních nemocech. Aby mohl udělat v tomto oboru atestaci, potřebuje se učit pod vedením zkušených lékařů na plicním oddělení s LŮŽKOVOU ČÁSTÍ. Bohužel, pokud toto pracoviště zanikne, nemá šanci a je z něj jen internista. A jak víme, to bude pro plicní choroby nedostačující .
Co se týká lékařů, je zatím vše pokryto ke spokojenosti většiny pacientů a nemá to nic do činění s jejich věkem.

 


Nepřihlášený uživatel

#119

2013-03-27 16:32

jsem pro aby se oddělení nerušilo

Nepřihlášený uživatel

#120

2013-03-27 17:05

Dnes jsem byla u lékaře v Klatovech a od sestřičky jsem se dověděla, že už je rozhodnuto. Zrušení plicního bylo odklepnuto včera. Pavle přeji hlavně uzdravení protože nervy a stres s touto patálií jí určitě na zdraví nepřidalo.
Pavla Kalistová

#121 Re:

2013-03-27 17:43

#120: -

není pravda, právě mám asi 3 hodiny starou informaci, že došlo k zastavení stěhování. Je to stoprocentní a to minimálně než se celá věc znovu projedná. PK


Nepřihlášený uživatel

#122 Re: Re:

2013-03-28 00:52

#121: Pavla Kalistová - Re:

jestli je to pravda ze se plicni nestehuje tak je to nejvetsi zasluhou Pavli Kalistove preju ji brzske zlepseni jejiho zdravi.Tesim se ze plicni zustane a zvitezi zdravi rozum


Nepřihlášený uživatel

#123 Re: Re:

2013-03-28 07:58

#121: Pavla Kalistová - Re:

Milá Pavlínko, nechci brát nikomu z nás naději, byla jsem na ortopedii a tam mi to řekla sestřička jako informaci od lékaře který k nim přišel, nechtěla ho jmenovat. Ale pokud to není pravda tak je to jen moc dobře,všem nám kterých se to týká přeji aby tvá snaha a úsilí s přičtením tvého zdravotního stavu  by platná a dočkali jsme se všichni toho, že jednou zvítězí morálka a rozum nad modlou dnešního světa a to jsou zisky nezúčastněných.  Moc ti přeji aby to zase bylo lépe a k tomu by ti určitě pomohlo, kdyby tento hnusný boj mohl skončit samozdřejmě ve prospěch nemocných. Psychická zátěž je jedním z podstatných faktorů, které naše onemocnění zhoršuje a spouští záchvaty a podobné krize.  Možná má informace nebyla pravdivá, ale zase to třeba aspoň ukáže jaký postoj k tomu mají jiní v nemocnici.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-03-28 08:56



Nepřihlášený uživatel

#125

2013-03-28 10:44

Slečno Kalistová, pracovala jsem na TRN oddělení v Klatovech pár měsíců jako zdravotní sestra a musela této práce zanechat, protože ráno, když jsem přišla do služby, bylo na oddělení 5 lidí, kteří ve 14.30 odcházeli po ranní směně a já zůstala sama ze sanitářkou na celé oddělení sama, pokud sanitářka neměla dovolenou nebo nebyla nemocná. Při kapacitě tohoto oddělení, množství ležících pacientů a ordinacích se tato práce dala zvládat jen obtížně. Pokud se vyskytly takové situace, že přišli ambulanti nebo přijela rychlá záchranná služba a do toho péče o hospitalizované pacienty nedala se tato práce zvládnout vůbec v jedné sestře. A to ani nemluvím o noční směně, kdy jsem zůstávala na oddělení na vše sama a kromě této práce již popsané jsem měla ještě na starost vypisování papírů, úklid, dezifnekce a jiné věci. Ještě dnes, při vzpomínce na práci na plicním oddělení, mám občas špatné sny.