ZA ZACHOVÁNÍ LEZECKÉ STĚNY ROŽNOV

emily

#101 Re: Jak je to s prací zadarmo ve skutečnosti?

2012-04-12 14:22

#95: David Holiš Meďa - Jak je to s prací zadarmo ve skutečnosti?

Dovolim si, Medo, oponovat.

Nez zacnes argumentovat jak kdo casto a s kym chodi na stenu a hazet tady urcitymi ciframi, zjisti laskave fakta.

Mam pocit, ze spousta lidi, co chodi na stenu, si o me mysli, ze jsem ja i Fino virtualni. :-)

 

emily


Nepřihlášený uživatel

#102 Re: Re: Nechápu

2012-04-12 14:23

#99: David Holiš Meďa - Re: Nechápu

 

Děkuji za odpověď a doufám, že se dohodnete tak, abyste byli všichni spokojeni a aby nebyla jak škola, tak ani Ty ztrátový.


Nepřihlášený uživatel

#103 Re: Spravce steny

2012-04-12 14:32

#100: Jan Drobek - Spravce steny

to je aspoň slovo,

s nějakou manuální a neodbornou prací vám rád pomohu :)

frana


Nepřihlášený uživatel

#104 Re: Spravce steny

2012-04-12 14:33

#100: Jan Drobek - Spravce steny

 

Chlapi, děkuji za Vaše vyřešení za všechny lezce a lezkyně.

David Holiš Meďa

#105 Re: Spravce steny

2012-04-12 15:19

#100: Jan Drobek - Spravce steny

Zadarmo =  bez naturální mzdy formou volných vstupů? Vaše mzda za volné vstupy vůči mzdě mé je totiž x-násobně vyšší, než ta má kritizovaná.


Nepřihlášený uživatel

#106 Volné vstupy

2012-04-12 15:27

Zrušení "volných vstupů" taky zlepší finanční bilanci, ne-e?


Nepřihlášený uživatel

#107 Re: Volné vstupy

2012-04-12 15:59

#106: - Volné vstupy

Potom všem, co tu zaznělo, mají Jirka i Drobo větší mzdu a výhodnější podmínky, než Medvěd. Je sqelé, že se jí zříkají a budou pracovat bet volňásků. Hurááá, konečně řešení :-)

David Piska

#108

2012-04-12 16:13

jsem rád, že se to takto rychle vyřešilo a provoz stěny nebude ohrožen.

kecy 105-107 jsou úplně mimo mísu, protože kluci se to rozhodli dělat bez nároku za honorář - nebude je stěna živit. Ruku na srdce, Méďa někdy na stěně platil za vstup?


Nepřihlášený uživatel

#109 Re: Re: Spravce steny

2012-04-12 16:14

#105: David Holiš Meďa - Re: Spravce steny

Neměl jsi stejnou možnost i ty? Tak si k té své mzdě připočti také volné vstupy.

Když už nechceš dělat správce, tak nech Droba s Jirkou ať si vyjednají vhodné podmínky pro sebe a spolu službaře. Pokud zachovají stejné vstupné a podmínky, tak ať si klidně nechají volné vstupy. Pokud jim je závidíš, buď jedním ze službařů a využij je také.

 

Mimochodem naturální odměna ve formě vstupů není vlastně daněna jako tvá finanční odměna, takže budou reálně pro školu nižší náklady.

David Holiš Meďa

#110 Re: Re: Re: Spravce steny

2012-04-12 16:19

#109: - Re: Re: Spravce steny

Výborně! Rýsuje se řešení:

1)      Volné vstupy budou zrušeny

2)      Jirkovi a Drobovi předám správcovství, budou pracovat opravdu zdarma

3)      Tímto se taky zříkám mzdy za správcovství, hlásím se zdarma na službu jako vždy v úterky

4)      Pokud si mně někdo najme, coby instruktora, zaplatí si to sám

5)      Kroužek pořeším přímo s městem

6)      Volný vstup dostanou pouze instruktoři po předložení průkazu instruktora, protože pouze oni s tím mají náklady

7)     Vyhrazuji si právo veta coby autor a stavitel stěny


Nepřihlášený uživatel

#111

2012-04-12 16:27

Tý vole, tady už někomu fakt hráblo!

Nepřihlášený uživatel

#112 Re:

2012-04-12 16:27

#108: David Piska -

Řekli sami zadarmo, tak zadarmo! Pánové dostali strach naplnit svá slova skutky?


Nepřihlášený uživatel

#113 Re: Re: Spravce steny

2012-04-12 16:37

#105: David Holiš Meďa - Re: Spravce steny

to se Drobo s Jiřím asi docela prohnou - se jim brzy zapráší v pěněženkách, jestliže budou platit za své děti a manželky - rodinné příslušníky, vstupy na stěnu, nebo zjistí, že si nebudou moct dovolit chodit na stěnu tak často. ať mají co chtějí, no ne?!

ať vám ta chuť a solidárnost, obětavost vydrží na věky klucí - jsem zvědav, jestli to vydržíte alespoň tak dlouho jako Meďa - cca 10 let?!


Nepřihlášený uživatel

#114 Re: Re: Re: Spravce steny

2012-04-12 16:43

#113: - Re: Re: Spravce steny

Však během služby si kluci zalezou zdarma, to je opravdu férová nabídka, no ne?


Nepřihlášený uživatel

#115 Re: Re: Re: Re: Spravce steny

2012-04-12 16:45

#114: - Re: Re: Re: Spravce steny

chápu to dobře - aby bylo jasno. vstup zdarma má pouze ten, kdo vykonává v ten den službu? na volný vstup má nárok jen ON, nikdo jiný!


Nepřihlášený uživatel

#116 Re: Re: Re: Re: Re: Spravce steny

2012-04-12 16:46

#115: - Re: Re: Re: Re: Spravce steny

Za manželku či dítě snad snesou zaplatit vstup, ne? Stejně je tam nemají pořád...


Nepřihlášený uživatel

#117

2012-04-12 16:55

Co se Jirkovi a Drobovi do toho serete!
Do teď to bylo nějak, od teď to bude jinak.
S ředitelem se domluví a udělají si to dle jejich vzájemné domluvy.


Nepřihlášený uživatel

#118 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spravce steny

2012-04-12 16:58

#116: Spravce steny

kluci toho podle jejich komentářů snesou určitě hodně. bude pro ně maličkost zaplatit za svou rodinu vstupné - a dělat služby a správcovství zdarma. je to tak, že ano? jsou to hrdinové!

David Holiš Meďa

#119 Re:

2012-04-12 17:01

#117: -

Aha, hlásají něco jiného a dělají opak? Hm? Nemám taky co do toho mít právo mluvit já, autor stěny?


Nepřihlášený uživatel

#120

2012-04-12 17:03

Člověče, možná ani ne...

Nepřihlášený uživatel

#121 Re:

2012-04-12 17:04

#111: -

a ne jednomu, bohužel, tady už diskuze končí


Nepřihlášený uživatel

#122 Volne vstupy apod.

2012-04-12 17:13

#116: - Re: Re: Re: Re: Re: Spravce steny 

 Rád bych se opět vrátil do roviny faktů a reagoval na příspěvky výše.

Náklady na Méďovu mzdu dosáhly 62 100,- Kč za rok 2011, jak napsal pan ředitel. To jsou náklady, které platila škola podle platné smlouvy. Na účet mu pochopitelně přišlo méně, protože platíme daně + odvody na zdravotní a sociální pojištění.

Podle našeho návrhu bude škola platit 0 Kč. 

Méďo, díky za tvůj navrh, že jsi ochoten vést dětský kroužek i nadále. Jsem za to opravdu rád. Všichni znají tvoje zkušenosti a bude ku prospěchu všem, když se využijí.

Co se týče výše vstupného, které by měla platit moje rodina, Méďa spočítal maximální částku. Neváhal započítat dětské vstupné pro mého 3-letého syna, který opravdu "leze" do roztrhání těla, ale spíše po zemi. Rovněž tak Ondra (8 let), kterého je možno vidět spíš na žebřinách a v prostoru tělocvičny než na stěně. Jitka s Lenkou chodí velmi nepravidelně. Pokud vezmu v úvahu moje volné vstupy díky službám, tak za rodinu mi reálný odhad vychází kolem 300,- na měsíc. Ano, to unesu platit.

Já osobně jsem vstupné za takto malé děti nevybíral nikdy, protože stejně lézt dlouho nevydrží. A nebudu na tom nic měnit ani v budoucnu během svých služeb.

Jirka. 

 


Nepřihlášený uživatel

#123 Re: POZOR POZOR !!!

2012-04-12 18:03

#18: - POZOR POZOR !!!

no, skatepark budiž ostrašujícím příkladem.... nic nic nic a naráz neexistuje. Takže zavčas se ozval ten, kdo o tom asi ví dost - určitě více než ty, anonyme.


Nepřihlášený uživatel

#124

2012-04-12 18:10

Schválně, kolik jde na provoz zimního stadionu?


Nepřihlášený uživatel

#125 Re: Re: Re: Re: Spravce steny

2012-04-12 18:50

#110: David Holiš Meďa - Re: Re: Re: Spravce steny

Prvně bys to rád komukoliv předal, protože je pro tebe finanční odměna nedostatečná(tím nechci říct, že je nebo není dostatečná), a když už se někdo najde, kdo si chce vzít stěnu na starost bez finanční odměny, tak začneš házet klacky pod nohy. Najednou bojuješ proti volným vstupům službařů, jedinej kdo může jít zdarma jsi Ty (všichni vědí, že jen ty máš papír) a ještě chceš právo veta (jako ten, který to vybudoval, bys jistě nějaké hodnotnější slovo bys mít měl, ale právo veta?).

Když půjdeš využít svou instruktorskou licenci na komerční bázi, měl bys zaplatit o to víc (škola ti poskytuje místo na výdělek - mluvím o prostoru, teple a světle - stěnu sis udělal a vyběhal sám - ale pouze ty ne jinej instruktor), protože tam vyděláváš. Když nepůjdeš využít svou licenci, měl bys mít stejné podmínky jako ostatní službaři.

Je mi líto, že své pokračovatele nemáš snahu podpřit alespoň morálně, chtějí ti po těch letech ulevit, což bylo tvé přání, a současně zůstane zachována stěna o což v této petici šlo především.

Mrzí mě, že si musím myslet, že nepřeneseš přes srdce, že někdo nabídl škole lepší podmínky než ty. Ale kdo ví, třeba za tebou škola ještě s prosíkem přijde až to Jirkovi a Drobovi přeleze přes hlavu (snad ale vše bude jak do teď)... uvidíme za čas.