ZA ZACHOVÁNÍ LEZECKÉ STĚNY ROŽNOV

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno ZA ZACHOVÁNÍ LEZECKÉ STĚNY ROŽNOV

Ředitel ZŠ 5. května

#26

2012-04-10 16:56

Vážení diskutující,
nikdy jsem ani na vteřinu neuvažoval o uzavření stěny. Pokud podpisem petice bojujete za neuzavření stěny, bojujete zbytečně, protože stěna se zavírat nebude!!!
Pan Holiš má v podstatě 2 požadavky:
1) odměnu za svoji práci
Dle jeho slov se odměna správce stěny běžně pohybuje od částky 400 Kč/hod výše. Stěně věnuje dle svých slov cca 80 hodin měsíčně. Každý si jistě sám spočítá, kolik Kč po škole požaduje (32.000 Kč)
2) způsob předávání peněz
Pokladnu školy má v náplni práce hospodářka školy. Její pracovní doba je od 7 do 13:30. V této době pan Holiš nemůže peníze předat, proto jsem mu navrhnul, aby peníze ukládal na účet v bance, což on odmítá. Navrhuje předávat peníze přes osoby, které to nemají v pracovní náplni a nechtějí nést zodpovědnost za "cizí" peníze. Tudíž jim to nemůžu nařídit.
Celkově mám pocit, že touto peticí hájí svoje osobní zájmy a ne lezeckou stěnu.

Nepřihlášený uživatel

#27 Re:

2012-04-10 17:38

#26: Ředitel ZŠ 5. května -  

 Vážený pane řediteli,

děkuji za přesnou odpověď s fakty. Tím je diskuse ohledně petice posunuta úplně jinam. Chápu, že uvedené mzdové požadavky jsou naprosto nepřijatelné a navíc neopodstatněné.

Existuje nějaký reálný dluh "stěny" vůči škole, jak je zmiňován v petici?

Děkuji za odpověď.

Jiří Slezák.

 

Ředitel ZŠ 5. května

#28

2012-04-10 18:20

Vzhledem k tomu, že pan Holiš do tohoto okamžiku neodevzdal za provoz stěny v roce 2012 ani korunu, nemohu posoudit finanční situaci po zvýšení ceny "lezného".
V roce 2011 vybral a odevzdal méně peněz než činily výdaje (ceny el. energie, tepla, vody, mzdové náklady). Proto jsme museli přistoupit k návrhu na zvýšení ceny "lezného". Uznávám, že finanční odměna pana Holiše je nízká, nicméně na provoz stěny škola nedostává ani korunu. Pokud pan Holiš vybere od lezců např. 100.000 kč, nemám problém s tím, aby si po odečtení nákladů nechal zbytek. Bohužel však příjmy zatím nepokrývají náklady a škola dotuje provoz stěny z pronájmů ostatních školních prostor.

Nepřihlášený uživatel

#29

2012-04-10 21:51

Nevím sice o co přesně jde, tato rozsáhlá stěna však musí zůstat v provozu! Už jen proto, že je ni skutečný zájem..

Nepřihlášený uživatel

#30

2012-04-10 22:03

Pane řediteli, mohl byste říct pro orientaci, jaké jsou náklady na jednu hodinu provozu tělocvičny?

Děkuji

Petr Šrámek

Nepřihlášený uživatel

#31 Re:

2012-04-10 22:51

#28: Ředitel ZŠ 5. května -

Pane řediteli,

peníze za rok 2012 by měly být k dispozici v zakoupeném trezoru, jak píše David Holiš, a určitě Vám je předá. Protože se aktivně účastním zabezpečení provozu stěny (služby ve středu), vím, že vybraná částka je značná. Tak značná, že nikomu z dobrovolné obsluhy stěny nebylo příjemné s ní pracovat.

Věřím, že všichni očekáváme reakci na Vaši odpověď od Davida, se kterým jsem před chvílí mluvil telefonicky. Bylo by předčasné dělat závěry nyní. Shodneme se, že naším společným cílem je zachovat funkčnost stěny alespoň na stávající úrovni.

S pozdravem, J.Slezák.

 


Nepřihlášený uživatel

#32 Re: Re:

2012-04-11 02:32

#20: - Re:  

 Získat licenci nebude až takový problém, že!?


Nepřihlášený uživatel

#33 Re:

2012-04-11 08:47

#26: Ředitel ZŠ 5. května -

Takže pane řediteli, děkuji za další lži...

ad1) odměnu chci pro všechny lidi, pracující pro stěnu, ale hlavně pro mého nástupce. Lezečtí instruktoři v ČR pracují od částky 200Kč a více. Já žádal částku nejnižší, a sice 200Kč/hod, COŽ BYLOPŘEDLOŽENO I STAROSTCE MĚSTA DOPORUČENÝM DOPISEM. Vaše lži ze mně dělají nenažrance, ale kdo z Vás čtenářů má mzdu takovou, že za ní nedojede ani do čtvrtiny cesty do zaměstnání autem? Už jen tím, že do práce dojedu, jsem v mínusu...

ad2) jestli považujete normální, že mám školní peníze posílat po lidech, kteří nemají se školou žádný pracovní vztah, nebo požadovat, abych si v rámci práce zadarmo postál ve frontě na poště, tak já ne. V době, kdy jsem ve škole, je, a byla i pracovnice účtárny. To, že nechce od nynějška peníze přebírat, není můj problém. Ale Vy se nezdráháte na mně kvůli tomu poslat policii

 

Jinak mně dojala rovnost Vašeho jednání - včera bylo dohodnuto, že Vám po stěně předám kasu (hurá), ale místo toho bylo nachystáno velké jednání, přišla na mně skupina 4 lidí. Proč např. o jednání věděla i paní Vičarová a já ne? Myslíte, že je profesionální být na jednání nepřipraven?

 


Nepřihlášený uživatel

#34 Ředitel ZŠ 5. května

2012-04-11 08:59

V úterý 10.4.2012 proběhlo ve škole od 21:40 do 24:00 jednání, na němž se zainteresované strany dohodly na dalším fungování lezecké stěny. Přítomni byli zástupci lezců, školy a 1 člen zastupitelstva.

Nepřihlášený uživatel

#35 Re: Re: Re:

2012-04-11 09:04

#32: - Re: Re:  

I ironické poznámky bez podpisu patří do internetové diskuse, já to lehce unesu.

Bylo by možné citovat nějaký paragraf ze zákona, který říká, že provozovatel stěny musí mít licenci lezeckého instruktora? Je možné, že taková vyhláška platí pro vedení dětského lezeckého kroužku, kdy trenér přebírá velkou odpovědnost, ale to je úplně jiná věc. Rozlišujme tyto dvě funkce, které nyní zastává David v jedné osobě.

Zdravím, Jirka.

Matěj Mareček

#36 Re: Ředitel ZŠ 5. května

2012-04-11 09:17

#34: - Ředitel ZŠ 5. května

A na čem přesně se dohodlo?

 

btw: Méďo, proč nešlo posílat peníze na účet školy? Když jsi nemohl dojít odevzdat peníze v tom daném čase, tak poslat je z banky by vyřešilo všechno a tento problém by odpadl.

 

A ještě dotaz na pana ředitele:  Kolik činí ty provozní náklady? Světla sice svítit večer musí, ale to zase tolik nestojí a tělocvična se musí průběžně vytápět i přes noc, aby tam ráno žací nezmrzli a i kdyby se nemusela vytápět přes noc, tak to nevadí, jelikož dle mého názoru je tam přetopeno (kdyby bylo o 3-4 stupně méně, tak lozí lépe).

Ředitel ZŠ 5. května

#37 Re: Re:

2012-04-11 09:49

#33: - Re:  

 Vážený pane Holiši,

přítomnost více lidí u našeho setkání byla nutná proto, aby nedocházelo z jedné či druhé strany ke zkreslování výsledků jednání. Paní Vičarová telefonovala  do školy, protože chtěla vědět, jak se věci mají (mimochodem zdaleka nebyla jediná), takže jí moje zástupkyně pouze řekla, že se spolu sejdeme, nic víc (já jsem s ní nemluvil vůbec). Nechci na fóru řešit všechny věci týkající se "třecích ploch" mezi školou a Vámi. Poté, co jsme se včera domluvili, že je třeba spolupracovat, aby se stěna rozvíjela, mě Váš komentář nemile překvapil.

k bodu 1) Souhlasím s tím, že Vaše odměna je nízká. Máme tedy 2 možnosti.

a) požádat město o spolupráci

b) vybírat od lezců takovou částku, která zcela pokryje náklady + Vaši mzdu odpovídající Vaší představě

a ještě k bodu 2) Vrátit předávání peněz do starých kolejí je z mého pohledu možné, ale vyžaduje to od Vás změnu přístupu k člověku, který od Vás bude ochotný peníze přebírat (i když to bude dělat mimo svoji pracovní dobu a zadarmo).


Nepřihlášený uživatel

#38 Re: Re: Ředitel ZŠ 5. května

2012-04-11 10:01

#36: Matěj Mareček - Re: Ředitel ZŠ 5. května 

 Dobrý den, dovoluji si Vám poslat údaje za rok 2011, kdy se ještě vybíralo "lezné" ve výši 40 Kč.

> V roce 2011 bylo vybráno za lezeckou stěnu 72.035 Kč. Náklady na provoz

> malé tělocvičny pouze v době užívání stěny byly loni 49.950 Kč a výše

> mzdových nákladů včetně odvodů byla 62.100 kč. Z těchto údajů vyplývá,

> že jsme byli v mínusu

> 40.015 Kč. Vzhledem k tomu, že doplňková činnost (tj. pronájem

> nebytových

> prostor) nesmí být ztrátová, činnost lezecké stěny hradíme z

> peněz, které vybereme za pronájem tělocvičen od dalších subjektů.  Jinými slovy se na provozu stěny podílejí

> všichni, kteří si malou či velkou tělocvičnu pronajímají.


Nepřihlášený uživatel

#39 Re: Re: Re: Ředitel ZŠ 5. května

2012-04-11 10:23

#38: - Re: Re: Ředitel ZŠ 5. května

Dobrý den, mohl byste prosím doplnit za kolik je to provozních hodin?

Děkuji

Šrámek


Nepřihlášený uživatel

#40 Re: Re: Re: Ředitel ZŠ 5. května

2012-04-11 10:53

#38: - Re: Re: Ředitel ZŠ 5. května 

Dobrý den,

 z Vašich údajů plyne, že peníze vybrané na vstupném jdou téměř všechny na mzdu Davidovi. Na provoz zbylo zhruba 10 000 Kč.

Snažili jste se najít někoho, kdo by provoz stěny byl ochoten zastřešit za nulovou, popř. symbolickou odměnu?

David vede dětský lezecký kroužek v úterky, ostatní dny jsou pokryty dobrovolnou obsluhou s nulovým "výdělkem".

J.Slezák.

 


Nepřihlášený uživatel

#41 Re: Re:

2012-04-11 10:56

Ředitel ZŠ 5. května

#42 Re: Re: Re: Re: Ředitel ZŠ 5. května

2012-04-11 11:08

#39: - Re: Re: Re: Ředitel ZŠ 5. května 

 450 hodin

Mimochodem nenašel by se člověk ochotný si udělat kurz instruktora lezení na umělé stěně? Podle informaci z netu se cena pohybuje kolem 4.000 Kč. Bylo by vhodné, aby v případě nepřítomnosti pana Holiše na stěně v době lezení byl přítomen někdo s platnou licencí.

Ředitel ZŠ 5. května

#43 Re: Re: Re: Re: Ředitel ZŠ 5. května

2012-04-11 11:25

#40: - Re: Re: Re: Ředitel ZŠ 5. května 

 Zatím jse nikoho nehledal.

Situace s financováním stěny bude po zvýšení ceny "lezného" jiná než v roce 2011, jen jsem ty údaje uvedl proto, že se o ně někteří diskutující zajímali.


Nepřihlášený uživatel

#44

2012-04-11 12:02

Nesouhlasím s jakýmkoliv rušením a omezováním vhodných pohybových aktivit pro dorůstající mládež!Je to přeci kvalitní vyplnění volného času...Nehovoří se snad ústy zastupitelů měst neustále o prevenci kriminality? Tak proč tento krok zpět?
Ředitel ZŠ 5. května

#45 Re:

2012-04-11 12:10

#44: -  

 Jaký krok zpět?

Stěna se rušit nebude!!!!!

Maggie

#46

2012-04-11 12:36

ano, ale to právě chce Meďa změnit, při včerejším jednání se také řešilo, že chce, aby odměnu dostávali všichni kdo na stěně dělají služby. a je to tak správně. třeba by se našel někdo, kdo by to dělal zadarmo nebo za nějakou "almužnu", nějaký zapálený nadšenec, jaký byl někdy před cca 10ti lety Meďa, ale i on by jistě po nějaké době (divím se, že to Meďa vydržel tak dlouho), zjistil, že to tak dál nejde, že se to musí změnit! není divu, že se cítí nedoceněný-je nedoceněný!!! nedivím se mu, že je zklamaný. to že jsme byli včera s Meďou u pana ředitele, byla náhoda, šli jsme tam s ním, ať má oporu a svědectví. velmi mne překvapilo, že jsme přišli do ředitelny, kde se chystalo "jednání" přišlo mi to nefér. byl by tam jeden-sám, proti všem - dobře, že jsme ho tam nenechali jít samotného.
Zuzka Hamuľaková

#47

2012-04-11 12:48

včera jsem se také zúčastnila diskuse v ředitelně ZŠ 5. května. Musím říct, že úplně chápu Meďu, že už toho má plné zuby, že tak dlouho, tak usilovně pracovat za tak malou odměnu (finanční i jinou) musí člověka vyčerpat až na dno. Protože pravidelně na stěnu chodím, vím, kolik práce a často i vlastních finančních zdrojů věnuje stěně. Velmi si ho za to vážím a velmi jeho záslužnou práci oceňuji. Myslím si, že on a všichni,kdo se stěně věnují by měli být také odměňováni.
Podle mě je třeba najít k tomu cestu, najít možnosti financování lidí, kteří si to zaslouží (Meďa v první řadě, ale ostatní taky - já osobně pracuji ráda, ale za peníze).
Chci věřit, že se včera podařilo vytvořit první krůček k tomu, aby se vytvořily možnosti pro jednání, nejlépe společné jednání vedení stěny a školy s vedením města.
Paní starostka mě v odpovědi na můj mail ujistila, že se pokusí pro provoz stěny udělat, co bude v jejích silách a tak věřím, že budeme mít kam chodit i dál.

Nepřihlášený uživatel

#48 Re: Re: Re: Re: Re: Ředitel ZŠ 5. května

2012-04-11 12:50

#43: Ředitel ZŠ 5. května - Re: Re: Re: Re: Ředitel ZŠ 5. května

Určitě bych požádal o spolupráci město. Pokud je vlastníkem stěny, mohli by přispívat na plat jejího správce, ať už to bude kdokoliv.

 

Šrámek


Nepřihlášený uživatel

#49 Odměna za práci na stěně

2012-04-11 12:56

#47: Zuzka Hamuľaková -  

 A ptal se někdo těch konkrétních lidí, kteří na stěně pracují, jestli za to něco chtějí?

Já mezi ně patřím a jasně říkám, že nechci nic. Opravdu mi vadí, že se stále častěji objevuje věta, že Méďa bojuje za ostatní.

Bojuje za svůj příjem, tak to vidím já.

Zdravím, J. Slezák.

Zuzka Hamuľaková

#50 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ředitel ZŠ 5. května

2012-04-11 13:02

#48: - Re: Re: Re: Re: Re: Ředitel ZŠ 5. května

no dyť... tohle je jediná cesta, teda aspoň jak to vidím já, ale Meďu chápu, že už pracoval za nic nebo almužnu opravdu moc dlouho, tak to prostě dál nejde.

Pokud škola peníze nemá a věřím, že nemá, může pomoct jedině zřizovatel školy = město. Kéžby se to podařilo.