Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

Kontaktujte autora petice

Boží mlýny melou pomalu, ale spolehlivě ! Aneb - na každého jednou dojde !

2013-05-05 09:59:08

V srdci Beskyd má vzniknout spalovna
Nechceme ve městě spalovnu na biomasu, která nám znečistí ovzduší. Zásadně to odmítáme! Zní z městečka v podhůří Beskyd. Obyvatelé téměř desetitisícového Frýdlantu nad Ostravicí jsou zděšeni ze záměru pražské firmy? vybudovat kousek od sídliště na Harcovské a rodinných domků, ale také jen pár kilometrů od zvláště chráněných území elektrárnu na biomasu.

Zdroj http://www.novinky.cz/ekonomika/300998-v-srdci-beskyd-ma-vzniknout-spalovna.html

SPALOVNA BIOMASY V BESKYDECH VE FRÝDLANTU n.O. JE STEJNÁ PRASÁRNA, JAKO POVINNÉ ČIPOVÁNÍ PSŮ - KDEKOLIV - NEJENOM V OSTRAVĚ ! ! !

CO NA TO PAN PRIMÁTOR OSTRAVY , KTERÝ V OHROŽENÉ LOKALITĚ BYDLÍ ?


ŘEKNĚME UŽ KONEČNĚ STOP POVINNÉMU ČIPOVÁNÍ - stejně tak jako STOP SPALOVNĚ NA BIOMASU VE FRÝDLANTU n.O. ! Pokud pan primátor Kajnar bude chtít napsat  Petici : STOP SPALOVNĚ NA BIOMASU VE FRÝDLANTU - budeme mezi prvními signatáři a jsme ochotni spolupracovat a petici podepsat mezi prvními !


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava 3

DAR PRIMÁTOROVI OSTRAVY

2013-04-24 13:06:26
PRIMÁTOR  OSTRAVY  ING. KAJNAR  DNE 24.4.2013 DOSTAL NA ZASEDÁNÍ MMO JAKO DAR OD OBČANŮ OSTRAVY ELEKTRONICKÝ ČIP, KTERÝ MU BYL NA MÍSTĚ I PŘEDÁN PANEM BECHEREM - OSTRAVAK ! PRIMÁTOR PODĚKOVAL A SLÍBIL , ŽE SI HO NA VLASTNÍ NÁKLADY NECHÁ ODBORNĚ APLIKOVAT !

ZÍSKÁVEJTE PROSÍM DALŠÍ SYMPATIZANTY A PEJSKAŘE , KTEŘÍ SPOLU S NÁMI NESOUHLASÍ S NUCENÝM ČIPOVÁNÍM PSŮ ! JE NUTNÉ POKRAČOVAT A BRÁNIT SE. U OMBUDSMANA JSOU JIŽ DVĚ STÍŽNOSTI - MUSÍME VYČKAT , ZDA BUDEME MUSET PSÁT TŘETÍ STÍŽNOST !


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

ZE ZÁPISU ZASEDÁNÍ MMO DNE 20.3.2013

2013-04-04 07:46:44

Materiál č.ZM-M 27

Obecně závazná vyhláška, kterou se mění obecně závazná č 9/2012, kterou se upravuje trvalé označování psů a evidence jejich chovatelů

Diskuze:

J.Becher se omluvil a sdělil, že hluboce nesouhlasí se se svým kolegou Mgr. Kaustou. Uvedl, že příměr k registrační značce nebo rodnému číslu tady značně pokulhává. Jedná věc je identifikační číslo neboli evidence psa, která je povinná a druhá je čipování. Rodné číslo dobře do dneška nepochopil smysl rodného čísla. Sdělil, že zná vyspělé národy, kde nemají ani občanský průkaz a funguje to. S rodným číslem problém nemá, ale ve chvíli, kdy přijde zákon a bude ho chtít očipovat, a určitě to bude zdůvodněno mnoha výhodami včetně toho , že lékař čtečkou okamžitě zjistí například telefonní číslo na rodinu nebo krevní skupinu, tak bude stejně proti, jako v tomto případě, kdy se to týká čipu pro psy. Myslí si,že je to věc, která není na pořadu dne, není důležitá a bude drahá. Její efekt bude minimální a sdělil, že bude proti.

Ing.Kajnar poznamenal, že už se na svůj občanský čip těší, protože když se zaběhne, tak ho najdou.

Hlasováno o předloženém návrhu usnesení, hlasovalo 42 pro, 3 proti, 3 se zdrželi hlasování.

Bylo přijato usnesení č.1604/ZM1014/23

http://www.ostrava.cz/uloziste/zastupitelstvo/vysledky_hlasovani/vo1014/z201302/0029.html

http://www.ostrava.cz/uloziste/zastupitelstvo/vysledky_hlasovani/vo1014/z201302/0028.html

http://www.ostrava.cz/uloziste/zastupitelstvo/vysledky_hlasovani/vo1014/z201302/0035.html


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

PETICE DÁLE POKRAČUJE

2013-03-21 09:37:30


Děkujeme tímto NEJEN našim rodinám , ale také všem pejskařům a jiným příznivcům , kolegům , kamarádům, sousedům - prostě všem , kteří nám byť jen drželi a drží palce a hlavně neškodili . Jeden z mnoha argumentů , např. že čipování psů je povinné zatím ve 28 obcích či městech ČR a naopak bez čipování - či jen dobrovolně - je to více než 170 měst a obcí ASI NIKDO NESLYŠEL - či slyšet nechtěl ! Stejně jako to , že město České Budějovice schválilo DOBROVOLNOST ČIPOVÁNÍ a to jednomyslně o pouhých 6 dnů dříve než Ostrava , která čipování nařizuje - asi tam žijí jiní občané i také jiní zastupitelé než v Ostravě ! INU REGION RAZOVITY !

SNAD SPOKOJENI JIŽ MOHOU BÝT TI CHOVATELÉ PSŮ , KTERÝM ŠLO JEN O FINANČNÍ STRÁNKU ČIPOVÁNÍ - MĚSTO SLÍBILO 100 Kč / na rozdíl od původního znění vyhlášky , že  náklady čipování hradí chovatel psa / a další peníze mají přispět jednotlivé  obce , asi v rozmezí 0 - 500 Kč - což není dosud obcemi upřesněno !    Info MF Dnes z 12.4.2013 - příspěvek O.Poruby až 400,-Kč , příspěvek O.Jih 100,-Kč !

Není všem dnům konec , volby budou příští rok, je třeba jen neztratit paměť ! Přejeme všem krásné jaro i svátky Velikonoční !

http://www.youtube.com/watch?v=Wm1xaFWKOrE&feature=share


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Svobodní podporují iniciativy proti povinnému čipování psů

2013-03-15 11:29:44

Strana svobodných občanů odmítá povinné čipování psů, které na základě vyhlášek mnoha měst nahrazuje tradiční psí známky. Svobodní jsou pro svobodu volby majitelů psů a odmítají iniciativy obcí, které nutí jednotlivé majitele psů nechat svému psu implantovat čip. Lidé, kteří implantaci čipu do těla psa považují za ohrožující zdraví psa, nebo ji považují za drahou, za eticky špatnou či z jakéhokoliv důvodu čip odmítají, mají mít právo registrovat psa prostřednictvím běžné a osvědčené známky.

Povinné čipování je v rozporu se základní filosofií Strany svobodných občanů a vyvolává obavy, kde se takováto politika čipování zastaví.

Z tohoto důvodu:

1) Svobodní v Moravskoslezském kraji organizují petici dle petičního zákona proti povinnému čipování psů hlášených ve městě Ostravě: http://www.necipovani.cz/

2) Svobodní podporují i online iniciativy proti povinnému čipování psů na celostátní úrovni jako je tato:
http://www.petice24.com/petice_proti_trvalemu_oznacovani_-_cipovani_psu__ted_ostrava


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Zasedání zastupitelstva 20.3.2013 v 9.00 hod. č. 306 a hlasování

2013-03-09 18:27:37

27 bod  - Předkladatel ing. Dalibor MADEJ - Obecně závazná vyhláška, kterou se mění obecně závazná vyhláška č. 9/2012, kterou se upravuje trvalé označování psů a evidence jejich chovatelů

http://www.ostrava.cz/uloziste/zastupitelstvo/vysledky_hlasovani/vo1014/z201302/0029.html


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Aktuální zkušenost s čipovaným psem 2013-02-26 20:55

2013-02-26 22:11:18
5 Dobrý den.


V neděli večer našel syn na silnici do Ostravy jorkšírka. Žádný majitel v dohledu, pes kličkoval mezi auty, tak se nedalo nic jiného dělat - máme ho doma. Do útulku jsme ho nechtěli dávat, předpokládali jsme, že se majitel brzy najde. Následovalo obvolávání okolních útulků, inzerce na internetu, zpráva na úřad v Petřvaldě, zapojení kolegů, bydlících v Petřvaldu. Odezva žádná, tak jsme byli zjistit, jestli má onen životně důležitý předmět pro dohledání zaběhnutých pejsků. Tak čip máme, ale víte, na co nám je? Ani v útulku v Třebovicích nemají přístup do národního registru, evidují jen čísla čipů u nich aplikovaných. Ani internet nepomohl. Takže jsme tam, kde jsme byli - i s čipem. Jsem klidný člověk, ale momentálně vzteky vřu. Ráda bych se pánů radních zeptala, na co ten čip je? Na dohledání psa určitě ne. Dokud nebude povinnost číslo v registru přihlásit a zřídit jeden registr, je všechno k ničemu.

Přeju hodně sil a pevných nervů

S pozdravem   X.X.  - paní si nepřála zveřejnit své jméno

17.1.2013 - DALŠÍ PŘÍPAD
http://www.novyjicin.cz/cz/urad/krizove-a-mimoradne-situace/chcete-me/

Dne 17.1. 2013 MP Nový Jičín oznámila občanka města, že na ulici Beskydská v Novém Jičíně - Žilině našla toulavou fenku Labradora, bílé barvy, s červeným obojkem. Je čipovaná, ale číslo čipu není v centrálním registru evidováno. Fenka je v dočasné péči u občanky a v případě zájmu volejte MP Nový Jičín.


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

REKAPITULACE

2013-02-22 13:01:33

Petice proti nucenému čipování psů vznikla v předvánočním období 2012 jako občanská iniciativa dvou seniorů , chovatelů psů , a to bez jakékoliv jiné iniciace či pomoci , pouze jako reakce na vyhlášku města Ostravy č. 9 / 2012.

 • Nejsme podporováni žádnou politickou stranou ani hnutím , žádnými organizacemi , vše je věcí autorů „Petice“ a teď i aktivních a sympatizujících občanů , nejen z Ostravy . Každá skutečná a nezištná pomoc ve prospěch občanské iniciativy a „Petice proti nucenému čipování psů“ je vítána a děkujeme za ni .

 • Nucené čipování psů nepřináší psům ani jejich chovatelům vůbec žádný užitek /chcete-li přidanou hodnotu /, ba právě naopak, přináší i nezanedbatelné výdaje se spoustou nadbytečných povinností i s množstvím vydané energie .

 • Zatím nikdo z představitelů města občany neupozornil ani na možná a zcela zbytečná rizika po čipování včetně možných komplikací a případného léčení .V zahraničních odborných časopisech jsou takové případy popsány .

 • Jsme toho názoru , že pokud po někom něco vyžaduji , tak náklady musím i uhradit, realita je však v Ostravě zatím zcela jiná. My však nežádáme úhradu čipování , žádáme jen , aby normální občan ČR se mohl sám a svobodně rozhodnout , zda čipování jeho pes potřebuje či nepotřebuje . Že se bráníme šikaně ze strany úředníků či zastupitelů města je jak doufáme lidsky pochopitelné. Nijak však nezavrhujeme myšlenku bonusu ze strany města za dobrovolné čipování psa.

 • Jsme svéprávnými občany ČR , kteří nechtějí být šikanovaní a obtěžovaní dalšími a dalšími příkazy , zákazy , vyhláškami , pokyny a tím také finančními ztrátami včetně hrozby až nehorázných pokut hraničících s ….... . Srovnávat a zlehčovat bolest psa při čipování s očkováním je sice možné , musí se však dodat , že očkování či injekci pes může potřebovat / ale také nemusí / ke svému léčení či uzdravení , oproti čipování , které pes nepotřebuje nikdy a způsobuje mu naprostou zbytečnou bolest a stres , větší či menší . V médiích publikovaný ojedinělý názor , že čipování je pro psa asi jako technický průkaz pro auto je naprosto zdrcující a vypovídající o smýšlení některých jedinců . Zákon na ochranu zvířat proti týrání stále ještě existuje a je platný !

 • Za psa je vždy zodpovědný jeho MAJITEL- chovatel. Ne stát nebo obec, ale MAJITEL- chovatel . Lidé nejsou nesvéprávní pitomci, kterým je nutno vše nalinkovat. Přebírá snad město svou prapodivnou vyhláškou zodpovědnost za všechny psy a bude hradit případné škody, které tím může způsobit ?

 • Již opakovaně jsme žádali představitele města o jednání o tomto problému , zatím bohužel bez jakékoliv odezvy / změna od 23.1.2013 /. Ano , chceme m.j. požadovat i oficiální zprávu o hospodaření s financemi vybranými za poplatky za psy . Proč mají chovatelé řádně se starající o své psy hradit provoz psího útulku , to je snad povinností města resp. těch nezodpovědných chovatelů , kteří nemají psy evidované ! A ti , kterým pes uteče stejně zaplatí nejen pokutu , ale i „hotelové ubytování“ , bez ohledu na to , zda pes je čipován . A vyhláška č. 9 / 2012 bohužel není ku prospěchu občanů města , ale ku prospěch psích útulků .

 • Ztráty města způsobené nevybranými poplatky za psy , kteří nejsou evidovaní se jen odhadují v řádu x,x milionů korun ročně . To , jak se zdá , nikomu nevadí , nikdo za to nenese odpovědnost ! Kolik roků už to takto funguje ?

 • Zamyslel se vůbec někdo nad nuceným čipováním psa , jenž již u své rodiny pouze dosluhuje a ….... ?

 • Dobrovolnost patří k základům lidské svobody ! V případě , že tento postoj se promítne i do vyhlášky č. 9 / 2012 , bude PETICE ukončena .

 • To že „čipovací lavina“ se šíří v ČR již dlouho / 8 roků ?/ a tyto vyhlášky jsou si podobné jako vejce vejci o něčem vypovídá , ...... . Tak nám občanům ČR zbývají snad již jen svobodné Teplice, Brno a okolí , Opavsko, venkov či dosud většina svobodných obcí, které čipování nepožadují !
 • Není to vyhláška ve prospěch občanů a jejich psů, to je vyhláška ve prospěch zájmových skupin některých výrobců a prodejců čipů , provozovatelů útulků a případně i těch , kteří z tohoto "obchodu" jinak profitují a jak se zdá , není jich málo Pány zastupitele žádáme o maličkost – dobrovolnost - stejně jako u sKARET a II. pilíře penzijní reformy ! Věříme , že naše psy a tím i nás nebudou nutit k emigraci ze snad stále ještě naší Ostravy !
 • Zvítězí ješitnost nebo lidskost ? Je nutné pochopit ,že psi jsou prostě živé bytosti , nejsou to stroje , auta , budovy či počítače .......
  Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé. ...Neznámý autor ......

Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Z odpovědi Krajské veterinární správy Státní veterinární správy pro Moravskoslezský kraj :

2013-02-14 11:53:10

 

"Nařízením Evropského parlamentu a Rady č.998/2003/ES ze dne 26. května 2003 o veterinárních podmínkách pro neobchodní přesuny zvířat v zájmovém chovu a o změně směrnice Rady 92/65/EHS , které vstoupilo v platnost dne 3. července 2004, jsou stanovena pravidla identifikace některých druhů zvířat ( mj. psů) jako jedna z podmínek pohybu zvířat mezi členskými státy EU a z třetích zemí a to tak, že po přechodné osmileté období od účinnosti nařízení tj. do 3. července 2011 , je zvíře považováno za identifikovatelné, pokud má zřetelně čitelné tetování nebo elektronický systém identifikace (dále jen "čip"), po této lhůtě bude zvíře považováno za identifikovatelné pouze v případě, že bude označeno čipem.                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Jestliže zvíře necestuje mezi členskými státy nebo do třetích zemí, toto nařízení se na něj nevztahuje."


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Jak hlasovali ZVOLENÍ ZASTUPITELÉ OSTRAVY dne 24.10.2012 a 20.3.2013

2013-01-24 18:25:04

http://www.ostrava.cz/uloziste/zastupitelstvo/vysledky_hlasovani/vo1014/z201205/0024.html

Jak  asi dopadne repríza tohoto hlasování 20.3.2013 na Magistrátu města Ostravy ?  Zvítězí ješitnost nebo lidskost ? Nebo jen       ....., ..... ?


http://www.ostrava.cz/uloziste/zastupitelstvo/vysledky_hlasovani/vo1014/z201302/0029.html


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - OstravaSdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Facebook