Karle Schwarzenbergu, dodržte slovo a skončete v politice!


Nepřihlášený uživatel

#176 Re: Re: Re: Re:

2013-02-12 20:57

#145: P.Eichler - Re: Re: Re:

Poměrně pozorně jsem sledovala předvolební diskuse a  musím uznat, že p. Zeman to má v hlavě poskládané. Nechápu, proč mluvíte o povolební hysterii voličů p. Zemana - to oni malovali po plotech rudé hvězdy, to oni nazývali voliče protistrany rudými a hnědými prasaty???

Shakalik

#177 Respektování demokratického výsledku voleb

2013-02-12 22:09

Respektování výsledku voleb by mělo patřit k základní morální výbavě každého občana, pan Ing. Miloš Zeman vyhrál volby spravedlivě, přestože neměl tak nechutně okatou podporu médií jako jeho protivník. Hysterie tzv. "osobností" je naprosto směšná, tito lidé dokazují pouze fakt, že demokracie se jim hodí, jen když vše dopadne podle jejich představ, stejně tak trapné protesty studentů proti členům KSČM kteří byli na své posty taktéž demokraticky zvoleni. Zástupci pravice i jejich voliči by měli spíš popřemýšlet, jestli za obrat společnosti doleva nenesou sami odpovědnost. Pokud se nemýlím, tak hlavním volebním tahákem ODS i TOP 09 bylo snižování zadlužení země a snižování nezaměstnanosti, výsledkem těchto vlád je, že se zadlužení země od roku 2006 téměř zdvojnásobilo taktéž vzrostla nezaměstnanost, byly schváleny církevní restituce, proti kterým je naprostá většina národa, bylo zvednuto DPH a tím vzrostly ceny naprosto všeho. Mě jako voliče tedy v jakýchkoliv budoucích volbách ani nenapadne volit kohokoliv kdo je jakýmkoliv způsobem spojen s pravicovou částí politického spektra (pro primitivy, kteří na mě budou útočit bych chtěl jen dodat, že mám vzdělání ukončené a technického směru, po ukonćení školy jsem hned nastoupil do práce a na pracovním úřadě jsem byl pouze 3 dny za celý svůj život). S nově zvoleným prezidentem jsem naprosto spokojen a mám pocit, že je to milník, který signalizuje jakým směrem se politika bude v budoucích letech ubírat. Komu se to nelíbí může republiku kdykoliv opustit, žádná pohranićní stráž ani ostnatý drát mu v tom nebrání.

Nepřihlášený uživatel

#178

2013-02-12 22:09

Souhlasím s peticí ,už jenom proto,že při prezidentských diskuzích špinil jméno našho 2.prezidenta E.Beneše.Také jsem se dozvědšl, že radil Havlovi , aby se omlouval sudetským Němcům v roce 1990, což bylo velmi nedůstojné a poškodilo to jméno a prestiž ČSFR.

Nepřihlášený uživatel

#179 Re:

2013-02-12 22:10


Nepřihlášený uživatel

#180 Re:

2013-02-12 23:08

#29: Antikomo -

Aha aha takže 2,7 milionu spoluobčanů jsou bezmozci? tak co jste potom Vy? takovéhle nadávky si nechte do školy ;)

kardinal duka z trebonske kaplicky

#181 Re:

2013-02-12 23:15

#156: -

ano. tam patrii poskok vecneho alkoholika a drogove zavisleho vaguse havla. tlupa charakterove stejnych vagusu jiz se tesila na petiletý mejdan na pražskem hrade a trafiky na velvyslanectvich na zapad od prahy, kde havel tenkrat zrusil obchodni delegaty a misto nich bylo 8 az 12 tzv. kulturnich atase na kazde ambasade - rozumnej, ochlastu a drogove zavislych moralnich deviantu. tlupa komediantu, bez moralky a zakladu slusneho chovani dsti ohen a siru se vzteklou,nenavistnou  penou u sve praseci tlamy... to je ale vsechno, na co ta sebranka ma...nikoliv pravda a laska, ale nesdtoudne lzi a nenavist az za horb k prostym obcanum teto republiky...


Nepřihlášený uživatel

#182

2013-02-13 01:02

Je strašně smutné, že to došlo až tak daleko, že lidi utočí na Havla který s tím co se dneska děje nemá nic společného uvědomte si že Václav Havel bojoval za demokracii a svobodu a ne za těžký kapitalismus který teď vládne. Musíme si uvědomit že lidé kteří teď vládnou ta velká koalice je zlo a ne lidé kteří chtěli žít svobodně. Je špatné že boj proti extrémní levici dal životabudič extrémní pravici tak jak už to tady jednou bylo a hlavně si musíme uvědomit že jakákoli agrese i když je jen založená na vulgarismech je nepřípustná. Můj názor že obě strany by měli jednat o tom aby se v našem státě žilo lépe než dosud ono vždycky se nějaký ten kompromis musí najít, ale to nebude možné pokud na sebe budeme jen útočit

Nepřihlášený uživatel

#183 Re: Re:

2013-02-13 01:09

#180: - Re:

Není to trochu moc? 2,7 mega? Kde jste na to přišel?

Slávek

#184 "Duchaplnost" Karlových fans

2013-02-13 01:40

Další důkaz argumentační "duchaplnosti" Karlových zastánců - polemika Karlova fandy Adama Drdy se Štěpánem Kotrbou na stránkách Reflexu. Když došly Drdovi argumenty (což bylo velmi rychle), uchýlil se k "argumentaci" ad hominem - prohlásil, cituji: "Pana Kotrbu nepovažuju za seriózního partnera, s nímž bych chtěl cokoli řešit." (viz zde).

Hotovo, vymalováno, tečka, hlavně se nemazat s nějakými věcnými argumenty. Takové podružnosti, to je pro nás, Karlovy fandy, pod naši rozlišovací úroveň. Ostatně, proč taky, Karel je přece tak úžasnej - vždyť to říkaly všechny celebrity a psali to všichni kchůl kámoši na fejzbuku, tak to přece musí být pravda, no ni?


Nepřihlášený uživatel

#185 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-02-13 06:12

#176: - Re: Re: Re: Re:

Sice s tím nesouhlasím, ale dělali jen totéž co jeden "národní hrdina" R.Smetana


Nepřihlášený uživatel

#186

2013-02-13 09:20

Připojuji se k názorům, že tento bezcharakterní člověk stejně bude pokračovat v politické činnosti, ale petici jsem podepsal a rozeslal info kontakt asi 5O - ti známým .
Pes

#187 Re: Re: P.Eichlere, nastuduj si dějepis

2013-02-13 09:58

#168: - Re: P.Eichlere, nastuduj si dějepis

Tak se mi zdá, že přesto, že máte 50 let, modrousti jste zřejmě ještě nedosáhl. Relativizovat fašismus a vymlouvat se, že jeho násilí je pouhý vedlejší efekt doby? Tohle může myslet vážně jen fašoun. Zřejmě všechny ty zbraně, co si Německo vyrobilo, byly vlastně vyrobeny náhodou... ha ha.

K Habermanovu mlýnu: fakta tam jsou velmi překroucená, na což upozorňuje mnoho lidí. Ten film působí jako agitka sudeťáků (a bohužel ji natočil Čech):

http://cs.wikipedia.org/wiki/Habermann%C5%AFv_ml%C3%BDn

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/9053-hnusny-propagandisticky-habermannuv-mlyn-dela-ze-vsech-cechu-bestie-a-z-nemcu-beranky-prectete-si-fakta.aspx

Ano, při divokém odsunu se staly špatné věci, které se stát neměly. Ale nedá se to srovnávat s aktivitami sudeťáků, kteří se od začátku snažili rozbít naši republiku a následně nacistů. Většina sudeťáků se přidala k nacistům nebo je podporovali. Za to byli právem odsunuti.

Označovat fašismus za levicový je také k smíchu. Připadá vám přístup např. Drábka k nezaměstnaným (budou makat zadarmo a držet hubu) spíše fašistický a pravicový (tihle jednotlivci nemají právo na nic, společnost na ně jen doplácí), nebo levicový (levice proti tomu protestuje - považuje tyto osoby za lidi s důstojností)? Připadá vám přístup nacistů k jiným národům (vyhlazování Židů) spíše pravicový (rétorika silného národního státu a xenofobní názory), nebo spíše levicový (levice tíhne spíš k multi-kulturním společnostem a evropské integraci)? Připadá vám vazba nacistického režimu na velkokapitál spíše pravicová (jako to dělá dnešní vláda, která snižuje korporátní daně), nebo spíše levicová (levice chce korporátní daně naopak zvýšit a podporuje jednotný postup proti daňovým rájům, kde se perou prachy ve velkém)?

A vůbec, vy budete poučovat profesionální historiky, že? Zřejmě toho víte o historii víc než oni nebo máte patent na rozum.

Tyhle ty řečičky relativizující historii mám moc rád. Překroutit se můžete snažit všechno, ale většina lidí si snad ještě zachovala zdravý rozum. Ještě napište, že mistr Jan Hus byl kacíř a byl právem upálen - ať máme přehled vašich názorů kompletní.

Pes

#188 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-02-13 10:03

#172: - Re: Re: Re: Re:

Zcela souhlasím. Voliči K.S. jsou mnohem agresivnější než voliči M.Z. To musí vidět každý, kdo má oči a rozum v pořádku...


Nepřihlášený uživatel

#189 Re: "Duchaplnost" Karlových fans

2013-02-13 10:24

#184: Slávek - "Duchaplnost" Karlových fans

Koukám, že jste se daleko s četbou nedostal, když jste měl tak brzo hotovo, vymalováno, tečka...


Nepřihlášený uživatel

#190

2013-02-13 12:30

Špína,demagogie a rozkrádačky všeho druhu to je heslo těchto druhů !!!
veverka

#191 Re:

2013-02-13 13:58

#5: Rudý sračky -

To vlezdoprdelkování těch co mají vymyté mozky a chtěli německého spícího Karla, těm přeju, aby si to konečně uvědomili, že na to aby byl premiérem ( nikoliv premijérem) prostě nemá. A když slíbil, že odstoupí, tak to má dodržet. Ale to by přišel o koryto. A už toho urážení bylo dost( zajímalo by mě kolikm let má tento člověk, co píše takové hulvátské příspěvky)

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-02-13 14:02


xxxxxx

#193 Re:

2013-02-13 14:06

#29: Antikomo -

To už je trochu síla, to by chtělo na tebe podat trestní oznámení. Přeposílám to na právníkům a IT. Protože toto už si chlapče přehnal. To už je urážka a vlastně trestný čin.

Shakallik

#194 Re: Re:

2013-02-13 18:12

#193: xxxxxx - Re:

Vzhledem k tomu, že pisateli nemůže být vzhledem k obsahu více jak 15 let, je to dle mého názoru ztráta času

P.Eichler

#195 Re: Re: Re: P.Eichlere, nastuduj si dějepis

2013-02-13 18:58

#187: Pes - Re: Re: P.Eichlere, nastuduj si dějepis

No  s vámi se moc diskutovat nedá a původně jsem ani v tom pokračovat nehodlal, ale přece jen krátce.

- Jan Hus byl kacíř protože byl za kacíře prohlášen a jako katolický kněz spadal pod katolickou jurisdikci. Nijak tím jeho památku nehodlám znevažovat, ale fakt je fakt i když se vám to líbí či ne. A s jeho upálením nesouhlasím, ale dto je asi vše co stím mohu udělat.

- O Habermannovi mi můžete dávat odkazů kolik chcete. Psal jsemže pocházím z Rudy nad Moravou což je asi 6km od Bludova a tu historii znám aniž bych si proto nárokoval patent na rozum.

-Levicový či pravicový ? Toť otázka. Vysvětlete mi například, otrockou práci zaměstnaců v hodné levicové, komunistické Číně. na chdobu v komunistické Korei a srovnejte to třeba se sociálními programy v kapitalistické Francii. Proč jsou hodné levicové režimy všude na světě poskvrněny krví a utrpením celých národů ? Co hodný levicový Stalin ? Ten si nezadal, co do počtu obětí se zlým pravicovým Hitlerem. Včetně vyhlazování Židů a vysídlování celých národů.  A koneckonců proč ten Hitler dělal levicové kroky, jako např. stanovení pracovní doby, uzákonění, že zaměstnanci v zemědělství musí mít světnici a nikoli spát s dobytkem, výstavba bytů, tvorba pracovních míst a podobně ?  Že by Hitler a Stalin šli jeden tak doprava a druhý tak doleva, že si vyměnili místa ? Jen mi zas nepodsouvejte obdiv k Hitlerovi. Je to jen příklad. Definice fašismu je jaká je, není z mé hlavy a jen jsem vám ji přepsal. Rozhodně to nemůže být výmluva z mé strany.

- "Připadá vám vazba nacistického režimu na velkokapitál" Na to jste přišel kde ? Naopak, uvaloval na podniky státní (říšskou) nucenou správu. Měl byste poněkud zrevidovat to, co vám říkali ve 4. třídě ve vlastivědě.

- "Připadá vám přístup např. Drábka k nezaměstnaným (budou makat zadarmo a držet hubu) spíše fašistický a pravicový (tihle jednotlivci nemají právo na nic, společnost na ně jen doplácí), nebo levicový (levice proti tomu protestuje - považuje tyto osoby za lidi s důstojností)?" On Drábek říká, že by měl někdo makat zadarmo a držet hubu ? POšlete mi ten odkaz když si v nich tak libujete. Já se s ničím takovým nesetkal.

- Vysvětlete mi proč tzv. příznivci levice a voliči M.Zemana vyčítají K.Schwarzenbergovi to, že je pro vetší integraci a federalizaci Evropy ? Vždyť levicový, multikulturní přístup by měli spíš uvítat.

- "Většina sudeťáků se přidala k nacistům nebo je podporovali." Víte proč to tak bylo a jaká byla doba ? Dělali jen to co u nás dělá spousta lidí. Jen podporovali toho kdo jim v době obrovské nezaměstnanosti sliboval lepší život. A pokud možno bez práce. Bylo spousta Němců kteří se k tomu nehlásili a spousta Čechů kteří se prohlásili za Němce jen aby získali finanční podporu z Německé strany.

Prohlašujete se za profesionálního historika a přitom nevíte, že historie není ani levicová ani pravicová a už vůbec by se neměla překrucovat podle toho jak se nám líbí. Je to fakt na který můžeme nebo nemusíme být hrdi.

Nejsem rozhodně žádný nácek a fašoun jak se mi snažíte předhodit. Jsem pacifista a jsem proti násilí proto mi vadí i zdejší násilnické a sprosté příspěvky.

Mimochodem je zajímavé, že sprosté příspěvky údajně od stoupenců K.Schwarzenberga mají stejnou IP adresu s některými příspěvky zastánců Miloše Zemana kteří naopak toto odsuzují. Čím to může být ? Nejspíš tím, že si je píšou sami aby pošpinili voliče K.S. IP adresa je jako otisk prstu. Takže co k tomu dodat ?


Nepřihlášený uživatel

#196

2013-02-13 23:16

Krindy pindy zemanovci nemate na naseho karla tak tu nemachejte svyma nevymachanyma hubama stene je vas pet a pul co se vas tu podepsalo tak vite co karlovi muzete...
Pes

#197 Re: Re: Re: Re: P.Eichlere, nastuduj si dějepis

2013-02-14 11:06

#195: P.Eichler - Re: Re: Re: P.Eichlere, nastuduj si dějepis

P.Eichlere, já se snažím diskutovat s každým, nikoho necejchuju dopředu podle toho, jak mi vyhovují jeho názory. Spíš mi připadá, že vy (ač to odsuzujete) názorové odpůrce předem cejchujete jako nesnášenlivé, lidi co s nimi nelze diskutovat, atd.

Stručně k vašim poznámkám:

- Pokud Jan Hus byl kacíř, tak zřejmě Horákovou bystě označil za protistátní živel, že? Nebo Norimberské zákony za ve své době platnou věc, se kterou nemělo cenu diskutovat, že? Svět není černobílý. Hranice mezi oprávněností zákonů a oprávněností zákony odmítat je někdy dost křehká...

- Pokud je vám 50, tak jste Habermanna osobně nezažil. Ten článek na euportálu (i když obecně s obsahem tohoto webu nesouhlasím) obsahuje mnoho věcných faktů o tom, jak to bylo a co rozhodně tak být nemohlo. Zkuste si ho alespoň přečíst a něco tam napsané vyvrátit. Neodsuzujte odkazy na fakta hned dopředu jen proto, že jste žil blízko Bludova.

- Levicový nebo pravicový? Ono je to nakonec asi jedno, dělení na levici a pravici je stejně zastaralé a některé subjekty se tak jednoduše zařadit nedají. Ano, Hitler zavedl určité věci, které prosazovala později levice (jako třeba rekreace zaměstananců), ale jde o to, z jakého důvodu. On nikdo není tak černý, aby neudělal jednu správnou věc. (Pro jistotu: Hitlera nemám rád, stejně jako jeho obdivovatele.) A u každé ideologie je třeba rozlišovat její názorovou rovinu a praktickou realizaci. Např. křesťanství by mělo být náboženstvím lásky, přesto upalovalo čarodějnice a ty, co hlásali něco jiného než chtěla církev slyšet (ať už se jednalo i o přírodní vědy).

- Hitler uvaloval nucenou správu jen na ty nepohodlné vlastníky. Na ty velkokapitalisty, kteří se s ním spolčili a pomohli mu k moci a byli loajální to nedopadlo. Bez podpory velkokapitálu by se Hitler k moci nikdy nedostal. Ale má to cenu se tu dohadovat o věcech, který ani jeden z nás nezažil? Věřím historikům, ne nějakým amatérům, co mají svůj vlastní výklad dějin...

- Jestli nevíte, co tu Drábek zavedl, tak asi žijete v jiné zemi. Zkuste prohledat internat, článků najdete dost. (Samozřejmě, že Drábek to neřekl tak doslova, ale více než slova jsou důležité politikovy činy.)

- Nikde jsem neviděl, že by voliči M.Z. vyčítali K.S. jeho přístup k Evropě. Máte nějaký sociologický průzkum, nebo kde berete tyto informace?

- Ad sudeťáci. Ano, byla jiná doba. A v té době bylo vyhánění němců akceptováno a považována za správné. Odsun nebyl jen v ČR, ale provedly ho i jiné státy. Asi je to dobře, protože jinak bysme dnes dopadli jako Kosovo...

- Já se neprohlašuju za profesionálního historika (nejsem jím, to jste špatně pochopil). Já jim jen věřím víc než amatérským vykladačům historie. Jsem rád, že nejste fašoun.

- IP adresa není otisk prstu, většinou je dynamicky přidělovaná, takže různí lidé u stejného providera ji můžou mít stejnou (ne v jeden čas, ale postupně). Nehledě na proxy servery, které skrývají skutečnou IP adresu a všichni z dané organizace potom navenek vystupují pod jednou IP adresou.


Nepřihlášený uživatel

#198 Re:

2013-02-14 13:30

#9: Milhaus -  

 Vskutku šlechtická noblesa, kam se hrabe dlaždič.

 

JanSev

#199 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-02-14 16:33

#160: Petr Eichler - Re: Re: Re: Re: Re:

Omlouvám se, že na Vás reaguji až nyní, ale neměl jsem čas se sem dostat.


Jelikož jsem četl, pouze Vaši reakci na jeden článek, ve kterém jste se opřel trochu důrazněji do jiného pisatele, zapadl jste v tu chvíli u mne do skupinky dalších Karlových fanatiků, kteří nikdy neuznají porážku a budou kopat kolem sebe. Dle Vašich dalších reakcí jsem si vědom, že Vám dlužím omluvu, že jste normální člověk, který pouze hají normálním způsobem své rozhodnutí a nepatříte do té fanatické skupiny, kteří (když to přeženu) jsou schopní udělat na M.Z. i atentát jen aby se nedostal na Hrad a dosadili tam K.S. Doufám, že mou omluvu přijmete.

Pokud se jedná o sliby k odstupu, děkuji za rozšíření obzorů. V roce 96 mi bylo pouze 6 let, že to tehdy sliboval jsem nevěděl. Na většině stránek, které jsem kvůli druhému kolu voleb prošel, jelikož v prvním kole neprošel můj favorit (jednalo se o Dienstbiera), chtěl jsem si k oběma kandidátum zjistit, co nejvíce. A k těmto slibům jsem nevěnoval moc pozornosti.

U Sudet, ano jedná se o kecy vytržené z kontextu a ze všeho ostatního. Co mi vadilo víc než-li jejich vytažení, ale bylo, že je K.S. vyvedl na světlo na radu svého volebního štábu, následně se k nim vyjádřil nejednoznačně, po té se snažil vyvrátit svoje tvrzení, že to bylo pochopeno jinak (stejně jako nevěděl, že podepsal smlouvu ACTA, když už se vědělo o rozsahu amnestie cca 14 dní, tak přišel s tím, že s amnestií nesouhlasí apod.), protože by přišel o řadu voličů, a nakonec ještě hodí vinu na M.Z., že toto téma vytáhl na denní světlo on.

P.Eichler
Nepřihlášený uživatel

#200 Re: Re: Re: Re: Re: P.Eichlere, nastuduj si dějepis

2013-02-14 18:09

#197: Pes - Re: Re: Re: Re: P.Eichlere, nastuduj si dějepis

"...nikoho necejchuju dopředu podle toho, jak mi vyhovují jeho názory". Jak toto koresponduje s dalším obsahem vašeho příspěvku ? Předem víte koho bych jak označil, jaké zákony odmítám a podobně.

Ano svět a život není černobílý a to byste si měl uvědomit především vy. Já vám k tomu dal příkladů dost. Vy zde představuje toho kdo má vše pěkně nalajnované. Kdo je zlý pravičák a kdo hodný levičák. Předem víte kdo si co myslí a myslet bude. Závidím vám takto zjednodušený pohled na svět.

- Já jsem Jana Husa za kacíře neoznačil, jen jsem napsal, že Hus jako katolický kněz spadal pod katolickou církev a protože hlásal kalvínské učení které neodpovídalo oficiálnímu učení, byl svými nadřízenými prohlášen za kacíře. Pro ateistu nebo příslušníka jiné církve toto označení nemá žádnou váhu. To máte jak za komunistů vás šmahem oznašili za revanšistu a revizionistu. Myslíte, že by učitel (totéž co kněz) mohl beztrestně učit něco odlišného od oficiálně schválených norem. No to by moc dlouho neučil. Na to můžete vzít jed.

- Nikde jsem netvrdil, že bych Habermanna znal osobně. Jen jsem psal, že se s ním znal můj dědeček a že ve filmu je ta historie poněkud jinak podaná oproti skutečnosti a ještě jsou pamětníci. Samozřejmě jsem si informace přečetl a mám i dokumentární film. Ostatně něco vzdáleně podobného se týká i mého prastrýce Josefa Mangla. (najdete na internetu)

- Opravdu nevím, že by Drábek nebo kdokoli jiný zavedl něco co popisujete, že by měl někdo pracovat bez nároku na mzdu. Bohužel se mi to najít nepodařilo.

- Co se týká církve. Ano bylo černé období a neomlouvám to. Nikdo to už církvineodpáře. A to i přes spoustu charitativních aktivit. Já se ke křesťanství hlásím a místo do pionýra jsem chodil do nábožrnství. Z pohledu katolické o jsem však špatný katolík protože se nemodlím a do kostela nechodím. Snažím se žít v souladu s desaterem a to považuji za důležitější něž poukazovat "ONI TAKY".

- Nikde jste neviděl, že by voliči M.Z. vyčítali K.S. jeho přístup k větší integraci Evropy ? No tak si projděte třeba tuto nebo podobné diskuse.

- Ad sudeťáci. Víte mojeho dědečka Čecha s českým jménem, nevyhnali z jeho domu sudeťáci v r.1938, ale komunisti po r.1948. Koneckonců jsem ani tak nekritizoval odsun jako takový, ale spíš ty kdo ho prováděli a jakým způsobem. No a zde je možné to srovnávat s vaší kritikou církve. V duchu myšlení doby se cokoli dalo skrýt za bohulibý cíl. Snad mi rozumíte co chci říct. Nechce se mi dlouze rozepisovat.

- IP adresa. Ano, ale některé shody jsou víc než podivné. Taky nepovažuji za důležité toto téma dál rozvíjet.

 

Chtěl bych vám poděkovat za slušně vedenou diskusi přesto, že máme některé názory odlišné.

 




Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...